06.10.2019
Piłkarskie święto na stulecieNie lada gratka czekała na wszystkich kibiców piłkarskich którzy w niedzielę 6 października zdecydowali się przyjść na Stadion Średzki. W ramach Sportowego Weekendu zorganizowanego przez nasz Klub przy okazji obchodów stulecia Polonii środa odbyły się trzy bardzo interesujące spotkania piłkarskie. Piłkarki Polonii Środa podejmowały czterokrotnego mistrza Polski Medyk Konin, piłkarze Polonii Środa mierzyli się z Polonią Środa Śląska, a oldboye naszego Klubu zagrali z oldboyami Lecha Poznań. Wszystkie spotkania trwały dwa razy po 25 minut.
Jako pierwsze na boisko przy ulicy Sportowej wybiegły kobiety dla których okazja do świętowania była podwójna. Pierwszą z nich było stulecie naszego klubu, a drugą dziesięć lat funkcjonowania kobiecej sekcji piłki nożnej w Polonii. Kibice mieli więc okazję w barwach naszego zespołu zobaczyć nie tylko piłkarki z obecnego składu ale również i te które zaczynały grać w Polonii w pierwszych miesiącach funkcjonowania sekcji kobiecej. Rywalem polonistek był czterokrotny Mistrz Polski Medyk Konin w którego barwach kibice mogli zobaczyć między innymi doświadczoną Annę Gawrońską czy wielokrotną reprezentantkę Kraju Natalię Pakulską. Samo potkanie miało jedno stronny przebieg a wygrały je 4:0 bardziej doświadczone zawodniczki zespołu gości. Łupem bramkowym podzieliły się Daria Nowak, Anna Gawrońska, Natalia Pakulska i Karolina Majda.
W drugim spotkaniu pierwszy zespół seniorów podejmował Polonię Środa Śląska. Rywal na co dzień występuje w klasie okręgowej. Zespół z Wielkopolski pokonał swoich rywali ze Śląska wygrywając 6:1. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Wilk, Kacper Nowak x3, Adrian Szynka i Przemysław Frąckowiak. Bramkę dla rywali ze Śląska zdobył Patryk Kowalski.
W ostatnim spotkaniu tego dnia na boisku pojawiły się gwiazdy dawnych lat zespołów Lecha Poznań i Polonii Środa. Po stronie poznaniaków kibice mogli podziwiać na boisku między innymi Mirosława Okońskiego, Michała Kokoszanka, Jacka Dembińskiego czy choćby Jarosława Araszkiewicza. Z kolei w barwach Polonii zagrali między innymi Zbyszko Banaszyk, Sławek Łopatka, Maciej Bartkowiak czy Marcin Duchała. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem poznaniaków 6:1 a bramki w tym meczu zdobyli: Krzysztof Piskuła x2, Jacek Dembiński, Waldemar Przysiuda, Grzegorz Haniewicz i Marcin Drajer. Honorowe trafienie dla Polonii to zasługa Marcina Duchały.
Polonia Środa kobiety wystąpiła w składzie: Mądra – Nowak, Ratajczak, Forszpaniak, Sroczyńska, Nogalska, Tomaszewska, Wojtecka, Lehmann, Mikołajczak, Śmigielska.
Z ławki wchodziły: Miłoszyk, Cichoń, Krzykos, Purgał, Tylak, Plewa, Niemier, Grzybkowska.
Medyk Konin wystąpił w składzie: Busch – Helińska, Sałata, Maskiewicz, Liskova, Zając, Majda, Pakulska, Piechocka, Gawrońska, Nowak.
Z ławki wchodziły: Parecka – Pabin, Zielińska, Urna, Wielińska.
Polonia Środa I zespół wystąpił w składzie: Garstkiewicz – Zgarda, Wujec, Ceglewski, Kozłowski, Kujawa, Nowak Wilk, Górzyński, Szynka, Frąckowiak.
Z ławki wchodzili: Henriquez, Janoś, Gołębiewski, Kaźmierczak, Robaczyński, Chraplak, Draszczyk.
Polonia Środa Śląska wystąpiła w składzie: Janusz – Żurek, Kozak, Tujaka, Buksa, Woźniak, Bieliński, Rybka, Styciuk, Kowalski, Rus.
Oldboye Polonii Środa wystąpili w składzie: Hoffmann – Bogusławski, Banaszyk, Klabiński, Madela, Tylski, Kaźmierczak, Kusik, Grodzki, Kaczałka, Barczak, Kmieciak, Duchała, Gucze, Bartkowiak, Łopatka, Sikorski.
Oldboye Lecha Poznań wystąpili w składzie: Kokoszanek – Bekas, Rybak, Rzepka, Przysiuda, Araszkiewicz, Mizgalski, Drajer, Dembiński, Janeczek, Haniewicz, Piskuła, Okoński, Michalski.
Najnowsze aktualności
-
18.08.2018
Bolesna porażka w Gnieźnie
W 3 kolejce trzecioligowych zmagań piłkarze Polonii Środa udali się do Gniezna na spotkanie z kolejnym tegorocznym beniaminkiem. Tym razem był to Mieszko. Dla obu ekip było to spotkanie bardzo prestiżowe. Oba zespoły walczą o miano trzeciej siły w Wielkopolsce, a powiązań między oboma ekipami jest sporo. Wystarczy choćby wspomnieć, że trenerem Mieszka jest były szkoleniowiec Polonii Mariusz Bekas, a jego asystentem stanowiący jeszcze w zeszłym roku o sile naszego zespołu Przemysław Otuszewski.
-
17.08.2018
#GramyDalej: Karcher Center Kanwod - Invest
Karcher Center Kanwod - Invest zdecydował się pozostać z nami na kolejny sezon!
-
16.08.2018
Derbowe spotkanie z Mieszkiem
Nie zwalniają tempa rozgrywki trzeciej ligi grupy drugiej. Już w sobotę 18 sierpnia o godzinie 17:00 poloniści zagrają kolejne spotkanie. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie kolejny beniaminek – Mieszko Gniezno.
-
16.08.2018
Wideo po meczu z Bałtykiem
Prezentujemy materiały wideo z meczu z Bałtykiem Koszalin.
-
15.08.2018
Polonia Środa show
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku beniaminka Bałtyk Koszalin. Na przedmeczową rozgrzewkę nasi piłkarze wyszli w pamiątkowych koszulkach z napisem Radziu trzymaj się, aby wykazać akt solidarności z Łukaszem Radlińskim który doznał kontuzji w poprzednim meczu.
-
15.08.2018
Przemek Frąckowiak zawodnikiem Polonii
Nowym zawodnikiem naszego Klubu wczoraj został 24 letni bramkarz Przemysław Frąckowiak. Jego ściągnięcie związane jest z kontuzją jakiej doznał Łukasz Radliński. Przypomnijmy, że popularny Radlina może już w tej rundzie na boisku się nie pojawić.
-
14.08.2018
Sun House nowym Sponsorem!
Park Mieszkaniowy Sun House już podczas najbliższego meczu zostanie zaprezentowany jako nasz nowy Sponsor Premium, który znajdzie się na plecach koszulek meczowych!
-
13.08.2018
Tym razem Bałtyk z Koszalina
Już w środę 15 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Do Środy Wielkopolskiej zawita tegoroczny beniaminek trzeciej ligi grupy drugiej – Bałtyk Koszalin.























































