06.10.2019
Piłkarskie święto na stulecieNie lada gratka czekała na wszystkich kibiców piłkarskich którzy w niedzielę 6 października zdecydowali się przyjść na Stadion Średzki. W ramach Sportowego Weekendu zorganizowanego przez nasz Klub przy okazji obchodów stulecia Polonii środa odbyły się trzy bardzo interesujące spotkania piłkarskie. Piłkarki Polonii Środa podejmowały czterokrotnego mistrza Polski Medyk Konin, piłkarze Polonii Środa mierzyli się z Polonią Środa Śląska, a oldboye naszego Klubu zagrali z oldboyami Lecha Poznań. Wszystkie spotkania trwały dwa razy po 25 minut.
Jako pierwsze na boisko przy ulicy Sportowej wybiegły kobiety dla których okazja do świętowania była podwójna. Pierwszą z nich było stulecie naszego klubu, a drugą dziesięć lat funkcjonowania kobiecej sekcji piłki nożnej w Polonii. Kibice mieli więc okazję w barwach naszego zespołu zobaczyć nie tylko piłkarki z obecnego składu ale również i te które zaczynały grać w Polonii w pierwszych miesiącach funkcjonowania sekcji kobiecej. Rywalem polonistek był czterokrotny Mistrz Polski Medyk Konin w którego barwach kibice mogli zobaczyć między innymi doświadczoną Annę Gawrońską czy wielokrotną reprezentantkę Kraju Natalię Pakulską. Samo potkanie miało jedno stronny przebieg a wygrały je 4:0 bardziej doświadczone zawodniczki zespołu gości. Łupem bramkowym podzieliły się Daria Nowak, Anna Gawrońska, Natalia Pakulska i Karolina Majda.
W drugim spotkaniu pierwszy zespół seniorów podejmował Polonię Środa Śląska. Rywal na co dzień występuje w klasie okręgowej. Zespół z Wielkopolski pokonał swoich rywali ze Śląska wygrywając 6:1. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Wilk, Kacper Nowak x3, Adrian Szynka i Przemysław Frąckowiak. Bramkę dla rywali ze Śląska zdobył Patryk Kowalski.
W ostatnim spotkaniu tego dnia na boisku pojawiły się gwiazdy dawnych lat zespołów Lecha Poznań i Polonii Środa. Po stronie poznaniaków kibice mogli podziwiać na boisku między innymi Mirosława Okońskiego, Michała Kokoszanka, Jacka Dembińskiego czy choćby Jarosława Araszkiewicza. Z kolei w barwach Polonii zagrali między innymi Zbyszko Banaszyk, Sławek Łopatka, Maciej Bartkowiak czy Marcin Duchała. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem poznaniaków 6:1 a bramki w tym meczu zdobyli: Krzysztof Piskuła x2, Jacek Dembiński, Waldemar Przysiuda, Grzegorz Haniewicz i Marcin Drajer. Honorowe trafienie dla Polonii to zasługa Marcina Duchały.
Polonia Środa kobiety wystąpiła w składzie: Mądra – Nowak, Ratajczak, Forszpaniak, Sroczyńska, Nogalska, Tomaszewska, Wojtecka, Lehmann, Mikołajczak, Śmigielska.
Z ławki wchodziły: Miłoszyk, Cichoń, Krzykos, Purgał, Tylak, Plewa, Niemier, Grzybkowska.
Medyk Konin wystąpił w składzie: Busch – Helińska, Sałata, Maskiewicz, Liskova, Zając, Majda, Pakulska, Piechocka, Gawrońska, Nowak.
Z ławki wchodziły: Parecka – Pabin, Zielińska, Urna, Wielińska.
Polonia Środa I zespół wystąpił w składzie: Garstkiewicz – Zgarda, Wujec, Ceglewski, Kozłowski, Kujawa, Nowak Wilk, Górzyński, Szynka, Frąckowiak.
Z ławki wchodzili: Henriquez, Janoś, Gołębiewski, Kaźmierczak, Robaczyński, Chraplak, Draszczyk.
Polonia Środa Śląska wystąpiła w składzie: Janusz – Żurek, Kozak, Tujaka, Buksa, Woźniak, Bieliński, Rybka, Styciuk, Kowalski, Rus.
Oldboye Polonii Środa wystąpili w składzie: Hoffmann – Bogusławski, Banaszyk, Klabiński, Madela, Tylski, Kaźmierczak, Kusik, Grodzki, Kaczałka, Barczak, Kmieciak, Duchała, Gucze, Bartkowiak, Łopatka, Sikorski.
Oldboye Lecha Poznań wystąpili w składzie: Kokoszanek – Bekas, Rybak, Rzepka, Przysiuda, Araszkiewicz, Mizgalski, Drajer, Dembiński, Janeczek, Haniewicz, Piskuła, Okoński, Michalski.
Najnowsze aktualności
-
25.08.2018
Bez punktów z KP
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku KP Starogard Gdański. Sobotni rywal podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego to jedna z tych ekip która w obecnym sezonie III ligi grupy 2 jeszcze nie przegrała. Naszych piłkarzy czekał ciężki mecz.
-
24.08.2018
Grają poloniści
Już w najbliższy weekend swoje mecze rozegra część zespołów naszej Akademii Piłkarskiej, a także zespoły seniorskie. W sumie odbędzie się sześć spotkań. Trzy mecze zostaną rozegrane na obiektach w Środzie Wlkp., a trzy odbędą się na boiskach rywali.
-
21.08.2018
Po kolejne punkty u siebie
Już w sobotę 25 sierpnia piłkarze Polonii Środa zagrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to czwarta kolejka rozgrywek trzecioligowych, a do naszego miasta przyjedzie zespół KP Starogard Gdański. Rywale do tej pory jeszcze nie zaznali goryczy porażki i na pewno będą chcieli tą passę podtrzymać. Nasz zespół czeka na pewno ciężki mecz, a kibiców zapewne dobre piłkarskie widowisko.
-
20.08.2018
Remis na inaugurację (2003)
W sobotę 18.08.2018 o godz. 11.00. na boisku w Ostrowie Wlkp. drużyna juniora młodszego rozegrała pierwsze spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora B2 z zespołem Ostrovii Ostrów Wlkp. Mecz zakończył się remisem 0-0.
-
20.08.2018
Porażka w Krobi (2000/01)
19.08.2018 juniorzy starsi Polonii Środa zagrali mecz ligowy w Wielkopolskiej Lidze Juniora A1 gr.2 z Krobianką Krobia.
-
20.08.2018
Skrót meczu z UKS SMS II Łódź
Mamy dla Was skrót meczu polonistek z UKS SMS II Łódź. Miłego oglądania...
-
20.08.2018
Porażka z SMS-em
W sobotę 18 sierpnia rozgrywki ligowe wznowił zespół kobiet Polonii Środa. Polonistki, które od tego sezonu występują w I lidze kobiet niestety zaliczyły falstart i przegrały z UKS SMS II Łódź 1:4 (0:2).
-
20.08.2018
Trzy punkty na inaugurację
Polonia II Środa Wielkopolska w swoim debiucie w Klasie Okręgowej pokonuje Phytopharm Klęka 2:0 (2:0). Bramki zdobyli: Stolecki oraz Ratajczak.
























































