06.10.2019
Piłkarskie święto na stulecieNie lada gratka czekała na wszystkich kibiców piłkarskich którzy w niedzielę 6 października zdecydowali się przyjść na Stadion Średzki. W ramach Sportowego Weekendu zorganizowanego przez nasz Klub przy okazji obchodów stulecia Polonii środa odbyły się trzy bardzo interesujące spotkania piłkarskie. Piłkarki Polonii Środa podejmowały czterokrotnego mistrza Polski Medyk Konin, piłkarze Polonii Środa mierzyli się z Polonią Środa Śląska, a oldboye naszego Klubu zagrali z oldboyami Lecha Poznań. Wszystkie spotkania trwały dwa razy po 25 minut.
Jako pierwsze na boisko przy ulicy Sportowej wybiegły kobiety dla których okazja do świętowania była podwójna. Pierwszą z nich było stulecie naszego klubu, a drugą dziesięć lat funkcjonowania kobiecej sekcji piłki nożnej w Polonii. Kibice mieli więc okazję w barwach naszego zespołu zobaczyć nie tylko piłkarki z obecnego składu ale również i te które zaczynały grać w Polonii w pierwszych miesiącach funkcjonowania sekcji kobiecej. Rywalem polonistek był czterokrotny Mistrz Polski Medyk Konin w którego barwach kibice mogli zobaczyć między innymi doświadczoną Annę Gawrońską czy wielokrotną reprezentantkę Kraju Natalię Pakulską. Samo potkanie miało jedno stronny przebieg a wygrały je 4:0 bardziej doświadczone zawodniczki zespołu gości. Łupem bramkowym podzieliły się Daria Nowak, Anna Gawrońska, Natalia Pakulska i Karolina Majda.
W drugim spotkaniu pierwszy zespół seniorów podejmował Polonię Środa Śląska. Rywal na co dzień występuje w klasie okręgowej. Zespół z Wielkopolski pokonał swoich rywali ze Śląska wygrywając 6:1. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Wilk, Kacper Nowak x3, Adrian Szynka i Przemysław Frąckowiak. Bramkę dla rywali ze Śląska zdobył Patryk Kowalski.
W ostatnim spotkaniu tego dnia na boisku pojawiły się gwiazdy dawnych lat zespołów Lecha Poznań i Polonii Środa. Po stronie poznaniaków kibice mogli podziwiać na boisku między innymi Mirosława Okońskiego, Michała Kokoszanka, Jacka Dembińskiego czy choćby Jarosława Araszkiewicza. Z kolei w barwach Polonii zagrali między innymi Zbyszko Banaszyk, Sławek Łopatka, Maciej Bartkowiak czy Marcin Duchała. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem poznaniaków 6:1 a bramki w tym meczu zdobyli: Krzysztof Piskuła x2, Jacek Dembiński, Waldemar Przysiuda, Grzegorz Haniewicz i Marcin Drajer. Honorowe trafienie dla Polonii to zasługa Marcina Duchały.
Polonia Środa kobiety wystąpiła w składzie: Mądra – Nowak, Ratajczak, Forszpaniak, Sroczyńska, Nogalska, Tomaszewska, Wojtecka, Lehmann, Mikołajczak, Śmigielska.
Z ławki wchodziły: Miłoszyk, Cichoń, Krzykos, Purgał, Tylak, Plewa, Niemier, Grzybkowska.
Medyk Konin wystąpił w składzie: Busch – Helińska, Sałata, Maskiewicz, Liskova, Zając, Majda, Pakulska, Piechocka, Gawrońska, Nowak.
Z ławki wchodziły: Parecka – Pabin, Zielińska, Urna, Wielińska.
Polonia Środa I zespół wystąpił w składzie: Garstkiewicz – Zgarda, Wujec, Ceglewski, Kozłowski, Kujawa, Nowak Wilk, Górzyński, Szynka, Frąckowiak.
Z ławki wchodzili: Henriquez, Janoś, Gołębiewski, Kaźmierczak, Robaczyński, Chraplak, Draszczyk.
Polonia Środa Śląska wystąpiła w składzie: Janusz – Żurek, Kozak, Tujaka, Buksa, Woźniak, Bieliński, Rybka, Styciuk, Kowalski, Rus.
Oldboye Polonii Środa wystąpili w składzie: Hoffmann – Bogusławski, Banaszyk, Klabiński, Madela, Tylski, Kaźmierczak, Kusik, Grodzki, Kaczałka, Barczak, Kmieciak, Duchała, Gucze, Bartkowiak, Łopatka, Sikorski.
Oldboye Lecha Poznań wystąpili w składzie: Kokoszanek – Bekas, Rybak, Rzepka, Przysiuda, Araszkiewicz, Mizgalski, Drajer, Dembiński, Janeczek, Haniewicz, Piskuła, Okoński, Michalski.
Najnowsze aktualności
-
30.09.2018
GWARDIA pokonana!
Po emocjach związanych z awansem do 1/16 Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa w kolejnym meczu ligowym podejmowali na własnym boisku Gwardię Koszalin.
-
28.09.2018
O Polonii głośno w mediach
Pucharowe zwycięstwo Polonii Środa nad Radomiakiem Radom odbiło się głośny echem w całej Polsce. Pokonanie przez nasz Klub drugoligowca nie umknęło uwadze największych mediów w naszym kraju, a Polonii napisały wszystkie największe gazety.
-
28.09.2018
Odra Opole kolejnym pucharowym rywalem Polonii
W piątek 28 września o godzinie 12:00 w siedzibie PZPN odbyło się losowanie 1/16 finału Pucharu Polski. Losowanie poprowadził sekretarz PZPN Maciej Sawicki.
-
28.09.2018
Grają poloniści
Przed nami kolejny ciekawy weekend obfitujący w wiele ciekawych meczy. W sumie zostanie rozegranych zostanie 13 spotkań i 3 turnieje ligowe. Siedem meczy zostanie rozegranych na boiskach w Środzie Wlkp., a sześć meczy i trzy turnieje odbędą się na obiektach sportowych rywali.
-
28.09.2018
Porażka ze Szkołą Futbolu Luboń (2006)
W niedzielę w ramach 4 kolejki ligowej młodziki starsze podejmowały na własnych obiektach Szkołę Futbolu z Lubonia.
-
28.09.2018
Paweł Wrzeszczyński poprowadzi mecz z Gwardią
Paweł Wrzeszczyński z Kalisza poprowadzi jako sędzia główny niedzielne spotkanie Polonii Środa z Gwardią Koszalin. Na liniach asystować będą mu Dawid Matyniak i Paweł Kaczała. Sędzią technicznym będzie Rafał Żubrowski. Cała czwórka reprezentuje Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
-
27.09.2018
W niedzielę o kolejne punkty ligowe
Po emocjach pucharowych związanych z pokonaniem Radomiaka Radom i awansem do kolejnej rundy tych rozgrywek poloniści nie mają zbyt wiele czasu na świętowanie. Już w niedzielę 30 września podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie Gwardia Koszalin.
-
27.09.2018
MetalStal Dymek na kolejny rok!
Ostatni tydzień września jest dla nas bardzo udany :)
Oprócz awansu do 1/16 finału Pucharu Polski, na kolejny rok związał się z nami umową MetalStal Dymek!























































