OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

09.10.2019

Pierwsze spotkanie z Gromem

W sobotę 12 października polonistów czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzy się na własnym boisku z absolutnym beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych Gromem Nowy Staw.

Polonia po porażce z Nielbą Wągrowiec w ostatniej kolejce znów ma przed sobą bardzo ważne spotkanie w którym każdy punkt będzie cenny aby nie przybliżać się do dolnej części ligowej tabeli. Jednak spotkanie z Gromem Nowy Staw na pewno do łatwych nie będzie należeć. Beniaminek mimo że znajduje się w dole tabeli do tej pory we wszystkich meczach pokazywał się z bardzo dobrej strony i z reguły przegrywał mecze nieznacznie.

W naszym zespole jest sporo niewiadomych co do składu a pod znakiem zapytania stoją występy Piotra Skrobosińskiego, Adama Boruckiego czy Szymona Zgardy. Trener Kapuściński mimo wszystko zapowiada walkę o komplet punktów w tym meczu i podkreśla że w przypadku niezdolności do gry podstawowych piłkarzy szansę na pokazanie się dostaną zmiennicy.

Nowy Staw to miasto w województwie pomorskim, w powiecie malborskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Nowy Staw, położone na Żuławach Wiślanych nad rzeką Świętą. Według danych z 1 stycznia 2018 Nowy Staw liczył 4 196 mieszkańców. W 1946 roku został tu założony klub piłkarski Grom Nowy Staw. Na początku klub nosił nazwę Błyskawica Nowy Staw. W 1949  roku nazwa została zmieniona na Gwardię, a w 1953 roku po rozwiązaniu Gwardii klub nazywał się LZS Nowy Staw. Od 1984 roku klub nosi nazwę MKS Grom Nowy Staw.

Przez wiele lat klub grał na poziomie gdańskiej A klasy. W sezonie 2009/10 Grom wygrał zdecydowanie rozgrywki aklasowe i awansował do klasy okręgowej. Na tym poziomie rozgrywkowym zespół z Nowego Stawu pozostawał do sezonu 2015/16 kiedy to wywalczył awans do IV ligi. Potem sprawy potoczyły się dużo szybciej bo już w sezonie 2018/19 Grom wywalczył awans do III ligi.

Jeżeli chodzi o zespół Gromu to wiążą się z nim dwie ciekawe historie które znaleźliśmy na łamach portalu Malbork nasze miasto, a dotyczą one talizmanów przynoszących szczęście jakimi posługują się trener zespołu Grzegorz Obiała i najlepszy strzelec zespołu Tomasz Grabowski.

Swój talizman ma Grzegorz Obiała, trener. To biało-niebieski szalik. Jaka historia z nim się wiąże?

- Szalik dostałem od Wiktorii Szczecińskiej, czyli naszej wiernej kibicki, z życzeniami awansu. Od tamtej pory noszę go cały czas, bo przynosi nam szczęście. W zasadzie raz go nie miałem i przegraliśmy mecz. Tym bardziej utwierdziło mnie to w tym, że jest niezbędny. Mam nadzieję, że te jej życzenia się spełnią i zrobimy ten awans. Szalik wisi na ławce rezerwowych. Jest talizmanem, jest blisko nas. Przynosi nam szczęście – wyjaśnia szkoleniowiec Gromu.

Być może to wyjątkowa koszulka sprawia także, że bramki jak na zawołanie zdobywa Tomasz Grabowski. Napastnik drużyny z Nowego Stawu który również ma swój talizman.

- Zawsze muszę się przeżegnać przed wejściem na boisko. Mam też coś takiego, jak koszulka superbohatera. Zawsze noszę ją pod koszulką meczową i ona też daje mi bardzo dużo siły. Przyjęło się to w Nowym Stawie, a zaczęło parę lat temu. Kiedy strzelałem bramkę, to zawsze coś pokazywałem, coś tam miałem przygotowanego. Później dostałem koszulkę Supermana z lycry, z imieniem i nazwiskiem. Przynosi mi dużo szczęścia i mam ją przygotowaną na każde spotkanie – zdradza Tomasz Grabowski.

Miniony sezon był bardzo udany dla zespołu Gromu. W 36 meczach ligowych na poziomie IV ligi podopieczni Grzegorza Obiały zgromadzili na swoim koncie 79 punktów  i o trzy oczka wyprzedzili drugi w tabeli Gryf Słupsk. Na ten dorobek złożyły się 24 zwycięstwa, 7 remisów i 5 porażek. Bilans bramkowy zespołu Gromu jest wręcz imponujący. Gromowcy strzelili swoim rywalom aż 106 bramek tracąc przy tym tylko 45 goli. Dużym sukcesem zespołu z Nowego Stawu w obecnym sezonie było także dotarcie do finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

W obecnym sezonie już na poziomie trzeciej ligi zespół z Nowego Stawu nie radzi sobie tak dobrze.  w Podopieczni Grzegorza Obiały po jedenastu kolejkach zajmują siedemnastą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Bilans bramowy zespołu Gromu to 12-23. Najlepszym strzelcem zespołu jest Tomasz Grabowski który bramkarzy rywali pokonywał 5 razy.

Oba zespoły nie miały ze sobą jeszcze okazji rywalizować będzie to więc pierwsze spotkanie obu jedenastek w historii.

Mecz z Gromem Nowy Staw odbędzie się w sobotę 12 października o godzinie 15:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego.

Najnowsze aktualności

  • 23.08.2019

    Udana inauguracja trampkarzy (2005)

    W czwartkowe popołudnie o godzinie 18.00 miała miejsce inauguracja rozgrywek w grupie trampkarza C1. Na własnym boisku młodzi Poloniści podejmowali zespół Pogoni Książ Wielkopolski.

  • 23.08.2019

    Na remis z Lechem (2007)

    W środę 21 sierpnia o godzinie 17:00 na boiskach centrum treningowego Polonii odbył się pierwszy mecz ligowy Młodzików Starszych. Zespół występujący w lidze wojewódzkiej mierzył się z Lechem Poznań.

  • 22.08.2019

    Błaszczak poprowadzi mecz z Unią

    Denis Błaszczak z Pełczyc poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie naszej Polonii z Unią Janikowo. Na liniach asystować mu będą Michał Świderski i Marcin Janawa. Cała trójka reprezentuje Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

  • 21.08.2019

    Pora na Unię Janikowo

    W sobotę 24 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe w tym sezonie. Tym razem do naszego miasta przyjedzie beniaminek rozgrywek ligowych Unia Janikowo.

  • 20.08.2019

    Ekstraklasa w Środzie Wlkp.

    We wtorek 20 sierpnia w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski. Długo poloniści musieli czekać na swoją kolej bo kulka zawierająca nazwę naszego Klubu była prawie na samym końcu. Ale w końcu na salce VIP gdzie nasz zespół wspólnie oglądał losowanie zapanowała euforia. Polonia trafiła bowiem na występującego w PKO BP Ekstraklasie Górnika Zabrze.

  • 19.08.2019

    Udana inauguracja kobiet

    W sobotni poranek w pierwszej kolejce nowego sezonu zespół kobiet Polonii Środa udał się na trudny teren do Warszawy by tam mierzyć się z silną i zawsze waleczną Pragą. W ubiegłym sezonie dostaliśmy tam solidne „lanie” więc mieliśmy coś do udowodnienia nie tylko sobie.

  • 18.08.2019

    Bez punktów w Szczecinie

    W niedzielne późne popołudnie na stadionie w Szczecinie przy ulicy Stołczyńskiej piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem był Świt Szczecin który w tym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Zapowiadał się ciężki mecz…

  • 18.08.2019

    Relacja live ze Szczecina

    Zapraszamy na transmisję spotkania ze Świtem Szczecin. Początek o godznie 17:50.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.