09.10.2019
Pierwsze spotkanie z GromemW sobotę 12 października polonistów czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzy się na własnym boisku z absolutnym beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych Gromem Nowy Staw.
Polonia po porażce z Nielbą Wągrowiec w ostatniej kolejce znów ma przed sobą bardzo ważne spotkanie w którym każdy punkt będzie cenny aby nie przybliżać się do dolnej części ligowej tabeli. Jednak spotkanie z Gromem Nowy Staw na pewno do łatwych nie będzie należeć. Beniaminek mimo że znajduje się w dole tabeli do tej pory we wszystkich meczach pokazywał się z bardzo dobrej strony i z reguły przegrywał mecze nieznacznie.
W naszym zespole jest sporo niewiadomych co do składu a pod znakiem zapytania stoją występy Piotra Skrobosińskiego, Adama Boruckiego czy Szymona Zgardy. Trener Kapuściński mimo wszystko zapowiada walkę o komplet punktów w tym meczu i podkreśla że w przypadku niezdolności do gry podstawowych piłkarzy szansę na pokazanie się dostaną zmiennicy.
Nowy Staw to miasto w województwie pomorskim, w powiecie malborskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Nowy Staw, położone na Żuławach Wiślanych nad rzeką Świętą. Według danych z 1 stycznia 2018 Nowy Staw liczył 4 196 mieszkańców. W 1946 roku został tu założony klub piłkarski Grom Nowy Staw. Na początku klub nosił nazwę Błyskawica Nowy Staw. W 1949 roku nazwa została zmieniona na Gwardię, a w 1953 roku po rozwiązaniu Gwardii klub nazywał się LZS Nowy Staw. Od 1984 roku klub nosi nazwę MKS Grom Nowy Staw.
Przez wiele lat klub grał na poziomie gdańskiej A klasy. W sezonie 2009/10 Grom wygrał zdecydowanie rozgrywki aklasowe i awansował do klasy okręgowej. Na tym poziomie rozgrywkowym zespół z Nowego Stawu pozostawał do sezonu 2015/16 kiedy to wywalczył awans do IV ligi. Potem sprawy potoczyły się dużo szybciej bo już w sezonie 2018/19 Grom wywalczył awans do III ligi.
Jeżeli chodzi o zespół Gromu to wiążą się z nim dwie ciekawe historie które znaleźliśmy na łamach portalu Malbork nasze miasto, a dotyczą one talizmanów przynoszących szczęście jakimi posługują się trener zespołu Grzegorz Obiała i najlepszy strzelec zespołu Tomasz Grabowski.
Swój talizman ma Grzegorz Obiała, trener. To biało-niebieski szalik. Jaka historia z nim się wiąże?
- Szalik dostałem od Wiktorii Szczecińskiej, czyli naszej wiernej kibicki, z życzeniami awansu. Od tamtej pory noszę go cały czas, bo przynosi nam szczęście. W zasadzie raz go nie miałem i przegraliśmy mecz. Tym bardziej utwierdziło mnie to w tym, że jest niezbędny. Mam nadzieję, że te jej życzenia się spełnią i zrobimy ten awans. Szalik wisi na ławce rezerwowych. Jest talizmanem, jest blisko nas. Przynosi nam szczęście – wyjaśnia szkoleniowiec Gromu.
Być może to wyjątkowa koszulka sprawia także, że bramki jak na zawołanie zdobywa Tomasz Grabowski. Napastnik drużyny z Nowego Stawu który również ma swój talizman.
- Zawsze muszę się przeżegnać przed wejściem na boisko. Mam też coś takiego, jak koszulka superbohatera. Zawsze noszę ją pod koszulką meczową i ona też daje mi bardzo dużo siły. Przyjęło się to w Nowym Stawie, a zaczęło parę lat temu. Kiedy strzelałem bramkę, to zawsze coś pokazywałem, coś tam miałem przygotowanego. Później dostałem koszulkę Supermana z lycry, z imieniem i nazwiskiem. Przynosi mi dużo szczęścia i mam ją przygotowaną na każde spotkanie – zdradza Tomasz Grabowski.
Miniony sezon był bardzo udany dla zespołu Gromu. W 36 meczach ligowych na poziomie IV ligi podopieczni Grzegorza Obiały zgromadzili na swoim koncie 79 punktów i o trzy oczka wyprzedzili drugi w tabeli Gryf Słupsk. Na ten dorobek złożyły się 24 zwycięstwa, 7 remisów i 5 porażek. Bilans bramkowy zespołu Gromu jest wręcz imponujący. Gromowcy strzelili swoim rywalom aż 106 bramek tracąc przy tym tylko 45 goli. Dużym sukcesem zespołu z Nowego Stawu w obecnym sezonie było także dotarcie do finału wojewódzkiego Pucharu Polski.
W obecnym sezonie już na poziomie trzeciej ligi zespół z Nowego Stawu nie radzi sobie tak dobrze. w Podopieczni Grzegorza Obiały po jedenastu kolejkach zajmują siedemnastą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Bilans bramowy zespołu Gromu to 12-23. Najlepszym strzelcem zespołu jest Tomasz Grabowski który bramkarzy rywali pokonywał 5 razy.
Oba zespoły nie miały ze sobą jeszcze okazji rywalizować będzie to więc pierwsze spotkanie obu jedenastek w historii.
Mecz z Gromem Nowy Staw odbędzie się w sobotę 12 października o godzinie 15:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego.
Najnowsze aktualności
-
23.03.2021
Wysoka porażka z KKS-em (2005)
W sobotę udaliśmy się do Kalisza gdzie rozegraliśmy sparing z miejscowym KKS-em który na co dzień występuję ligę wyżej niż my.
-
23.03.2021
Gra kontrolna z Jedynką Luboń (2012)
W niedzielę 21 marca o godzinie 11:00 młodzi Poloniści z rocznika 2012 rozegrali grę kontrolną z zespołem UKS Jedynka Luboń. Mecz był bardzo dynamicznym widowiskiem, które obfitowało w wiele bramek. Oba zespoły tego dnia wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem, czego efektem było sporo goli i bardzo ciekawych akcji. Każdy z zawodników miał tego dnia okazję zagrać w większym wymiarze czasowym, gdyż mecz trwał ponad 75 minut.
-
23.03.2021
Zwycięstwo w Policach (2011)
W dniu 20 marca nasza drużyna Orlika E2 rocznik 2011 udała się wraz z Trenerem Grzegorzem Burchackim na kolejny turniej. Tym razem było to "Wiosenne granie w Policach". Turniej odbył się na nowym obiekcie ze sztuczna trawą , która jest jedną z najnowocześniejszych w Europie.
-
23.03.2021
Zagrali z AP Reissa (2012)
W sobotę 20 marca Poloniści z rocznika 2012 rozegrali grę kontrolną z reprezentacją AP Reissa z Poznania. Gra kontrolna składała się z trzech tercji, z których każda trwała 25 minut.
-
23.03.2021
Hokejowy remis orlików (2010)
W sobotnie przedpołudnie, Orlicy starsi rozegrali ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej, przeciwnikiem młodych średzian był UKS Śrem.
-
23.03.2021
Powalczą o kolejną rundę Pucharu Polski
W środę 24 marca o godzinie 16:00 piłkarze Polonii Środa we Wrześni zmierzą się z czwartoligową Victorią Września. Stawką tego spotkania będzie awans do ćwierćfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski.
-
22.03.2021
Remis na początek (2008)
W sobotę 20 marca swój pierwszy mecz ligowy rozegrał pierwszy zespół z rocznika 2008. Rywalem Młodych Polonistów był zespół Poznańskiej 13 Poznań, a mecz został rozegrany na boisku w Topoli.
-
22.03.2021
Porażka z KKS Kalisz (2002/03)
W niedzielę 21.03.2021 o godz. 11.30. na boisku w Kaliszu drużyna juniora starszego po przerwie zimowej rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem KKS Kalisz. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-2. Bramki dla Polonii strzelili: Kacper Cyka - 1, Wojciech Pinczak.


























































