09.10.2019
Pierwsze spotkanie z GromemW sobotę 12 października polonistów czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzy się na własnym boisku z absolutnym beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych Gromem Nowy Staw.
Polonia po porażce z Nielbą Wągrowiec w ostatniej kolejce znów ma przed sobą bardzo ważne spotkanie w którym każdy punkt będzie cenny aby nie przybliżać się do dolnej części ligowej tabeli. Jednak spotkanie z Gromem Nowy Staw na pewno do łatwych nie będzie należeć. Beniaminek mimo że znajduje się w dole tabeli do tej pory we wszystkich meczach pokazywał się z bardzo dobrej strony i z reguły przegrywał mecze nieznacznie.
W naszym zespole jest sporo niewiadomych co do składu a pod znakiem zapytania stoją występy Piotra Skrobosińskiego, Adama Boruckiego czy Szymona Zgardy. Trener Kapuściński mimo wszystko zapowiada walkę o komplet punktów w tym meczu i podkreśla że w przypadku niezdolności do gry podstawowych piłkarzy szansę na pokazanie się dostaną zmiennicy.
Nowy Staw to miasto w województwie pomorskim, w powiecie malborskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Nowy Staw, położone na Żuławach Wiślanych nad rzeką Świętą. Według danych z 1 stycznia 2018 Nowy Staw liczył 4 196 mieszkańców. W 1946 roku został tu założony klub piłkarski Grom Nowy Staw. Na początku klub nosił nazwę Błyskawica Nowy Staw. W 1949 roku nazwa została zmieniona na Gwardię, a w 1953 roku po rozwiązaniu Gwardii klub nazywał się LZS Nowy Staw. Od 1984 roku klub nosi nazwę MKS Grom Nowy Staw.
Przez wiele lat klub grał na poziomie gdańskiej A klasy. W sezonie 2009/10 Grom wygrał zdecydowanie rozgrywki aklasowe i awansował do klasy okręgowej. Na tym poziomie rozgrywkowym zespół z Nowego Stawu pozostawał do sezonu 2015/16 kiedy to wywalczył awans do IV ligi. Potem sprawy potoczyły się dużo szybciej bo już w sezonie 2018/19 Grom wywalczył awans do III ligi.
Jeżeli chodzi o zespół Gromu to wiążą się z nim dwie ciekawe historie które znaleźliśmy na łamach portalu Malbork nasze miasto, a dotyczą one talizmanów przynoszących szczęście jakimi posługują się trener zespołu Grzegorz Obiała i najlepszy strzelec zespołu Tomasz Grabowski.
Swój talizman ma Grzegorz Obiała, trener. To biało-niebieski szalik. Jaka historia z nim się wiąże?
- Szalik dostałem od Wiktorii Szczecińskiej, czyli naszej wiernej kibicki, z życzeniami awansu. Od tamtej pory noszę go cały czas, bo przynosi nam szczęście. W zasadzie raz go nie miałem i przegraliśmy mecz. Tym bardziej utwierdziło mnie to w tym, że jest niezbędny. Mam nadzieję, że te jej życzenia się spełnią i zrobimy ten awans. Szalik wisi na ławce rezerwowych. Jest talizmanem, jest blisko nas. Przynosi nam szczęście – wyjaśnia szkoleniowiec Gromu.
Być może to wyjątkowa koszulka sprawia także, że bramki jak na zawołanie zdobywa Tomasz Grabowski. Napastnik drużyny z Nowego Stawu który również ma swój talizman.
- Zawsze muszę się przeżegnać przed wejściem na boisko. Mam też coś takiego, jak koszulka superbohatera. Zawsze noszę ją pod koszulką meczową i ona też daje mi bardzo dużo siły. Przyjęło się to w Nowym Stawie, a zaczęło parę lat temu. Kiedy strzelałem bramkę, to zawsze coś pokazywałem, coś tam miałem przygotowanego. Później dostałem koszulkę Supermana z lycry, z imieniem i nazwiskiem. Przynosi mi dużo szczęścia i mam ją przygotowaną na każde spotkanie – zdradza Tomasz Grabowski.
Miniony sezon był bardzo udany dla zespołu Gromu. W 36 meczach ligowych na poziomie IV ligi podopieczni Grzegorza Obiały zgromadzili na swoim koncie 79 punktów i o trzy oczka wyprzedzili drugi w tabeli Gryf Słupsk. Na ten dorobek złożyły się 24 zwycięstwa, 7 remisów i 5 porażek. Bilans bramkowy zespołu Gromu jest wręcz imponujący. Gromowcy strzelili swoim rywalom aż 106 bramek tracąc przy tym tylko 45 goli. Dużym sukcesem zespołu z Nowego Stawu w obecnym sezonie było także dotarcie do finału wojewódzkiego Pucharu Polski.
W obecnym sezonie już na poziomie trzeciej ligi zespół z Nowego Stawu nie radzi sobie tak dobrze. w Podopieczni Grzegorza Obiały po jedenastu kolejkach zajmują siedemnastą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Bilans bramowy zespołu Gromu to 12-23. Najlepszym strzelcem zespołu jest Tomasz Grabowski który bramkarzy rywali pokonywał 5 razy.
Oba zespoły nie miały ze sobą jeszcze okazji rywalizować będzie to więc pierwsze spotkanie obu jedenastek w historii.
Mecz z Gromem Nowy Staw odbędzie się w sobotę 12 października o godzinie 15:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego.
Najnowsze aktualności
-
02.04.2021
Cenna wygrana kobiet
W Wielki Czwartek na boisku przy ulicy Kosynierów o godzinie 16.30 odbyła się nieco przyspieszona z powodu Świąt Wielkanocnych kolejka ligowa. Do Środy Wielkopolskiej przyjechały wiceliderki naszej ligi czyli zespół BTS Rekord Bielsko- Biała.
-
30.03.2021
Terminarz grupy mistrzowskiej
Pomorski Związek Piłki Nożnej jako organ prowadzący rozgrywki III ligi w tym roku opublikował terminarz grupy mistrzowskiej.
-
29.03.2021
Remis trampkarzy (2007)
Drużyna Trampkarza Młodszego w dniu 26 marca na boisku w Zielnikach rozegrała mecz kontrolny z zespołem Victorii Września.
-
27.03.2021
Remis w Gdyni
W ostatnim meczu rundy zasadniczej piłkarze Polonii Środa zagrali na wyjeździe a ich rywalem był walczący o czołową ósemkę Bałyk Gdynia. Na to spotkanie trener Krzysztof Kapuściński zdecydował się wystawić tą samą jedenastkę która w tygodniu pokonała w meczu pucharowym Victorię Września. Jedyną zmianą był brak pauzującego za żółte kartki Adama Boruckiego którego zastąpił Piotr Wujec.
-
25.03.2021
Transmisja z Gdyni
Zapraszamy na transmisję z meczu ligowego Polonii Środa z Bałtykiem Gdynia. Początek transmisji o godzinie 13:50.
-
25.03.2021
Rundę zasadniczą zakończą w Gdyni
W sobotę piłkarzy Polonii Środa czeka ostatnie spotkanie ligowe w rundzie zasadniczej. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego udadzą się do Gdyni aby zmierzyć z tamtejszym Bałtykiem. Dla obu zespołów spotkanie będzie bardzo ważne. Poloniści chcąc zachować kontakt z Radunią Stężyca muszą ten mecz wygrać. Z kolei Bałtyk Gdynia aby być pewnym gry w czołowej ósemce w dalszej części sezonu musi przynajmniej w tym meczu wywalczyć remis. Inaczej podopieczni trenera Jastrzębowskiego będą musieli spoglądać na wyniki innych spotkań.
-
24.03.2021
Sześć bramek Polonii
W spotkaniu 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na boisku we Wrześni z miejscowym zespołem Victorii. Stawką tego spotkania był awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Warto dodać że Polonia walczy w tym sezonie o piąty z rzędu finał tych rozgrywek.
-
23.03.2021
Towarzysko z Orlikiem (2008)
Dnia 20 marca druga drużyna Młodzika z rocznika 2008 rozegrała mecz sparingowy z drużyną Orlika Poznań. Mecz został rozegrany na boisku w Topoli.
























































