OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.05.2012

Pierwsza wiosenna porażka orlików

W kolejnym wyjazdowym spotkaniu poloniści grali z zespołem Błękitnych II Owińska. Tym razem mecz rozgrywany był w upalne popołudnie, które najwyraźniej źle wpłynęło na poczynania zawodników Polonii.

Początek spotkania raczej wyrównany. Prowadzenie w 10’ meczu objęli gospodarze, którzy wykorzystali błąd młodych defensorów polonii na środku boiska. W 15’ Błękitni II Owińska prowadzili już 2-0. Tym razem gospodarze zdobyli bramkę po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne – napastnik błękitnych z bliska dopełnił formalności. W 19’ spotkania było już 3-0 dla Błękitnych. Minutę później Polonia zdobyła kontaktowego gola. Filip Maćkowiak popędził lewą stroną boiska, rajd zakończył strzałem w długi róg bramkarza i zdobył bramkę. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. Po przerwie żaden z zespołów nie osiągnął wyraźnej przewagi, lecz kolejną bramkę zdobyli Błękitni. Mecz zakończył się rezultatem 4-1 dla gospodarzy. Po słabszym jak dotychczas występie Polonia po raz pierwszy w rundzie wiosennej została pokonana.

W meczu brali udział: J.Siwek, A.Białkowski, M.Gościniak, J.Grześkowiak, J.Kmieciak, K.Lewicz, D.Lisiewicz, D.Maćkowiak, F.Maćkowiak, M.Malusiak, J.Mazur, F.Michalak, D.Nyczak , D.Mostowski, M.Radziejewski, J.Siwek, M.Szafrański, D. Bartkowski.

Najnowsze aktualności

  • 03.06.2025

    Transmisja finału

    Gdyby z jakichś powodów ktoś z Was nie mógł się pojawić w środę na trybunach Nowego Stadionu Średzkiego i dopingować piłkarzy Polonii Środa w walce o SZÓSTY Wielkopolski puchar Polski to Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi z tego meczu transmisję... 

  • 02.06.2025

    Remisowy pojedynek rezerw

    W kolejnym ligowym meczu drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Zjednoczonych Trzemeszno.

  • 02.06.2025

    Polonia wyszła na prowadzenie (2013)

    Bardzo udany weekend ma za sobą Polonia 2013. Zespół Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy wygrał na wyjeździe 5:0 (1:0) z dotychczasowym liderem - Polonią 1912 Leszno. W pierwszym meczu między tymi drużynami lepsza okazała się zespół z Leszna. Dzięki trzem punktom nasz zespół wyprzedził swoją imienniczkę i objął prowadzenie w ligowej tabeli. Do rozegrania pozostały trzy kolejki.

  • 02.06.2025

    Druga porażka młodzików (2012)

    Dwa mecze w ostatnich dniach rozegrał zespół Polonii 2012. Najpierw podopieczni Bartosza Tomaszewskiego wygrali 9:1 (3:1) na własnym boisku z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a następnie w niedzielę doznali drugiej w rundzie wiosennej porażki z SMS APR Ślesin (0:2). Drugi zespół, którego trenerem jest Kornel Ladrowski, przegrał w środę z Kłosem Zaniemyśl 2:3 (1:3).

  • 02.06.2025

    Piorunująca końcówka dziewczyn (Juniorki)

    Zespół juniorek w sobotę dosłownie wyrwał trzy punkty w wyjazdowym starciu z 1922 Lechią Kostrzyn/Maratończykiem Brzeźno. Mecz miał dramatyczny przebieg, bo do 70. minuty nasze zawodniczki prowadziły 3:2, ale wtedy gospodarze zdobyli dwa gole i to oni wyszli na prowadzenie. Polonistki pokazały jednak pazur i zdołały odwrócić losy meczu zdobywając trzy gole w ostatnich pięciu minutach gry!

  • 02.06.2025

    Siódmy gol dał zwycięstwo (2011)

    Drugi zespół rocznika 2011 rozegrał w sobotę niezwykle ciekawy i obfitujący w gole mecz z Talentem Poznań. Poloniści po niezwykle emocjonującej końcówce wygrali 7:6 (2:3), a gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry strzelił Kuba Kucharski. Wcześniej do bramki rywali trafiali jeszcze Marcel Łuczak - dwukrotnie, Mikołaj Borczyk, Michał Cwojdzinski - dwukrotnie oraz Igor Nowak.

  • 02.06.2025

    Zwycięstwa z Victorią i Kanią (2010)

    Polonia 2010 po trudnym spotkaniu wywalczyła zwycięstwo w starciu z Victorią Września. Nasz zespół do przerwy przegrywał 0:1, ale w drugiej części odwrócił wynik po golach Łukasza Miszkiewicza, Kamila Jankowiaka oraz Jakuba Przybylskiego. Drugi zespół odniósł pewne zwycięstwo w Gostyniu, gdzie pokonał 4:1 miejscową Kanię. Trzecie drużyna wysoko przegrała z Talentem Poznań.

  • 02.06.2025

    Zwycięstwo z SMS-em Konin (2009)

    Ciekawe widowisko stworzyli piłkarze Polonii 2009 oraz SMS-u Konin. Nasz zespół na stadionie CSiR wygrał 4:3 (2:2). Przed przerwą dwa gole dla Polonii strzelił Franciszek Błaszyk, a w drugiej części meczu bramkarza gości pokonali Michał Mężyński oraz Oliwier Rudkowski.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.