OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

13.09.2021

Pierwsza porażka kobiet

Piąta kolejka 1 ligi kobiet nie była dla szczęśliwa dla piłkarek Polonii Środa. Po serii czterech wygranych spotkań przyszedł słabszy moment i dziewczyny SWD Wodzisław Śląski przerwały naszą bardzo dobrą passę czterech zwycięstw z rzędu.

Pierwsza połowa meczu zapowiadała się jednak obiecująco, ponieważ do przerwy, po dość wyrównanym meczu to my prowadziłyśmy 1:0 po bramce Dominiki Hyżej. Druga połowa to szereg błędów indywidualnych i zespołowych. Przy tak mocnych przeciwniczkach nie możesz takich popełniać, bo zostaniesz srogo ukarany. To niestety się sprawdziło. Wyrównujący gol dla rywalek to błąd w komunikacji naszej defensywy z bramkarką i zakończył się trafieniem samobójczym. Druga bramka to zbyt pasywna gra w defensywie w okolicach własnego pola karnego i fantastyczny strzał z dystansu przeciwniczki w samo „okienko” naszej bramki. Julka Parecka była bez najmniejszych szans. Gol numer trzy dla SWD to dobrze wstrzelona piłka z rzutu wolnego w światło naszej bramki. Nikt toru piłki nie przeciął i niestety Wodzisław ustalił wynik meczu na 3:1 na swoją korzyść. Próbowałyśmy straty odrabiać. Były ładne akcje, były sytuacje by odwrócić losy meczu ale w ofensywie zabrakło dziś argumentów i skuteczności.Teraz czeka nas chwila oddechu, bo będzie przerwa reprezentacyjna. Ładujemy akumulatory, by w kolejnym meczu o ligowe punkty wrócić znów na zwycięską ścieżkę.

Bramka: Dominika Hyża

Skład: Parecka- Nowak, Hyża, Ratajczak, Szewczyk (Falkowska) - Grońska (Wojtecka), Nogalska- Ciesiółka, Walczak (Szukalska), Wielińska- Mikołajczak (Karasińska)

Rezerwowe: Mądra, Grzybowska, Brzykcy

Najnowsze aktualności

 • 15.09.2021

  Pojedynek z beniaminkiem

  W sobotę piłkarze Polonii Środa udadzą się do Stargardu aby rozegrać spotkanie ligowe z absolutnym beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym – zespołem Kluczevi Stargard. Szczególny to będzie mecz dla szkoleniowca Polonii Środa Krzysztofa Kapuścińskiego dla którego będzie to powrót na stare śmieci bo to w Stargardzie osiągał swoje największe sukcesy piłkarskie a dodatkowo będzie miał się okazje spotkać ze swoim starym dobrym znajomym – bramkarzem Kluczevi Markiem Ufnalem który w tych sukcesach miał duży udział.

 • 14.09.2021

  Sześć bramek w starciu ze Słupcą (2007)

  Zespół rocznika 2007 w niedzielę 12 września podejmował drużynę SKP Słupca . Spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego było w pełni kontrolowane przez gospodarzy, którzy zepchnęli słupczan do niskiej obrony nie pozwalając im na wyjście z własnej połowy boiska .

 • 14.09.2021

  UKS Śrem pokonany (2005)

  W niedzielę o godzinie 14:00 w ramach rozgrywek Ligi Wojewódzkiej mierzyliśmy się z drużyną ze Śremu.

 • 14.09.2021

  Podział punktów z Kanią Gostyń (2006)

  W sobotę 11 września zespół juniorów młodszych rozegrał kolejny mecz ligowy. Przeciwnikiem polonistów była Kania Gostyń – zespół bardzo dobrze znany, gdyż nasi zawodnicy rywalizują już kolejny rok z rówieśnikami z Gostynia na tym samym poziomie rozgrywkowym.

 • 13.09.2021

  Pięć bramek z Ostrzeszowem (2004)

  W sobotę w południe zespół Polonii Środa z rocznika 2004 mierzył się z drużyną AP Ostrzeszów.

 • 13.09.2021

  Turniej WZPN w Jarocinie (2014)

  W niedzielę (12.09.2021r.) zespół Polonii Środa rocznik 2014 uczestniczył w II Turnieju Żaków Młodszych organizowanym przez Wielkopolski ZPN. Zmagania odbyły się w Jarocinie, wzięło w nich udział łącznie 8 zespołów: 2x Warta Śrem, 2x Jarota Jarocin, 2x Akademia Piłkarska Reissa Jarocin oraz 2x Polonia Środa. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Mecze rozgrywały się na 2 boiskach i trwały 1x15 minut w systemie każdy z każdym w obrębie swojej grupy.

 • 13.09.2021

  Pracowity tydzień orlików (2012)

  Miniony tydzień piłkarze z rocznika 2012 spędzili bardzo pracowicie. Podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmana rozegrali kilka gier podsumowujący bieżący mikrocykl treningowy.

 • 13.09.2021

  Gra wewnętrzna skrzatów (2015)

  W sobotni piękny poranek odbyła się gra wewnętrzna Skrzata Starszego zespołu Polonii Środa Wlkp. Mecze odbyły się na boisku głównym przy ul. Sportowej. Pięknie przygotowane boisko, świeżo skoszona murawa pozwoliła na świetną zabawę i rywalizację zawodników.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.