06.09.2021
Pięć bramek Polonii (2004)W kolejnym meczu ligowym zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż tydzień temu we Wrześni. Nieco odwróciły się role, ponieważ to my dzisiaj wykorzystywaliśmy błędy indywidualne obrońców gości. Jednak mimo kilku prezentów podarowanych nam przez Jarotę, sami również potrafiliśmy stworzyć sobie sytuacje strzeleckie.
Znów nie mogliśmy skorzystać ze wszystkich podstawowych zawodników, ale mimo to po raz pierwszy zakończyliśmy w tym sezonie spotkanie bez straty gola. Dużym wzmocnieniem był dla nas Kacper Cyka, który zastąpił kontuzjowanego Wojtka Pinczaka i strzelił dwie bramki. Bardzo dobry mecz zagrała dziś trójka naszych środkowych pomocników Kaźmierczak-Pietrzak-Stelmaszyk, która co chwilę rozrzucała piłki raz do prawej, raz do lewej strony, a czasem szukając bezpośredniego podania do napastnika. Do przerwy dzięki dobrej postawie pod bramką przeciwnika wygrywamy 4-0.
W drugiej połowie to Jarota była z początku stroną dominującą. Nasi rywale podeszli wyżej i skutecznie przeszkadzali nam w rozwijaniu naszych akcji. Z czasem nasz rywal tracił chyba motywację do dalszych ataków, ponieważ w ostatnim kwadransie meczu znowu stworzyliśmy sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Koniec końców dopiero na minutę przed zakończeniem spotkania, Krystian Michalak trafia w tej części gry po raz pierwszy i jak się chwilę później okazało – ostatni.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Mateusz Perliński - Krystian Michalak, Dawid Boniecki, Wojciech Stępień, Maksymilian Pogonowski, Hubert Kaźmierczak, Maciej Pietrzak, Sławomir Budnik, Marcel Stelmaszyk, Sebastian Wajszczuk, Kacper Cyka
Rezerwowi: Dominik Pietrzak, Paskal Paczyński, Tomasz Kozłowski, Robert Tomaszewski, Oliwier Szuchnik
Najnowsze aktualności
-
23.01.2025
Bal sympatyków Polonii Środa
Zarząd Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska serdcznie zaprasza na XIV BAL SYMPATYKÓW KS POLONIA ŚRODA WLKP.
-
22.01.2025
Bez porażki w Halowym Pucharze Prezesa (2012)
W miniony weekend Polonia 2012 ponownie rywalizowała w kolejnym turnieju Halowego Pucharu Prezesa, który jest organizowany przez Wielkopolski ZPN. Nasz zespół rywalizujący o miejsca 7-12 ponownie nie zaznał porażki, wygrywając w Dopiewie cztery mecze i raz remisując.
-
22.01.2025
Futsal: Polonia poznała rywali w MMP U-17
Polonia Środa Wielkopolska 2008/2009 poznała swoich rywali w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. Podopieczni Jakuba Budycha i Bartosza Kadrzyńskiego trafili do grupy D, w której podobnie jak rok temu ich rywalem będzie - Rekord Bielsko-Biała, czyli aktualny Mistrz Polski. Ponadto rywalami Polonistów będą Canpack Okocimski Brzesko oraz Eurobus Przemyśl. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 7-9 lutego w Ustce.
-
20.01.2025
Futsal: Awans Polonii U-17 do turnieju finałowego! (2008/2009)
Polonia 2008/2009 prowadzona przez Jakuba Budycha, któremu pomagali Mateusz Zawalski oraz Bartosz Kadrzyński, w Tarnowie Podgórnym wywalczyła awans do turnieju finałowego MMP U-17! Zawody odbędą się w dniach 7-9 lutego w Ustce.
Podczas zawodów w Tarnowie Podgórnym nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie spotkania. Średzianie wygrali 2:1 z Red Dragons Pniewy, 5:2 z Górnikiem Polkowice, 5:1 z Tarnovią Tarnowo Podgórne oraz 1:0 z Polonią 1912 Leszno, która także wywalczyła awans.
Komisja Futsalu i Piłki Plażowej PZPN dokonała już podziału na koszyki - Polonia została przydzielona do czwartego koszyka. Losowanie odbędzie się w środę 22 stycznia.
-
15.01.2025
Gry kontrolne orlików w śniegu (2015)
W sobotę zespół orlików Polonii (rocznik 2015) zebrał kolejne cenne doświadczenie. Nasi zawodnicy w grach kontrolnych rywalizowali z UKS-em Śrem, ale też ze śniegiem i silnym wiatrem.
-
14.01.2025
Polonistki zagrały w HMW U-11 (Orliczki)
Nasze najmłodsze dziewczyny łapią kolejne doświadczenia. Tym razem Polonistki rywalizowały w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski dziewcząt do lat 11. Turniej odbył się bez formie bezwynikowej. Nasze dziewczyny miały okazję doskonalenia gry 1v1, a także do cieszynek po golach. W naszych barwach gościnnie zagrały trzy zawodniczki Warty Pyzdry, a klubowi dziękujemy za współpracę.
-
13.01.2025
Komplet zwycięstw w Halowym Pucharze Prezesa (2012)
Polonia 2012 w weekend rywalizowała w kolejnym turnieju Halowego Pucharu Prezesa, który jest organizowany przez Wielkopolski ZPN. Nasz zespół rywalizujący o miejsca 7-12 wygrał tym razem wszystkie swoje mecze nie tracąc przy tym żadnego gola!
-
13.01.2025
Dziękujemy
Z drużyną seniorów żegnają się Paweł Juszczyk i Michał Kokoszanek. Dziękujemy za wszystkie lata pełne emocji, zaangażowania i walki na boisku. Wasza pasja i oddanie zawsze będą częścią historii Polonii. Życzymy powodzenia w kolejnych etapach Waszej sportowej i życiowej drogi. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku.



























































