06.09.2021
Pięć bramek Polonii (2004)W kolejnym meczu ligowym zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż tydzień temu we Wrześni. Nieco odwróciły się role, ponieważ to my dzisiaj wykorzystywaliśmy błędy indywidualne obrońców gości. Jednak mimo kilku prezentów podarowanych nam przez Jarotę, sami również potrafiliśmy stworzyć sobie sytuacje strzeleckie.
Znów nie mogliśmy skorzystać ze wszystkich podstawowych zawodników, ale mimo to po raz pierwszy zakończyliśmy w tym sezonie spotkanie bez straty gola. Dużym wzmocnieniem był dla nas Kacper Cyka, który zastąpił kontuzjowanego Wojtka Pinczaka i strzelił dwie bramki. Bardzo dobry mecz zagrała dziś trójka naszych środkowych pomocników Kaźmierczak-Pietrzak-Stelmaszyk, która co chwilę rozrzucała piłki raz do prawej, raz do lewej strony, a czasem szukając bezpośredniego podania do napastnika. Do przerwy dzięki dobrej postawie pod bramką przeciwnika wygrywamy 4-0.
W drugiej połowie to Jarota była z początku stroną dominującą. Nasi rywale podeszli wyżej i skutecznie przeszkadzali nam w rozwijaniu naszych akcji. Z czasem nasz rywal tracił chyba motywację do dalszych ataków, ponieważ w ostatnim kwadransie meczu znowu stworzyliśmy sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Koniec końców dopiero na minutę przed zakończeniem spotkania, Krystian Michalak trafia w tej części gry po raz pierwszy i jak się chwilę później okazało – ostatni.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Mateusz Perliński - Krystian Michalak, Dawid Boniecki, Wojciech Stępień, Maksymilian Pogonowski, Hubert Kaźmierczak, Maciej Pietrzak, Sławomir Budnik, Marcel Stelmaszyk, Sebastian Wajszczuk, Kacper Cyka
Rezerwowi: Dominik Pietrzak, Paskal Paczyński, Tomasz Kozłowski, Robert Tomaszewski, Oliwier Szuchnik
Najnowsze aktualności
-
30.05.2025
Akademia: Zapowiedź (31.05/01.06.2025)
Rozgrywki w rundzie jesiennej wkraczają w decydującą fazę, a do rozegrania zostało już tylko kilka kolejek. W nadchodzący weekend rozegranych zostanie jedenaście meczów, w tym sześć spotkań lig wojewódzkich.
-
29.05.2025
Na mecz finałowy za darmo
KS Polonia Środa i Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska zapraszają na Finał Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN - wejście na mecz jest bezpłatne. Mecz zostanie rozegrany w środę 4 czerwca o godzinie 19:00 na Nowym Stadionie Średzkim, a rywalem Polonii Środa będzie jej imienniczka z Goliny.
-
29.05.2025
Weekendowe transmisje PoloniaTV
W ten weekend pokażemy Wam DWA spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasze transmisje zaczniemy w piątek spotkaniem Betclic III ligi w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Wdą Świecie, a zakończymy sobotnim spotkaniem V ligi w którym drugi zespół Polonii Środa podejmie Zjednoczonych Trzemeszno.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem.
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj -
29.05.2025
Polonia szósta w SBG Gniezno Cup (2016)
Zespół Polonii 2016 w dniach 24-25 maja wziął udział w turnieju SBG Gniezno Cup. Podczas rywalizacji z rówieśnikami Poloniści rozegrali w sumie siedem meczów. Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Kudły zajęli trzecie miejsce w grupie A i awansowali do fazy pucharowej, gdzie w ćwierćfinale przegrali po rzutach karnych z Polaninem Strzałkowo, następni pokonali AP Red Box, a w meczu o 5. miejsce przegrali 1:3 z AF 92 Witkowo. Nasz zespół przez dwa dni rywalizacji zebrał mnóstwo doświadczeń i świetnie się bawił podczas gier.
-
29.05.2025
Młodzicy zagrali w Anchor Cup (2013)
Zespół Polonii 2013 II w miniony weekend udał się do Kołobrzegu, gdzie wziął udział w dwudniowym turnieju Anchor Cup 2025. Nasz zespół miał okazję rywalizować z zespołami z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Poloniści, których wspierali niezawodni rodzice, zakończyli zawody na szóstym miejscu.
-
28.05.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (24/25.05.2025)
Raport z 3. kolejki rozgrywek bezwynikowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w kategoriach młodzik, orlik, żak oraz skrzat.
-
28.05.2025
Udany pościg orlików (2014)
Dużych emocji dostarczył rozgrywany w Psarach Polskich mecz Polonii 2014 ze Zjednoczonymi Września w ramach 2. ligi okręgowej D2. nasz zespół po zaledwie ośmiu minutach przegrywał już 0:2, a do 68. minuty było 0:3. Końcówka spotkania była jednak niezwykle udana dla Polonii, bo po bramkach Mikołaja Mielcarka, Adama Małolepszego i Karola Krawczewskiego udało się doprowadzić do remisu.
-
28.05.2025
Zwycięstwo z APR II Jarocin (2013)
W niedzielę zespół Polonii 2013 w Jarocinie zmierzył się z druga drużyną APR Jarocin. Poloniści pewnie wygrali 6:2, choć dwukrotnie musieli gonić wynik. Nasz zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli 2. ligi wojewódzkiej ze stratą trzech punktów do Polonii 1912 Leszno, a już w niedzielę bezpośrednie starcie tych dwóch ekip.


























































