21.03.2023
Pięć bramek juniorów (2006)W sobotni poranek swój inauguracyjny mecz rundy wiosennej rozegrał zespół juniorów młodszych. W ramach rozgrywek Ligi wojewódzkiej Poloniści podejmowali na własnym boisku beniaminka ligi – GKS Trzcinica.
Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, dłużej utrzymując się przy piłce w ataku pozycyjnym. Przewaga ta nie przełożyła się jednak na zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Bliżsi zdobycia pierwszej bramki byli goście, jednak bardzo dobrą interwencją przy strzale z najbliższej odległości popisał się Kuba Sikora. W 21. minucie Polonia objęła prowadzenie. Mocnym strzałem z „szesnastki” bramkarza GKS pokonał Kacper Kruk. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
W drugiej części meczu w grze naszego zespołu było już widać więcej pewności siebie, co przełożyło się na więcej sytuacji podbramkowych. W 52. minucie prowadzenie podwyższył Szymon Rauhut wykorzystując dośrodkowanie Kuby Jankowskiego. W kolejnych minutach Poloniści nadal dłużej operowali piłką i skutecznie bronili kontrataki zespołu z Trzcinicy. W 72. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Kacpra Kruka, bramkę strzałem głową zdobył Adrian Olejniczak. W kolejnych minutach Polonia dołożyła jeszcze dwa trafienia autorstwa Jakuba Płonki i ostatecznie pokonała zespół GKS Trzcinica 5:0.
Cieszy zwycięstwo na inauguracje rundy, mimo iż widać w zespole jeszcze duże rezerwy jeśli chodzi o konstruowanie akcji czy skuteczność. W 2. kolejce nasz zespół musi zagrać już na swoim najwyższym poziomie, gdyż uda się do faworyta rozgrywek – drużyny GES Poznań.
Polonia zagrała w składzie: Sikora (46’ Sienkiewicz) – Wyderkiewicz (65’ Górski), Olejniczak, Cichocki – Mielcarek (72’ Bartkowiak), Wawroski (46’ Płonka), Kruk, Biadała, Jankowski – Bańkowski (60’ Pawlak), Rauhut (72’ Fiołka)
Najnowsze aktualności
-
15.09.2025
Sinusoida trampkarzy (2012)
Polonia 2012 w ostatnich dniach rozegrała dwa spotkania ligowe, najpierw nasz zespół przegrał 1:7 (0:2) z Mieszkiem Gniezno, a jedynego gola zdobył Szymon Kempski. W niedzielę z kolei drużyna zdobyła trzy punkty po wyjazdowym zwycięstwie z Ostrovią. Bramki dla Polonii zdobyli Witold Chojnacki, Szymon Kempski oraz Brajan Jóźwiak. Druga drużyna w meczu 2. ligi okręgowej wygrała 31:1 z UKS-em Śrem. Aż dwanaście bramek strzelił Karol Marciniak, kolejne gole dołożyli: Roger Mazur - pięć, Igor Kowalak - cztery, Stanisław Krzykowski - trzy, Jędrzej Gucze - trzy, Ignacy Pietrusiak - dwa, Mikołaj Biskup oraz Alan Grzelka.
-
15.09.2025
Kępno pokonane w Klęce (2011)
Po raz kolejny szczęśliwe dla Polonii 2011 okazało się boisko stadionu w Klęce. Poloniści po emocjonującej końcówce pokonali tam UKS APR Lampart Kępno. Do przerwy goście prowadzili 3:2, a jeszcze trzy minuty przed końcem 4:3 dla przyjezdnych. Końcówka należała jednak do naszego zespołu, który zadał decydujące ciosy w 78. oraz 80. minucie. Bramki dla Polonii strzelali: Wojciech Śnitko - dwie, Ignacy Ucinek - dwie oraz Jan Jankowiak. Drugi zespół najpierw we wtorek pokonał UKS 2007 Lusowo aż 16:0, z kolei w weekend przegrał 1:2 z Lechem Poznań/Luboń.
-
15.09.2025
CLJ WU-16: Medyk pokonany! (Juniorki)
Kolejny komplet punktów w weekend zgarnęły nasze juniorki! W sobotę Polonistki wygrały 4:1 (3:0) z Medykiem Konin w Centralnej Lidze Juniorek U-16. Bramki strzelały Martyna Szymańska, Julia Wawroska - dwie, oraz Blanka Olejnik. Następnie w ramach 4. ligi kobiet młode piłkarki Polonii wygrały 6:1 (1:1) wyjazdowy mecz z zespołem Olimpic Śrem. Gole strzelały Weronika Jacków, Patrycja Kuźma - dwie oraz Sandra Matuszek - trzy.
-
15.09.2025
Niedzielny pogrom juniorów (2010)
Świetnie spisał się w niedzielę zespół juniorów, który nie dał szans UKS-owi Śrem, wygrywając 13:1 (7:0). Najskuteczniejszym zawodnikiem Polonii był zdobywca sześciu bramek - Łukasz Miszkiewicz, a hat tricka skompletował też Michał Pluta. Dwa trafienia dołożył Mateusz Fórmaniak, a po jednym Maciej Jachnik oraz Antoni Zając.
-
15.09.2025
Cenne zwycięstwo z Górnikiem (2009)
Dwa mecze w ostatnich dniach rozegrała Polonia 2009. Zespół Dawida Kierzka i Marcina Duchały w środę przegrał z liderem rozgrywek Poznańską 13 Poznań 2:3, natomiast w sobotę Poloniści rozgromili 5:0 (3:0) inny zespół z ligowej czołówki - Górnika Konin. W pierwszym meczu do siatki rywali trafiali Kacper Kalita i Filip Staszak, zaś w sobotę gole strzelali Filip Staszak - dwa, Benjamin Wałuszko, Franciszek Błaszyk oraz Michał Mężyński. Po ośmiu kolejkach Polonia zajmuje 2. miejsce w rozgrywkach.
-
15.09.2025
Remis rezerw w Kostrzynie
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze drugiego zespołu seniorów Polonii Środa mierzyli się na wyjeździe z zespołem Lechii Kostrzyn.
-
15.09.2025
Akademia: Raport ligowy (13/14.09.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 13/14 września 2025.
-
14.09.2025
Klasa A: Remis w starciu z Lechitą
W niedzielne popołudnie trzeci zespół seniorów Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie klasy A. Tym razem podopieczni Łukasza Kaczałki podejmowali na własnym stadionie Lechitę Kłecko. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a nasz zespół wypuścił zwycięstwo z rąk w ostatniej akcji meczu po faulu w polu karnym.


























































