OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

21.03.2023

Pięć bramek juniorów (2006)

W sobotni poranek swój inauguracyjny mecz rundy wiosennej rozegrał zespół juniorów młodszych. W ramach rozgrywek Ligi wojewódzkiej Poloniści podejmowali na własnym boisku beniaminka ligi – GKS Trzcinica.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, dłużej utrzymując się przy piłce w ataku pozycyjnym. Przewaga ta nie przełożyła się jednak na zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Bliżsi zdobycia pierwszej bramki byli goście, jednak bardzo dobrą interwencją przy strzale z najbliższej odległości popisał się Kuba Sikora. W 21. minucie Polonia objęła prowadzenie. Mocnym strzałem z „szesnastki” bramkarza GKS pokonał Kacper Kruk. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części meczu w grze naszego zespołu było już widać więcej pewności siebie, co przełożyło się na więcej sytuacji podbramkowych. W 52. minucie prowadzenie podwyższył Szymon Rauhut wykorzystując dośrodkowanie Kuby Jankowskiego. W kolejnych minutach Poloniści nadal dłużej operowali piłką i skutecznie bronili kontrataki zespołu z Trzcinicy. W 72. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Kacpra Kruka, bramkę strzałem głową zdobył Adrian Olejniczak. W kolejnych minutach Polonia dołożyła jeszcze dwa trafienia autorstwa Jakuba Płonki i ostatecznie pokonała zespół GKS Trzcinica 5:0.

Cieszy zwycięstwo na inauguracje rundy, mimo iż widać w zespole jeszcze duże rezerwy jeśli chodzi o konstruowanie akcji czy skuteczność. W 2. kolejce nasz zespół musi zagrać już na swoim najwyższym poziomie, gdyż uda się do faworyta rozgrywek – drużyny GES Poznań.

Polonia zagrała w składzie: Sikora (46’ Sienkiewicz) – Wyderkiewicz (65’ Górski), Olejniczak, Cichocki – Mielcarek (72’ Bartkowiak), Wawroski (46’ Płonka), Kruk, Biadała, Jankowski – Bańkowski (60’ Pawlak), Rauhut (72’ Fiołka)

Najnowsze aktualności

  • 18.09.2025

    Akademia: Zapowiedź (20/21.09.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 20/21 września 2025.

  • 18.09.2025

    Transmisja ze Swarzędza

    W dziewiątej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Swarzędzu z zespołem Unii. Nasza klubowa telewizja także z tego meczu przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy.

    Startujemy w piątek 19 września o godzinie 15:50

    Transmisja oczywiście z komentarzem

  • 17.09.2025

    Domowa porażka z Lechem (2011)

    We wtorek Polonia 2011 rozegrała zaległy mecz ligowy z Lechem Poznań 2012. Polonia w 33. minucie objęła prowadzenie po golu Kuby Kucharskiego, ale chwilę później Lech doprowadził do remisu, który utrzymał się do przerwy. Goście w 52. minucie strzelili gola dającego im prowadzenie, a w 74. minucie podwyższyli je z rzutu karnego. Tuż przed końcem straty zmniejszył Jan Jankowiak, ale zabrakło czasu by jeszcze doprowadzić do remisu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 2:3.

  • 16.09.2025

    Kolejne derby przed nami

    Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2025/26. Już w najbliższy piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny mecz. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego udadzą się do Swarzędza na pojedynek z tamtejszą Unią.

  • 15.09.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (13/14.09.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 13/14 września 2025.

  • 15.09.2025

    Polonistki zbierają doświadczenie (Dziewczyny)

    Juniorki, trampkarki i młodziczki Polonii zbierają cenne doświadczenie w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego ZPN. W ostatnich dniach nasze zespoły dziewcząt rozegrały mecze ze Spartą Miejska Górka, Lechem Poznań/Bułgarska oraz Medykiem Konin.

  • 15.09.2025

    Zwycięstwo w Kaliszu (2014)

    Zespół młodzików z rocznika 2014 w czwartek i niedzielę rozgrywał mecze 1. ligi wojewódzkiej D2. Najpierw Poloniści przegrali u siebie 0:5 (0:1) z APR Lampart Poznań, a w niedzielę pokonali na wyjeździe KKS 1925 Kalisz 2:0 (0:0) po golach Bruno Gruszczyńskiego i Aleksandra Szymoniaka. Drugi zespół rywalizował w Pobiedziskach z Huraganem i choć prowadził 2:0 po golach Antoniego Wichera i Kacpra Matuszewskiego to ostatecznie przegrał 2:8.

  • 15.09.2025

    Młodzicy bez punktów (2013)

    Ostatnie dni nie były udane dla naszych drużyn z rocznika 2013. Pierwszy zespół mimo prowadzenia do przerwy ostatecznie przegrał w 1. lidze wojewódzkiej 2:4 (2:1) z Olimpią Koło. Gole strzelali Maksymilian Małecki oraz Stanisław Majchrzak. Drugi zespół we wtorek po ciekawym meczu przegrał 5:7 z Talentem Poznań, a bramki zdobyli Michał Jakubiak - trzy oraz Bartosz Nowacki - dwie. W niedzielę natomiast nie udało się zdobyć bramki w zakończonym rezultatem 0:3 (0:2) meczu z Mieszkiem II Gniezno.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.