21.03.2023
Pięć bramek juniorów (2006)W sobotni poranek swój inauguracyjny mecz rundy wiosennej rozegrał zespół juniorów młodszych. W ramach rozgrywek Ligi wojewódzkiej Poloniści podejmowali na własnym boisku beniaminka ligi – GKS Trzcinica.
Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, dłużej utrzymując się przy piłce w ataku pozycyjnym. Przewaga ta nie przełożyła się jednak na zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Bliżsi zdobycia pierwszej bramki byli goście, jednak bardzo dobrą interwencją przy strzale z najbliższej odległości popisał się Kuba Sikora. W 21. minucie Polonia objęła prowadzenie. Mocnym strzałem z „szesnastki” bramkarza GKS pokonał Kacper Kruk. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
W drugiej części meczu w grze naszego zespołu było już widać więcej pewności siebie, co przełożyło się na więcej sytuacji podbramkowych. W 52. minucie prowadzenie podwyższył Szymon Rauhut wykorzystując dośrodkowanie Kuby Jankowskiego. W kolejnych minutach Poloniści nadal dłużej operowali piłką i skutecznie bronili kontrataki zespołu z Trzcinicy. W 72. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Kacpra Kruka, bramkę strzałem głową zdobył Adrian Olejniczak. W kolejnych minutach Polonia dołożyła jeszcze dwa trafienia autorstwa Jakuba Płonki i ostatecznie pokonała zespół GKS Trzcinica 5:0.
Cieszy zwycięstwo na inauguracje rundy, mimo iż widać w zespole jeszcze duże rezerwy jeśli chodzi o konstruowanie akcji czy skuteczność. W 2. kolejce nasz zespół musi zagrać już na swoim najwyższym poziomie, gdyż uda się do faworyta rozgrywek – drużyny GES Poznań.
Polonia zagrała w składzie: Sikora (46’ Sienkiewicz) – Wyderkiewicz (65’ Górski), Olejniczak, Cichocki – Mielcarek (72’ Bartkowiak), Wawroski (46’ Płonka), Kruk, Biadała, Jankowski – Bańkowski (60’ Pawlak), Rauhut (72’ Fiołka)
Najnowsze aktualności
-
22.09.2025
Czwartoligowe zwycięstwo przed czasem (Juniorki)
Juniorki Polonii w miniony weekend nie rywalizowały w Centralnej Lidze Juniorek U-16, za to miały okazję spróbować swoich sił w 4. lidze seniorek. Polonistki już do przerwy prowadziły 12:0, a zawody zostały zakończone w 66. minucie przy wyniku 16:0 z powodu zdekompletowania zespołu gości. Warto dodać, że średnia wieku wyjściowej "11" naszego zespołu wynosiła 14,5 roku! Gole strzelały: Olivia Nitka - cztery, Sandra Matuszek - trzy, Nikola Jeziorska - dwa, Martyna Szymańska, Zofia Ambroży, Julia Ambroży, Oliwia Włodarska, Julia Wawroska oraz Aleksandra Noculak, a raz padła bramka samobójcza.
-
22.09.2025
Wywalczone zwycięstwo z Canarinhos (2011)
Miniony weekend był udany dla Polonii 2011, która wygrała oba swoje mecze. Pierwszy zespół pokonał na wyjeździe 2:1 Canarinhos Skórzewo, choć do przerwy przegrywał. Gole na wagę trzech punktów zdobyli w 51. minucie Wojciech Śnitko oraz w 73. minucie Mikołaj Podlak. Poloniści zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli 1. ligi wojewódzkiej C1. Druga drużyna wsparta zawodnikami z Polonii 2012 oraz Polonii 2012 II wygrała 14:1 (6:0) ze Spójnią Strykowo. Sześć goli strzelił Marcel Łuczak, trzy razy bramkarza pokonał Brajan Jóźwiak, a pozostałe gole dołożyli Jakub Antkowiak, Witold Chojnacki, Michał Cwojdzinski, Marcel Trzaskawka oraz Karol Marciniak.
-
22.09.2025
Wysokie zwycięstwo z liderem (2010)
Polonia 2010 w meczu 1. ligi wojewódzkiej wysoko pokonała dotychczasowego lidera rozgrywek SMS APR Lampart Ślesin aż 9:1 (5:0). Nasz zespół od początku przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku i stopniowo budował przewagę bramkową. Gole strzelali Kamil Jankowiak - trzy, Borys Jarka - dwa, Łukasz Miszkiewicz, Michał Pluta, Mateusz Fórmaniak oraz Artsiom Kisliakou. Drugi zespół rozegrał ciekawe spotkanie z Górnikiem Konin. Polonistów na prowadzenie wyprowadził Dawid Ebelewicz, ale po przerwie goście wyrównali. Kwadrans przed końcem meczu gola na 2:1 dającego trzy punkty strzelił Jakub Przybylski. Oba nasze zespoły prowadzą w swoich rozgrywkach.
-
22.09.2025
Minimalna porażka w Opalenicy (2009)
W niedzielnym wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii 2009 mierzył się z sąsiadem z tabeli - APR Lampart Poznań. O rozstrzygnięciu spotkania rozgrywanego w Opalenicy zdecydował gol gospodarzy z 10. minuty. Poloniści po tej przegranej zajmują trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.
-
22.09.2025
Akademia: Raport ligowy (20/21.09.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 20/21 września 2025.
-
22.09.2025
Klasa A: Porażka w Owieczkach
Bez punktów wrócił z Owieczek trzeci zespół seniorów Polonii, którzy przegrał z miejscowym WKS-em 1:4 (1:2). Jedynego gola dla średzkiej drużyny strzelił Serhii Pankratov.
-
21.09.2025
STS Puchar Polski czas start
Po dwóch latach przerwy wracają na Sportową 12 w Środzie Wlkp. rozgrywki ogólnopolskiego Pucharu Polski. Tym razem piłkarze Polonii Środa zdobywca Wielkopolskiego Pucharu Polski sezonu 2024/25 w pierwszej rundzie tych rozgrywek zmierzą się z liderem drugiej ligi Olimpią Grudziądz. Obie ekipy znają się bardzo dobrze z wcześniejszych rywalizacji na poziomie trzeciej ligi.
-
19.09.2025
Swarzędz zdobyty
W dziewiątej kolejce rozgrywek trzecioligowych piłkarze Polonii Środa udali się do Swarzędza na spotkanie z miejscową Unią. Ostatni raz obie ekipy rywalizowały ze sobą w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Spotkanie które odbyło się 22 marca 2025 roku na Nowym Stadionie Średzkim zakończyło się wygraną polonistów 3:0 po bramkach Jędrzeja Kujawy, Bartosza Bartkowiaka i Michała Walczaka.



























































