21.03.2023
Pięć bramek juniorów (2006)W sobotni poranek swój inauguracyjny mecz rundy wiosennej rozegrał zespół juniorów młodszych. W ramach rozgrywek Ligi wojewódzkiej Poloniści podejmowali na własnym boisku beniaminka ligi – GKS Trzcinica.
Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, dłużej utrzymując się przy piłce w ataku pozycyjnym. Przewaga ta nie przełożyła się jednak na zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Bliżsi zdobycia pierwszej bramki byli goście, jednak bardzo dobrą interwencją przy strzale z najbliższej odległości popisał się Kuba Sikora. W 21. minucie Polonia objęła prowadzenie. Mocnym strzałem z „szesnastki” bramkarza GKS pokonał Kacper Kruk. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
W drugiej części meczu w grze naszego zespołu było już widać więcej pewności siebie, co przełożyło się na więcej sytuacji podbramkowych. W 52. minucie prowadzenie podwyższył Szymon Rauhut wykorzystując dośrodkowanie Kuby Jankowskiego. W kolejnych minutach Poloniści nadal dłużej operowali piłką i skutecznie bronili kontrataki zespołu z Trzcinicy. W 72. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Kacpra Kruka, bramkę strzałem głową zdobył Adrian Olejniczak. W kolejnych minutach Polonia dołożyła jeszcze dwa trafienia autorstwa Jakuba Płonki i ostatecznie pokonała zespół GKS Trzcinica 5:0.
Cieszy zwycięstwo na inauguracje rundy, mimo iż widać w zespole jeszcze duże rezerwy jeśli chodzi o konstruowanie akcji czy skuteczność. W 2. kolejce nasz zespół musi zagrać już na swoim najwyższym poziomie, gdyż uda się do faworyta rozgrywek – drużyny GES Poznań.
Polonia zagrała w składzie: Sikora (46’ Sienkiewicz) – Wyderkiewicz (65’ Górski), Olejniczak, Cichocki – Mielcarek (72’ Bartkowiak), Wawroski (46’ Płonka), Kruk, Biadała, Jankowski – Bańkowski (60’ Pawlak), Rauhut (72’ Fiołka)
Najnowsze aktualności
-
07.04.2026
Młodzicy w kratkę (2014)
Dwa mecze w czwartek rozegrała Polonia 2014. Pierwszy zespół w 1. lidze wojewódzkiej przegrał 3:7 (1:3) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dwie bramki w tym meczu strzelił Karol Krawczewski, a jedną Witold Artomski. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej, na własnym boisku wygrał 6:0 (2:0) z Kłosem Zaniemyśl.
-
07.04.2026
Porażka z Lesznem w końcówce (2013)
Nie udało się w minioną środę wywalczyć punktów Polonii 2013. Mecz z Polonią 1912 był wyrównany i oba zespoły stwarzały sobie okazje bramkowe. Decydująca okazała się końcówka spotkania, kiedy to w 78. i 80. minucie goście zdobyli bramki na wagę trzech punktów. Po pięciu meczach Polonia jest 7. w ligowej tabeli.
-
07.04.2026
Pewne zwycięstwo z Dąbroczanką (2012)
W czwartek na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2012 odniósł kolejne pewne zwycięstwo, pokonując 6:0 (3:0) Dąbroczankę Pępowo. Goście od początku skupili się na bronieniu własnej bramki i tylko sporadycznie wyprowadzali kontrataki, Poloniści zaś długimi fragmentami bili głową w mur, ale ostatecznie udało im się strzelić sześć bramek, które strzelali Tymoteusz Włodarczak i Szymon Kempski po dwie oraz Jakub Jacków i Piotr Nowaczyk po jednej.
-
07.04.2026
Na piątkę z Lechem (2011)
W czwartek 2 kwietnia zespół Polonii 2011 odniósł swoje trzecie w tej rundzie zwycięstwo. Podopieczni Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka na własnym boisku wygrali 5:0 (3:0) z Lechem Poznań 2012. Po dwie bramki strzelili Kuba Kucharski oraz Mikołaj Podlak, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości. W ligowej tabeli nasza drużyna jest czwarta, mając jednak tyle samo punktów co wicelider i trzeci zespół.
-
07.04.2026
Pierwszy triumf drugiej drużyny (2010)
Pierwsze zwycięstwo odniosła druga drużyna Polonii 2010, która w Baranowie pokonała 2:1 (2:1) UKS APR Lampart Poznań. Bramki dla Polonii strzelali Olivier Grodziski oraz Jakub Królak. Punktów nie udało się tym razem wywalczyć pierwszej drużynie, która rywalizowała z GES-em Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (0:2), a jedyną bramkę dla Średzian strzelił z rzutu karnego Sviatoslav Melnykov.
-
07.04.2026
Niedosyt po remisie (2009)
W minioną środę zespół Polonii 2009 rywalizował w ramach 1. ligi wojewódzkiej B1 z GES Sport Academy. Rozgrywane w Poznaniu spotkanie, którego gospodarzem była Polonia, zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Gola dla średzkiej drużyny zdobył Benjamin Wałuszko. Zawodnicy czuli jednak spory niedosyt, bo mimo wielu okazji bramkowych nie udało się zdobyć gola na wagę trzech punktów. Polonia jest trzecia w tabeli, a w środę rozegra zaległy mecz z Unią Swarzędz.
-
07.04.2026
Klasa A: Porażka po walce
Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.
-
07.04.2026
Kolejne derby Wielkopolski
Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2025/26. Już w najbliższy piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny mecz. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w kolejnych derbach Wielkopolski podejmą na własnym boisku Unię Swarzędz.





















































