OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.04.2019

Piąty finał z rzędu

W środę 24 kwietnia piłkarze Polonii Środa powalczą o siódmy w historii naszego Klubu okręgowy Puchar Polski. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zagrają tym razem w Obornikach z miejscową Spartą. Warto dodać że dla naszego zespołu jest to PIĄTY z rzędu finał tych rozgrywek.

Po krótkiej przerwie świątecznej piłkarzy Polonii Środa czeka bardzo intensywny tydzień. Najpierw poloniści powalczą o zdobycie okręgowego Pucharu Polski, a następnie poszukają kolejnych punktów ligowych w starciu z Jarotą Jarocin. Aby jak najlepiej przygotować się do tego tygodnia poloniści trenowali nawet w poniedziałek Wielkanocny. Na treningu sztab szkoleniowy nie oszczędzał zawodników ale nie zabrakło także treningu rzutów karnych. Poloniści mają być przygotowani na wszelkie scenariusze w tym meczu.

W naszym zespole na spotkanie ze Spartą Oborniki na pewno zabraknie Igora Jurgi który nabawił się kontuzji w spotkaniu ligowym z KKS-em Kalisz i cały czas przechodzi rehabilitację. Na całe szczęście reszta zawodników jest zdrowa i będzie do dyspozycji trenera Krzysztofa Kapuścińskiego. Kibice Polonii na pewno szczególnie liczą na Krzysztofa Bartoszaka który przez te wszystkie lata gry w naszym zespole stał się specjalistą od spotkań finałowych w których zawsze strzelał ważne i piękne bramki.

Sparta Oborniki obecnie występuje w klasie międzyokręgowej. W ostatniej kolejce ligowej zespół z Obornik pokonał na wyjeździe Wełnę Skoki 4:0. Po 21 kolejkach obecnego sezonu zespół z Obornik zajmuje trzecią lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 41 punktów na swoim koncie i stratą zaledwie dwóch punktów do liderującej Iskry Szydłowo. Na ten dorobek złożyło się trzynaście zwycięstw, dwa remisy i sześć porażek. Bilans bramkowy zespołu Sparty to 42-27.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się ze sobą w sezonie 2010/2011. Wtedy w ramach 21 kolejki  rozgrywek IV ligi nasz zespół pokonał na własnym boisku Spartę 4:0. Miało to miejsce 17 kwietnia 2011 roku. Od tego czasu oba zespoły nie miały okazji ze sobą rywalizować w oficjalnych meczach.

Spotkanie finałowe okręgowego Pucharu Polski zostanie rozegrane w środę 24 kwietnia o godzinie 17:00 na stadionie w Obornikach. Z tego meczu na naszym kanale You Tube przeprowadzimy dla Was relację wideo na żywo na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Najnowsze aktualności

  • 11.09.2025

    Weekendowe transmisje PoloniaTV

    Zapraszamy Was na kolejne transmisje spotkań zespołów Polonii Środa które zrealizujemy w ten weekend. 

    Transmisje oczywiście z komentarzem.

  • 10.09.2025

    W piątek z Lipnem Stęszew

    Po tygodniowej przerwie ponownie na swój stadion wracają piłkarze Polonii Środa. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego podejmować będą beniaminka ligowych rozgrywek – Lipno Stęszew. Do tej pory obie ekipy mierzyły się tylko w spotkaniach towarzyskich ale zawsze te mecze były bardzo zacięte, a wynik rozstrzygał się do ostatnich minut.

  • 09.09.2025

    Akademia: Zapowiedź (9-11.09.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 9-11 września 2025.

  • 09.09.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (6/7.09.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.

  • 09.09.2025

    Pierwszy punkt trampkarek (Dziewczyny)

    Trampkarki Polonii wywalczyły swój pierwszy punkt w rozgrywkach 3. ligi okręgowej D1! Polonistki zremisowały na stadionie CSiR z Polonią II Poznań 3:3 (1:1). Gole dla naszego zespołu strzeliły Amelia Markowska i Emilia Bogdanowicz, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości.

  • 09.09.2025

    Punkt zdobyty w Fałkowie (2013)

    Tylko punkt wywalczyła Polonia 2013 w Fałkowie, gdzie zremisowała 2:2 (2:2) z Lechem Poznań/Łubowo. Gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale Polonia jeszcze przed przerwą wyrównała dzięki trafieniom Sebastiana Ciszewicza i Leona Jackowa. W drugiej części gry gole już nie padły i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Polonia 2013 II na stadionie CSiR pewnie pokonała 6:1 (2:0) Victorię Września. Bramki strzelali Wojciech Polk - dwie, Michał Jakubiak - dwie, Artur Szatkowski oraz Maurycy Wojtaszak.

  • 09.09.2025

    CLJ WU-16: Zwycięstwo w Szczecinie! (Juniorki)

    Miłą niespodziankę sprawiły w niedzielę nasze juniorki, które w Szczecinie wygrały 2:1 (0:0) z miejscową Pogonią! Naszą drużynę na prowadzenie wyprowadziła Natasza Szymańska, ale Pogoń szybko wyrównała. Decydujący cios Polonia zadała w 76. minucie, kiedy to bramkarkę szczecińskiego zespołu pokonała Julia Wawroska! Dzień wcześniej młode zawodniczki Polonii rywalizowały w 4. lidze kobiet, pokonując 8:0 (6:0) Lotnika-1997 Poznań.

  • 09.09.2025

    Trampkarze bez szczęścia (2012)

    Bardzo wyrównany pojedynek stoczyła Polonia 2012, która ostatecznie przegrała na własnym boisku z Unią Swarzędz 1:2 (0:1). Gola dla naszego zespołu strzelił w doliczonym czasie Witold Chojnacki. Drugi zespół po równie ciekawym meczu przegrał 2:3 (2:1) z Poznańską 13 II Poznań. Najpierw prowadzenie objął poznański zespół, następnie dwoma bramkami Karol Marciniak wyprowadził na prowadzenie Polonię, ale druga część gry należała do gospodarzy, który zgarnęli komplet punktów.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.