30.08.2014
Pewne zwycięstwo PoloniiPolonia Środa pewnie pokonała w meczu 4 kolejki III ligi Włocłavię Włocławek 3:0 (2:0). Spotkanie to było jednostronnym widowiskiem. Bramki dla naszego zespołu zdobyli w 24 minucie Jakub Solarek, w 37 minucie Radosław Barabasz i w 53 minucie z rzutu karnego Michał Chmielecki.
Polonia Środa od samego początku rzuciła się do ataków na bramkę rywali. Już w 3 minucie Jakub Solarek po dośrodkowaniu Michała Stańczyka zdobywa bramkę ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną naszego zawodnika i tego trafienia nie uznał. W 22 minucie spotkania z szybką kontrą wyszli goście jednak w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Paweł Przybyłek. Dwie minuty później było już 1:0 dla Polonii. Krzysztof Bartoszak zagrał na skrzydło do Damiana Buczmy, ten dośrodkował w pole karne a Jakub Solarek nie miał problemów głową pokonać bramkarza Włocłavii. W 26 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Maciej Polody ale jego próba strzału została pewnie wyłapana przez bramkarza przyjezdnych. Na osiem minut przed końcem pierwszej połowy Polonia prowadziła jednak już 2:0. Po dośrodkowaniu Michała Stańczyka głową bramkę zdobył Radosław Barabasz. Jeszcze w pierwszej połowie doskonałą sytuację zmarnował Michał Stańczyk i ostatecznie po czterdziestu pięciu minutach Polonia prowadziła 2:0. Druga część gry to ponownie groźne ataki podopiecznych Czesława Owczarka. W 52 minucie po prostopadłym podaniu od Macieja Polodego w idealnej sytuacji znalazł się Krzysztof Bartoszak ale jego strzał broni bramkarz Włocłavii. Minutę później w polu karnym faulowany jest Michał Stańczyk i sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii. Do piłki podchodzi Michał Chmielecki i pewnym strzałem podwyższa wynik spotkania na 3:0. W 64 minucie w idealnej sytuacji po zagraniu Krzysztofa Bartoszaka znalazł się co dopiero wprowadzony na boisko Przemysław Warot jednak jego strzał z okolic pola karnego był niecelny. Trzy minuty później idealne zagranie Przemysława Warota wzdłuż linii końcowej jednak ani Igor Jurga a nie Michał Stańczyk nie dali rady wpakować piłki do bramki. W 70 minucie bramkarza Włocłavii próbował zaskoczyć Igor Jurga ale jego strzał także był niecelny. W samej końcówce spotkania Włocłavia mocniej zaatakowała chcąc zdobyć honorową bramkę jednak strzały Marcela Krosnowskiego i Mateusza Tłuchowskiego padły łupem pewnie dziś broniącego Adriana Lisa. Ostatecznie więc Polonia pokonała Włocłavię 3:0 jednak gdyby średzcy zawodnicy mieli lepiej wyregulowane celowniki zwycięstwo mogło być bardziej okazałe.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis – Przybyłek, Barabasz, Grzelak, Buczma, Chmielecki (68` Błaszak), Falgier, Polody (60` Warot), Solarek, Stańczyk (76` Pawlak), Bartoszak (65` Jurga)
Włocłavia wystąpiła w składzie: Winiecki – Ciesielski , Hadaś (38` Kleczkowski), Rogalski, Suchomski, Szablewski, Markowski (46` Tłuchowski), Dudkiewicz, Rutecki (74` Tomczak), Markiewicz (58` Gralak), Krosnowski.
Najnowsze aktualności
-
28.04.2014
Przemysław Poznań wygrał w Środzie
W niedzielne popołudnie kolejny mecz ligowy rozegrały rezerwy średzkiej Polonii. Nasza drużyna zmierzyła się na własnym boisku z Przemysławem Poznań i przegrała 1:2.
-
28.04.2014
Wiara Lecha nie spr ostała orlikom młodszym
W swojej drugiej kolejce rozgrywek na wiosnę podopieczni Łukasza Kaczałki wyjechali do Poznania, aby zmierzyć się z drużyną Wiary Lecha Poznań. Spotkanie to rozegrane zostało na boisku orlik przy Drodze Dębińskiej.
-
28.04.2014
Dwucyfrowa wygrana orlików starszych
W sobotę 26 kwietnia piłkarze Polonii Środa w roczniku 2003 wyjechali do Gniezna, aby tam rozegrać szóstką kolejkę spotkań z Gniewkiem Gniezno. W tym dniu pogoda dopisała przez co widowisko nabrało jeszcze większego blasku.
-
28.04.2014
Drugie miejsce żaków starszych
W sobotę w Poznaniu o godzinie 11:00 odbył się pierwszy turniej Żaków 2005. Gospodarzem turnieju była drużyna miejscowego Przemysława, oprócz poznaniaków to turnieju przystąpiły drużyny Gromu Plewiska i Canarinhos Skórzewo. Mecze trwały 2x10 minut a nasi chłopcy zajęli ostatecznie drugie miejsce.
-
28.04.2014
Zwycięstwo młodzików z Clescevią
Trzeci mecz rundy wiosennej Polonia rozegrała na wyjeździe. Przeciwnikiem był zespół Clescevi Kleszczewo.
-
28.04.2014
Żaki młodsze liderem po pierwszym turnieju
Wielkpolski Związek Piłki Nożnej w grudniu 2013r podjął decyzję o zmianie systemu rozgrywek dla Żaków. Utworzono grupy 4 zespołowe każdy zespół będzie gospodarzem turnieju. O klasyfikacji końcowej ligi zdecyduje większa liczba zdobytych punktów we wszystkich 4 turniejach.
-
28.04.2014
Kolejne zwycięstwo dziewczyn Polonii
W dniu 27 kwietnia 2014 Polonia Środa zmierzyła się w Grodzisku z drużyną GSS Grodzisk Wlkp. Mecz wygrała drużyna polonistek wynikiem 2:1.





















































