OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.04.2012

Pewne zwycięstwo młodzików

Kolejny mecz mistrzowski zespół młodzików rozegrał w sobotę 21 kwietnia na własnym boisku. Przeciwnikiem Polonii była drużyna Błękitnych Owińska. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem naszych graczy 6:0. Tym samym młodzicy po tej wygranej awansowali na 2 miejsce w grupie mistrzowskiej D-2. 

Spotkanie zostało rozegrane na dolnym boisku Centrum Treningowe przy ciągle padającym deszczu. Na dodatek boisko było kałuże wody, które utrudniały poczynania zawodnikom. Poloniści przystąpili do tego meczu z wielkim zaangażowaniem i od samego początku do końca meczu posiadali zdecydowaną przewagę. Zespół gości ograniczył się do obronny i w ciągu całego spotkania tylko kilka razy próbował przedostać się pod nasze pole karne. Młodzicy bardzo szybko objęli prowadzenie po ładnej akcji Jakuba Malińskiego prawa stroną, który dograł piłkę w pole karne do Macieja Chudego. Naszemu napastnikowi pozostało tylko skierowanie piłki do siatki. Po 4 minutach prowadzimy 1:0. W 6 minucie Grzegorz Małolepszy z rzutu rożnego znakomicie dogrywa piłkę na głowę Macieja Chudego, który podwyższa wynik na 2:0. W 8 minucie kolejna bardzo ładna i zespołowa akcja Polonii. Piłka chodziła jak po sznurku między naszymi zawodnikami od Malińskiego przez Małolepszego, Chudego aż dotarła do Wojciecha Łuczaka, który zdobywa 3 bramkę dla Polonii. Wynik do pierwszej połowy w 23 minucie ustala ponownie Maciej Chudy, który wykorzystuje dobre podanie Kacpra Szymczaka. Nasi gracze mogli prowadzić znacznie wyżej, lecz Kacper Gołębiewski trafia w słupek, Wojciech Łuczak w doskonałej sytuacji nie trafia w piłkę, uderzenie z dystansu Kacpra Grabowskiego ociera się o słupek oraz strzał Macieja Chudego z linii bramkowej wybijają obrońcy. Zespół z Owińsk dwukrotnie próbował wyprowadzić szybkie akcje, lecz wszystkie rozegrania kończyły się na naszej obronie. Tak więc po bardzo dobrej grze, która mogła się podobać wszystkim kibicom Polonia do przerwy prowadzi 4:0.

W drugiej odsłonie młodzicy mają także znaczną przewagę. Trener dokonał wielu zmian dając szanse zawodnikom rezerwowym na pokazanie swoich umiejętności i mimo to gra nadal była bardzo dobra. W 27 minucie Polonia zdobywa piątą bramką po uderzeniu samobójczym zawodnika gości. Kacper Szymczak znalazł się w polu karnym i próbował zagrywać piłkę do nabiegającego Bartosza Bartkowiaka, lecz podanie do przeciął obrońca i uderzył piłkę do własnej bramki. W 33 minucie Polonia prowadzi już 6:0. Mocne uderzenie Kacpra Szymczaka broni bramkarz, lecz dobitka w wykonaniu Patryka Sokowicza trafia już do bramki Błękitnych. Przy tak wysokim prowadzeniu niestety nasi gracze marnują kolejne dobre sytuacje, grając już bardzo bojaźliwie i indywidualnie. W 41 minucie najlepszą sytuację marnuje Wojciech Łuczak, który przez nikogo nie atakowany nie trafia do pustej bramki z 3 metrów. W odpowiedzi goście wykonują 2 rzuty rożne po których wychodzimy obronną ręką. Mecz kończy się zasłużonym i pewnym zwycięstwem Polonii 6:0. Na pochwałę zasługuje cały zespół za bardzo dobrą grę, a w szczególności należy wyróżnić po dzisiejszym meczu Jakuba Malińskiego oraz Grzegorza Małolepszego.

Następne spotkania Polonia rozegra ponownie na własnym boisku już w sobotę 28 kwietnia o godz. 11.00 z zespołem Unii Swarzędz.

 Polonia wystąpiła w składzie:

Łukasz Spychała – Patryk Sokowicz, Patryk Ratajczak, Marcel Graczyk, Kacper Furmanek - Jakub Maliński, Kacper Grabowski, Kacper Gołębiewski – Grzegorz Małolepszy, Wojciech Łuczak, Maciej Chudy.

Na zmiany wchodzili: Kacper Szymczak, Bartosz Widera, Arek Cywiński, Bartosz Bartkowiak, Marcin Skibiński, Kacper Murawski. 

Najnowsze aktualności

  • 26.01.2013

    Galeria: Polonia I - Polonia II

    Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu sparingowego pierwszego zespołu Polonii z drużyną rezerw. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Czesława Owczarka 3:0.

  • 26.01.2013

    Wygrana pierwszej drużyny

    W dzisiejszym meczu sparingowym pierwszy zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał A-Klasowe rezerwy naszego klubu 3:0 (2:0). Dwie bramki dla polonistów zdobył Damian Buczma, a jedną Michał Stańczyk.

  • 25.01.2013

    Przekaż 1% podatku na Polonię

    Przypominamy iż w tym roku ponownie wszyscy podatnicy chcący przekazać 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego mogą to uczynić kierując te pieniądze na Klub Sportowy Polonia. Nasz Klub podobnie jak poprzednich latach znalazł się na liście organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012.

  • 25.01.2013

    Trenowali po raz ostatni przed sparingiem

    W czwartek piłkarze Polonii Środa Wielkopolska odbyli ostatni trening przed sobotnim sparingiem z drużyną rezerw.

  • 24.01.2013

    Zagłosuj na Pawła Przybyłka!

    W dzisiejszym wydaniu Gazety Średzkiej znaleźć można pierwszy kupon plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2012 roku w powiecie średzkim.

  • 24.01.2013

    Polonia TV: Trening Polonii

    Piłkarze Polonii Środa intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej rozgrywek trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Podczas środowego treningu poczynania polonistów śledziła kamera naszej telewizji. 

  • 24.01.2013

    Polonia zagra z Polonią II

    Już w najbliższą sobotę na boisku hokejowym piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają pierwsze spotkanie kontrolne. Rywalem podopiecznych Czesława Owczarka będzie drugi zespół naszego klubu. 

  • 23.01.2013

    Maciej Dąbkiewicz o zdrowiu polonistów

    Piłkarze Polonii Środa Wielkopolska intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej trzeciej ligi. Zapytaliśmy więc o stan zdrowia drużyny Macieja Dąbkiewicza - fizjoterapeutę polonistów.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.