23.04.2012
Pewne zwycięstwo młodzikówKolejny mecz mistrzowski zespół młodzików rozegrał w sobotę 21 kwietnia na własnym boisku. Przeciwnikiem Polonii była drużyna Błękitnych Owińska. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem naszych graczy 6:0. Tym samym młodzicy po tej wygranej awansowali na 2 miejsce w grupie mistrzowskiej D-2.
Spotkanie zostało rozegrane na dolnym boisku Centrum Treningowe przy ciągle padającym deszczu. Na dodatek boisko było kałuże wody, które utrudniały poczynania zawodnikom. Poloniści przystąpili do tego meczu z wielkim zaangażowaniem i od samego początku do końca meczu posiadali zdecydowaną przewagę. Zespół gości ograniczył się do obronny i w ciągu całego spotkania tylko kilka razy próbował przedostać się pod nasze pole karne. Młodzicy bardzo szybko objęli prowadzenie po ładnej akcji Jakuba Malińskiego prawa stroną, który dograł piłkę w pole karne do Macieja Chudego. Naszemu napastnikowi pozostało tylko skierowanie piłki do siatki. Po 4 minutach prowadzimy 1:0. W 6 minucie Grzegorz Małolepszy z rzutu rożnego znakomicie dogrywa piłkę na głowę Macieja Chudego, który podwyższa wynik na 2:0. W 8 minucie kolejna bardzo ładna i zespołowa akcja Polonii. Piłka chodziła jak po sznurku między naszymi zawodnikami od Malińskiego przez Małolepszego, Chudego aż dotarła do Wojciecha Łuczaka, który zdobywa 3 bramkę dla Polonii. Wynik do pierwszej połowy w 23 minucie ustala ponownie Maciej Chudy, który wykorzystuje dobre podanie Kacpra Szymczaka. Nasi gracze mogli prowadzić znacznie wyżej, lecz Kacper Gołębiewski trafia w słupek, Wojciech Łuczak w doskonałej sytuacji nie trafia w piłkę, uderzenie z dystansu Kacpra Grabowskiego ociera się o słupek oraz strzał Macieja Chudego z linii bramkowej wybijają obrońcy. Zespół z Owińsk dwukrotnie próbował wyprowadzić szybkie akcje, lecz wszystkie rozegrania kończyły się na naszej obronie. Tak więc po bardzo dobrej grze, która mogła się podobać wszystkim kibicom Polonia do przerwy prowadzi 4:0.
W drugiej odsłonie młodzicy mają także znaczną przewagę. Trener dokonał wielu zmian dając szanse zawodnikom rezerwowym na pokazanie swoich umiejętności i mimo to gra nadal była bardzo dobra. W 27 minucie Polonia zdobywa piątą bramką po uderzeniu samobójczym zawodnika gości. Kacper Szymczak znalazł się w polu karnym i próbował zagrywać piłkę do nabiegającego Bartosza Bartkowiaka, lecz podanie do przeciął obrońca i uderzył piłkę do własnej bramki. W 33 minucie Polonia prowadzi już 6:0. Mocne uderzenie Kacpra Szymczaka broni bramkarz, lecz dobitka w wykonaniu Patryka Sokowicza trafia już do bramki Błękitnych. Przy tak wysokim prowadzeniu niestety nasi gracze marnują kolejne dobre sytuacje, grając już bardzo bojaźliwie i indywidualnie. W 41 minucie najlepszą sytuację marnuje Wojciech Łuczak, który przez nikogo nie atakowany nie trafia do pustej bramki z 3 metrów. W odpowiedzi goście wykonują 2 rzuty rożne po których wychodzimy obronną ręką. Mecz kończy się zasłużonym i pewnym zwycięstwem Polonii 6:0. Na pochwałę zasługuje cały zespół za bardzo dobrą grę, a w szczególności należy wyróżnić po dzisiejszym meczu Jakuba Malińskiego oraz Grzegorza Małolepszego.
Następne spotkania Polonia rozegra ponownie na własnym boisku już w sobotę 28 kwietnia o godz. 11.00 z zespołem Unii Swarzędz.
Polonia wystąpiła w składzie:
Łukasz Spychała – Patryk Sokowicz, Patryk Ratajczak, Marcel Graczyk, Kacper Furmanek - Jakub Maliński, Kacper Grabowski, Kacper Gołębiewski – Grzegorz Małolepszy, Wojciech Łuczak, Maciej Chudy.
Na zmiany wchodzili: Kacper Szymczak, Bartosz Widera, Arek Cywiński, Bartosz Bartkowiak, Marcin Skibiński, Kacper Murawski.
Najnowsze aktualności
-
19.03.2013
Poloniści trenowali na boisku hokejowym
Dziś poloniści odbyli drugie w tym tygodniu zajęcia treningowe. Podopieczni trenera Czesława Owczarka trenowali na boisku hokejowym ze sztuczną nawierzchnią.
-
19.03.2013
Dziewczyny wyjechały na obóz
Dzisiaj na obóz przygotowawczy do Nowego Tomyśla wybrała się drużyna dziewczyn naszego klubu. Polonistki na obozie przebywać będą przez najbliższe sześć dni.
-
19.03.2013
Sparing z Sokołem Kleczew
W związku z odwołaniem sobotniego meczu 17. kolejki III ligi pomiędzy naszą Polonią, a Polonią 1912 Leszno, średzianie rozegrają kolejny mecz towarzyski. Przeciwnikiem polonistów będzie Sokół Kleczew.
-
19.03.2013
17. kolejka III ligi odwołana
Decyzją Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej cała 17. kolejka rozgrywek o mistrzowo III ligi grupy II została odwołana. Oznacza to że nie odbędzie się planowane na sobotę spotkanie naszej Polonii z Polonią 1912 Leszno. Nowy termin meczu nie jest jeszcze znany.
-
19.03.2013
Zwycięstwo juniorów z Polonią Poznań
W niedzielę 17 marca zespół juniorów młodszych rozegrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem do Środy Wlkp. zawitali zawodnicy zespołu juniorów młodszych Polonii Poznań. Spotkanie zakończyło się zasłużonym i wysokim zwycięstwem Polonii Środa w stosunku 9:0 (2:0).
-
19.03.2013
Poloniści wrócili do zdrowia
Na kilka dni przed planowanym pierwszym meczem rundy wiosennej z Polonią 1912 Leszno sytuacja zdrowotna polonistów jest bardzo dobra. Żaden z zawodników poza Maciejem Gendkiem nie jest wyeliminowany z gry na dłuższy czas.
-
18.03.2013
Mecz z Polonią Leszno może zostać odwołany
Na najbliższa sobotę zaplanowany jest start rundy wiosennej III ligi w którym średzka Polonia ma się zmierzyć z Polonią 1912 Leszno. Spotkanie jest jednak zagrożone i może zostać odwołane.
-
18.03.2013
Pierwszy mecz rezerw przełożony
W najbliższa niedzielę drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska miał zainaugurować rundę wiosenną rozgrywek poznańskiej klasy A. Już jednak wiemy że do pierwszego meczu z Pogonią Książ Wielkopolski nie dojdzie.























































