OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

17.05.2021

Pewne zwycięstwo kobiet

W sobotę 15 maja na boisku przy ulicy Kosynierów nasze dziewczyny przystąpiły do kolejnego meczu ligowego z MUKS Praga Warszawa. Na „papierze” polonistki były zdecydowanym faworytem.

Mecz jednak rozpoczął się od wielu ataków zespołu gości, którzy prowadzili piłkę mądrze, wymieniając między sobą wiele podań, co przysparzało naszej obronie wielu kłopotów. Robiło się niebezpiecznie ale z minuty na minutę zaczynałyśmy zyskiwać przewagę, którą udokumentowała bramka na 1:0 Kasi Ciesiołki. Czas upływał  i wydawało się, że kolejne trafienia będą tylko kwestią czasu. Przeliczyłyśmy się, bo rywalki nie zamierzały się poddać i doprowadziły do  remisu. Ta sytuacja trochę nas przebudziła i podrażniła. Grałyśmy lepiej, dynamiczniej a co najważniejsze agresywniej próbując wysokiego pressingu. Gra zaczęła się nieco układać a po indywidualnej akcji Patrycja Ziemba wyprowadziła Polonię ponownie na prowadzenie. Niedługo później na 3:1 wynik podwyższyła Klaudia Nogalska i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Nasze zawodniczki mimo korzystnego wyniku schodziły na przerwę z lekko skwaszonymi minami wiedząc że te pierwsze 45 minut nie było najlepsze w ich wykonaniu.

W drugiej połowie mecz był pod naszą kontrolą chociaż przyjezdne walczyły próbując odwrócić losy meczu. W naszym zespole doszło do paru zmian. Na boisku pojawiały się kolejno: Karolina Pabin, Roksana Wojtecka i Angelika Miłoszyk. Przez znaczną część drugiej połowy nasza drużyna osiągnęła wyraźną przewagę ale nie przeniosło się to na kolejne bramki. Zawiodła w dniu dzisiejszym bardzo skuteczność. Choć przewaga była już spora a Praga Warszawa kończyła mecz w dziewiątkę więcej bramek nie padło. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Nasze piłkarki dały z siebie bardzo dużo, co na pewno będzie procentować przy kolejnych meczach ligowych. Musimy cały czas pracować nad koncentracją i konsekwencją w działaniach. Cieszy, że pomimo słabszego meczu dziewczyny potrafiły zdobyć kolejne 3 punkty ligowe. 

Bramki: Kasia Ciesiółka, Patrycja Ziemba, Klaudia Nogalska

Skład: Parecka- Falkowska, Hyża, Ratajczak, Nowak- Grzybowska (Miłoszyk), Stasiak (Wojtecka)- Ciesiółka, Ziemba, Nogalska- Szukalska (Pabin)

Rezerwowe: Szafran, Sawicka, Brzykcy

Najnowsze aktualności

  • 25.10.2020

    Pogrom w Środzie Wlkp.

    W niedzielne piękne jesienne popołudnie zespół Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego był trzeci w tabeli Świt Skolwin. Spotkanie ze względu na panujący stan epidemii w naszym kraju zostało rozegrane bez udziału publiczności. A szkoda bo naprawdę było na co popatrzeć.

  • 23.10.2020

    Grają poloniści

    Kalendarz spotkań zespołów Polonii Środa na najbliższy weekend:

  • 23.10.2020

    Transmisja z meczu ze Świtem

    Zapraszamy na transmisję meczu III ligi pomiędzy zespołami Polonii Środa i Świtu Szczecin. Początek naszej relacji w niedzielę 25 października o godzinie 13:50.

  • 20.10.2020

    Porażka w Topoli (2009)

    W dniu 18.10.2020 na boisku w Topoli druga drużyna Polonii Środa z rocznika 2009 rozegrała swój kolejny mecz ligowy. Rywalem polonistów był zespół KS 1920 Mosina.

  • 20.10.2020

    Wielkie granie w Środzie Wlkp.

    W  niedzielę 25 października na Stadionie Średzkim odbędzie się zdecydowanie najciekawsze spotkanie 13 kolejki III ligi grupy drugiej. Do liderującej Polonii Środa przyjeżdża mający drugoligowe aspiracje trzeci w ligowej tabeli Świt Skolwin. Spotkanie to niestety ze względu na panującą w naszym kraju sytuację odbędzie się bez udziału publiczności. Na szczęście kibice mogą liczyć na transmisję z tego spotkania prowadzoną przez nasz klub.

  • 20.10.2020

    Pewna wygrana z Orlikiem (2008)

    Dnia 17 października druga drużyna z rocznika 2008 rozegrała kolejny mecz ligowy w ramach II Ligi Okręgowej.  Przeciwnikiem był zespół Orlika Poznań.

  • 19.10.2020

    Udany turniej dziewcząt (U13)

    W sobotę 17 października w Koninie odbył się kolejny turniej kobiet w kategorii U13. Zmagania rozpoczęły się równo o godzinie 10.00. Nasze dziewczyny pod wodzą Trenera Macieja Bartkowiaka spisały się rewelacyjnie odnosząc trzy zwycięstwa i jeden remis. Młode Polonistki rozegrały cztery mecze:

  • 19.10.2020

    Bez punktów w starciu z AZS UAM Poznań (U15)

    W niedzielę  o godzinie 10.00 na boisku w Koszutach swój mecz rozegrały młode polonistki w kategorii wiekowej U15. Pogoda nie rozpieszczała ale oczywiście walka została podjęta. Rywalki zmotywowane podobnie jak my więc sprawa wyniku przed pierwszym gwizdkiem sędziego otwarta.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.