11.05.2017
Pewne zwycięstwo (2006)W środę 10.05.2017r o godz. 18.45. na boisku w Grodzisku Wlkp. pierwsza drużyna orlika starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Orlika E1 z zespołem Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii Środa 8-2. Bramki zdobyli: Wawroski Jakub - 3, Rauhut Szymon - 2, Wójkiewicz Jan - 1, Manicki Kacper - 1, Łoda Jakub - 1.
Zespół z Grodziska to zaprzyjaźniona drużyna Polonii Środa jednak na boisku nie ma sentymentów. Trener Leszek Maźwa oczekiwał od zawodników przejęcia inicjatywy od pierwszej minuty i dominacji nad rywalem prze całe spotkanie. Założenia w pierwszej części spotkania zawodnicy Polonii Środa wykonali perfekcyjnie. Rywal został zdominowany w każdym sektorze boiska. Świetnie grali zawodnicy w defensywie, choć zespół z Grodziska bardzo dobrze wykonywał stałe fragmenty gry lecz bramkarz Poloni Dawid Kaczmarek rozgrywał dobre zawody. Pierwsza Połowa zakończyła się prowadzeniem Polonii Środa 4-0, a bramki zdobyli: Szymon Rauhut - 2, Jakub Wawroski - 2.
Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Napór na bramkę gospodarzy był duży. Wiele ciekawych akcji. Bramki zdobywali: Jakub Wawroski - 1, Jakub Łoda - 1, Kacper Manicki - 1 oraz Jan Wójkiewicz - 1. W drugiej połowie Polonia Środa zdobyła jeszcze dwie bramki ale niestety były to bramki samobójcze. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 8-2.
Kolejne spotkanie Polonia Środa I rozegra 13.05.2017 o godz. 11.00 na boisku w Środzie Wlkp. ul. Sportowa gdzie rywalem będzie zespół Szkoły Futbolu Luboń. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Łoda J, Dawicki M(k), Kruk K, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Kusza J, Manicki K, Hładyszewski P, Wójkiewicz J.
Najnowsze aktualności
-
18.04.2013
Bądź z nami! Kibicuj!
W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska po raz pierwszy w tym roku zagrają na własnym boisku. Ligowym rywalem naszego zespołu będzie GKS Dopiewo. Poloniści dotychczas spisują się bardzo dobrze, co zapowiada bardzo ciekawe widowisko.
-
17.04.2013
Tarnovia drugim półfinalistą Pucharu Polski
Dziś poznaliśmy również drugiego półfinalistę Pucharu Polski okręgu poznańskiego. Została nim czwartoligowa Tarnovia Tarnowo Podgórne, która bez problemów pokonała Wartę Międzychód 4:0. Tarnovia w półfinale zagra ze zwycięzcą pary Zieloni Lubosz/Fogo Luboń.
-
17.04.2013
Galeria: Lechia Kostrzyn - Polonia Środa
Dostępna jest już galeria ze zwycięskiego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski Polonii Środa Wielkopolska z Lechią Kostrzyn. Średzianie pokonali niewygodnego rywala 2:1.
-
17.04.2013
Statystyki z meczu Lechia Kostrzyn - Polonia Środa
Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami z dzisiejszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Lechią Kostrzyn. Statystyki pokazują że średzianie byli aktywniejszym zespołem pod bramką przeciwników, oddając więcej strzałów oraz wykonując więcej rzutów rożnych.
-
17.04.2013
Polonia w półfinale Pucharu Polski!
W rozegranym dzisiaj meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wygrali w Kostrzynie z tamtejszą Lechią 2:1 i awansowali do półfinału tych rozgrywek!
-
17.04.2013
Wyjściowe składy na mecz Lechia - Polonia
Poznaliśmy już wyjściowe składy Polonii Środa Wielkopolska i Lechii Kostrzyn na dzisiejszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski strefy poznańskiej. W porównaniu z ostatnim spotkaniem ligowym trener Czesław Owczarek dokonał kilku zmian.
-
17.04.2013
Relacja LIVE! Lechia - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska staną przed szansą awansu do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Rywalem średzian będzie czwartoligowa Lechia Kostrzyn.
-
17.04.2013
Z Lechią 15 minut wcześniej
Na prośbę Wydziału Gier i Ewidencji WZPN w Poznaniu zaplanowany na dzisiaj mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pomiędzy 1922 Lechia Kostrzyn, a Polonią Środa Wielkopolska rozpocznie się o 17:45.

























































