11.04.2016
Pewna wygrana z UKS Śrem (2003)W sobotę 9 kwietnia, godzinę przed meczem naszej seniorskiej drużyny z Wdą Świecie, na dolnym boisku Centrum Treningowego Polonia, doszło do spotkania piłkarzy rocznika 2003 - Polonii Środa i UKS Śrem. Zawodnicy obu drużyn znają się bardzo dobrze, gdyż w ciągu roku spotykają się kilkanaście razy i każdy mecz stoi na wysokim poziomie, nie mając pewnego faworyta. Było to także spotkanie mistrza z wicemistrzem grupy mistrzowskiej z sezonu 2014/2015, gdyż piłkarze ze Śremu w ubiegłym sezonie zajęli 1 miejsce, a poloniści byli jedno oczko niżej.
Do sobotniego meczu wychowankowie ze Środy podchodzili jako aktualny lider grupy mistrzowskiej z kompletem punktów, a piłkarze ze Śremu jeszcze bez zwycięstwa, zajmowali dopiero 6 miejsce. Ta różnica w tabeli, była także widoczna na boisku.
Już od początku spotkania, nasi piłkarze ruszyli na śremskich piłkarzy, którzy chyba nie spodziewali się tak dobrej gry naszego zespołu i choć ta część była w znacznej przewadze na korzyść gospodarzy to UKS Śrem nie był dłużny i także piłkarze tej drużyny, próbowali swoich sił pod polem karnym Polonii. Pierwsza część mogła podobać się kibicom, gdyż była bardzo szybka i mało było przestojów. Piłka krążyła od pola karnego do pola karnego z wieloma okazjami do zdobycia bramki. Pierwsza bramka padała dopiero w 26 minucie dla Polonii, a strzelcem był Witek Moroz, który przyjmując piłkę z zawodnikiem na plecach, potrafił się obrócić i oddać celny strzał, który był na tyle silny, że przeszedł po palcach interweniującego golkipera. Do przerwy już wynik nie uległ zmianie i Polonia do szatni schodziła z jednobramkową przewagą.
Po zmianie stron, mecz był już jednostronny. Goście nie potrafili sobie poradzić z wyjściem z własnej połowy. Każda ich próba kończyła się na skutecznym odbiorze piłki w środkowej strefie boiska przez młodych polonistów i z atakiem naszej drużyny na bramkę Śremu. W tej części, bramkarz ze Śremu miał więcej pracy, ale niestety też większość strzałów piłkarzy Polonii, kończyło się zatrzymaniem na siatce za bramką. W 38 minucie natomiast piłka zatrzymała się w bramce, o mało co nie rozrywając siatki. Dobra akcja kombinacyjna naszego zespołu, którą wykończył Marcel Scholz mocnym strzałem za pola karnego, przyniosła Polonii prowadzenie 2:0. W dalszej części meczu, Marcel jeszcze dwukrotnie próbował w ten sposób zaskoczyć bramkarza, ale w obu przypadkach, piłka szybowała nad bramką. Bardzo dobra gra naszego zespołu, zmuszała wychowanków UKS do wybijania piłki przez co poloniści mogli na nowo organizować się do ponownego ataku.
Niestety mimo znaczącej przewagi w drugiej połowie, więcej bramek już nie padło i Polonia zasłużenie wygrała z UKS Śrem 2:0.
Przeciwko drużynie ze Śremu, nie mogło wystąpić trzech naszych zawodników, co także zmusiło trenera do roszad w składzie. Na nowej dla siebie pozycji zagrał Marcel Scholz, który może być bardzo zadowolony ze swojego występu, gdyż brał udział w każdej akcji Polonii, a swoją dobrą grę udokumentował piękną bramką. Skuteczna gra całego naszego zespołu w tym meczu, przypieczętowała kolejne 3 pkt. na nasze konto i po 3 kolejkach, Polonia jest liderem grupy mistrzowskiej, mając 2 pkt. przewagi nad Lechem Poznań z którym poloniści zmierzą się już za tydzień w Poznaniu.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, W. Piotrowski, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, W. Moroz, M. Scholz, A. Rozwora, A. Cukrowski, K. Cyka, S. Łopatka, M. Kościelniak, I. Motyl
Najnowsze aktualności
-
17.12.2013
I miejsce Orlików młodszych 2004 na turnieju PATRIA CUP w Buku
Zaledwie tydzień temu orliki młodsze Polonii grające w roczniku 2004 wygrały mini turniej rozgrywany w Pniewach w sobotę zagrali na kolejnym już turnieju halowym. Tym razem młodzi poloniści wzięli udział w turnieju PATRIA CUP, który rozgrywany był w pięknej hali w Buku.
-
16.12.2013
Spotkanie opłatkowe dla sponsorów
W ostatni piątek tj. 13.12.2013 w salce średzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie opłatkowe dla sponsorów.
-
12.12.2013
Z Mieszkiem Gniezno w ćwierćfinale
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu dokonał losowania 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. W meczu którego stawką będzie półfinał zawodów średzianie spotkają się na wyjeździe z Mieszkiem-Carbon Gniezno.
-
10.12.2013
Orliki 2003 zagrały w Śremie i Trzemesznie
W sobotę 7 grudnia grupa chłopców składająca się z 8 piłkarzy orlika starszego pojechała do Śremu na pierwszą kolejkę ligi halowej składającą się z sześciu drużyn – UKS Śrem, Kania Gostyń, Korona Piaski, Czwórka Kościan, Ravia Rawicz i Polonia Środa. Każda z wymienionych drużyn będzie raz organizować kolejkę spotkań u siebie na hali, a jako pierwsi uczyniła to właśnie drużyna UKS Śrem.
-
10.12.2013
Orliki młodsze Polonii najlepsze na turnieju w Pniewach
W sobotę zespół orlika młodszego pojechał na coroczny turniej mikołajkowy organizowany w Pniewach. Jak co roku gospodarze czyli Sokół Pniewy ze względu na liczną grupę swoich zawodników wystawił w tym turnieju 3 swoje zespoły.
-
10.12.2013
Dziewczyny wicemistrzyniami Wielkopolski U-19
Dnia 08.12.2013r. zawodniczki Polonii udały się na Halowe Mistrzostwa Wielkopolski U-19 do Konina. W turnieju brało udział 5 zespołów : KKPK ,, Medyk" Konin, UKS ,,Górniczka" Konin, KS ,,DAF" Płońsk, UKS ,,Delfin" Ślesin i KS Polonia Środa .
-
06.12.2013
Mecze kontrolne Polonii
Sztab szkoleniowy Polonii Środa Wielkopolska ustalił już listę meczów kontrolnych, które rozegrają przed startem rundy wiosennej III ligi średzcy piłkarze.
-
02.12.2013
Orliki starsze biorą udział w lidze halowej
W niedziele 1 grudnia rozpoczęła się Młodzieżowa Ligi Piłki Nożnej Halowej w Trzemesznie pod nazwą Kapi Cup w której bierze udział jedna z drużyn Polonii Środa - orliki starsze.






















































