11.04.2016
Pewna wygrana z UKS Śrem (2003)W sobotę 9 kwietnia, godzinę przed meczem naszej seniorskiej drużyny z Wdą Świecie, na dolnym boisku Centrum Treningowego Polonia, doszło do spotkania piłkarzy rocznika 2003 - Polonii Środa i UKS Śrem. Zawodnicy obu drużyn znają się bardzo dobrze, gdyż w ciągu roku spotykają się kilkanaście razy i każdy mecz stoi na wysokim poziomie, nie mając pewnego faworyta. Było to także spotkanie mistrza z wicemistrzem grupy mistrzowskiej z sezonu 2014/2015, gdyż piłkarze ze Śremu w ubiegłym sezonie zajęli 1 miejsce, a poloniści byli jedno oczko niżej.
Do sobotniego meczu wychowankowie ze Środy podchodzili jako aktualny lider grupy mistrzowskiej z kompletem punktów, a piłkarze ze Śremu jeszcze bez zwycięstwa, zajmowali dopiero 6 miejsce. Ta różnica w tabeli, była także widoczna na boisku.
Już od początku spotkania, nasi piłkarze ruszyli na śremskich piłkarzy, którzy chyba nie spodziewali się tak dobrej gry naszego zespołu i choć ta część była w znacznej przewadze na korzyść gospodarzy to UKS Śrem nie był dłużny i także piłkarze tej drużyny, próbowali swoich sił pod polem karnym Polonii. Pierwsza część mogła podobać się kibicom, gdyż była bardzo szybka i mało było przestojów. Piłka krążyła od pola karnego do pola karnego z wieloma okazjami do zdobycia bramki. Pierwsza bramka padała dopiero w 26 minucie dla Polonii, a strzelcem był Witek Moroz, który przyjmując piłkę z zawodnikiem na plecach, potrafił się obrócić i oddać celny strzał, który był na tyle silny, że przeszedł po palcach interweniującego golkipera. Do przerwy już wynik nie uległ zmianie i Polonia do szatni schodziła z jednobramkową przewagą.
Po zmianie stron, mecz był już jednostronny. Goście nie potrafili sobie poradzić z wyjściem z własnej połowy. Każda ich próba kończyła się na skutecznym odbiorze piłki w środkowej strefie boiska przez młodych polonistów i z atakiem naszej drużyny na bramkę Śremu. W tej części, bramkarz ze Śremu miał więcej pracy, ale niestety też większość strzałów piłkarzy Polonii, kończyło się zatrzymaniem na siatce za bramką. W 38 minucie natomiast piłka zatrzymała się w bramce, o mało co nie rozrywając siatki. Dobra akcja kombinacyjna naszego zespołu, którą wykończył Marcel Scholz mocnym strzałem za pola karnego, przyniosła Polonii prowadzenie 2:0. W dalszej części meczu, Marcel jeszcze dwukrotnie próbował w ten sposób zaskoczyć bramkarza, ale w obu przypadkach, piłka szybowała nad bramką. Bardzo dobra gra naszego zespołu, zmuszała wychowanków UKS do wybijania piłki przez co poloniści mogli na nowo organizować się do ponownego ataku.
Niestety mimo znaczącej przewagi w drugiej połowie, więcej bramek już nie padło i Polonia zasłużenie wygrała z UKS Śrem 2:0.
Przeciwko drużynie ze Śremu, nie mogło wystąpić trzech naszych zawodników, co także zmusiło trenera do roszad w składzie. Na nowej dla siebie pozycji zagrał Marcel Scholz, który może być bardzo zadowolony ze swojego występu, gdyż brał udział w każdej akcji Polonii, a swoją dobrą grę udokumentował piękną bramką. Skuteczna gra całego naszego zespołu w tym meczu, przypieczętowała kolejne 3 pkt. na nasze konto i po 3 kolejkach, Polonia jest liderem grupy mistrzowskiej, mając 2 pkt. przewagi nad Lechem Poznań z którym poloniści zmierzą się już za tydzień w Poznaniu.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, W. Piotrowski, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, W. Moroz, M. Scholz, A. Rozwora, A. Cukrowski, K. Cyka, S. Łopatka, M. Kościelniak, I. Motyl
Najnowsze aktualności
-
28.01.2014
Patryk Guzikowski nadal trenuje z Bytovią
Bramkarz naszej Polonii, Patryk Guzikowski jest bliski przejścia do drugoligowej Bytovii Bytów.
-
28.01.2014
Dziwny turniej żaków
W niedzielę 26.01.2014r drużyna żaków 2006 wzięła udział w turnieju Futbol Winter Cup 2014 który odbył się we Witkowie. Udział w nim wzięło 12 drużyn: Polonia Środa, OKSiR Witkowo, MKS Trzemeszno, Piast Kobylnica, Lider Swarzędz, Lech Poznań, Oranje Sport Poznań, Mały Piłkarz Inowrocław, Chrobry Gniezno, Szkoła Futbolu Gniezno I II III.
-
28.01.2014
Trampkarze na drugim miejscu
W sobotę 25 stycznia w hali sportowej Gimnazjum nr 1 drużyna trampkarzy wraz z rodzicami zorganizowała turniej dla drużyn , które awansowały do Grupy Mistrzowskiej.
-
27.01.2014
Żaki bezkonkurencyjne w Kórniku
W sobotę 25 stycznia grupa Żaków 2005 wybrała się na do Kórnika na turniej organizowany przez Suchary Suchy Las. W turnieju wzieło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy, mecz trwał 11 minut. Grupa A: Polonia Środa, Kotwica Kórnik, Suchary I Suchy Las, Junior Koziegłowy, Błękitni I Owińska. Grupa B: Orlik Poznań, Warta Śrem, Suchary II Suchy Las, Lechia Kostrzyn, Błękitni II Owińska. Tak więc Polonia trafiła na bardzo trudną grupe.
-
27.01.2014
Rezerwy wygrały turniej w Kleszczewie
W sobotę 25 stycznia zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. wziął udział w Turnieju Halowym w piłce nożnej o Puchar Prezesa Clescevii Kleszczewo. Nasi młodzi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i zostali zwycięzcą tych zawodów.
-
26.01.2014
Dwóch polonistów na testach
W kończącym się właśnie tygodniu dwóch piłkarzy naszej Polonii było testowanych przez kluby z wyższych lig.
-
26.01.2014
Fotoreportaż ze sparingu z Jarotą
W pierwszym meczu kontrolnym w roku 2014 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zremisowali z drugoligowym Jarotą Jarocin 1:1. Spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie.
-
26.01.2014
Pierwszy sparing zakończony remisem
W swoim pierwszym meczu towarzyskim podczas przygotowań do rundy wiosennej trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mimo wielu dogodnych sytuacji bramkowych zremisowali z Jarotą Jarocin 1:1 (1:0).





















































