11.04.2016
Pewna wygrana z UKS Śrem (2003)W sobotę 9 kwietnia, godzinę przed meczem naszej seniorskiej drużyny z Wdą Świecie, na dolnym boisku Centrum Treningowego Polonia, doszło do spotkania piłkarzy rocznika 2003 - Polonii Środa i UKS Śrem. Zawodnicy obu drużyn znają się bardzo dobrze, gdyż w ciągu roku spotykają się kilkanaście razy i każdy mecz stoi na wysokim poziomie, nie mając pewnego faworyta. Było to także spotkanie mistrza z wicemistrzem grupy mistrzowskiej z sezonu 2014/2015, gdyż piłkarze ze Śremu w ubiegłym sezonie zajęli 1 miejsce, a poloniści byli jedno oczko niżej.
Do sobotniego meczu wychowankowie ze Środy podchodzili jako aktualny lider grupy mistrzowskiej z kompletem punktów, a piłkarze ze Śremu jeszcze bez zwycięstwa, zajmowali dopiero 6 miejsce. Ta różnica w tabeli, była także widoczna na boisku.
Już od początku spotkania, nasi piłkarze ruszyli na śremskich piłkarzy, którzy chyba nie spodziewali się tak dobrej gry naszego zespołu i choć ta część była w znacznej przewadze na korzyść gospodarzy to UKS Śrem nie był dłużny i także piłkarze tej drużyny, próbowali swoich sił pod polem karnym Polonii. Pierwsza część mogła podobać się kibicom, gdyż była bardzo szybka i mało było przestojów. Piłka krążyła od pola karnego do pola karnego z wieloma okazjami do zdobycia bramki. Pierwsza bramka padała dopiero w 26 minucie dla Polonii, a strzelcem był Witek Moroz, który przyjmując piłkę z zawodnikiem na plecach, potrafił się obrócić i oddać celny strzał, który był na tyle silny, że przeszedł po palcach interweniującego golkipera. Do przerwy już wynik nie uległ zmianie i Polonia do szatni schodziła z jednobramkową przewagą.
Po zmianie stron, mecz był już jednostronny. Goście nie potrafili sobie poradzić z wyjściem z własnej połowy. Każda ich próba kończyła się na skutecznym odbiorze piłki w środkowej strefie boiska przez młodych polonistów i z atakiem naszej drużyny na bramkę Śremu. W tej części, bramkarz ze Śremu miał więcej pracy, ale niestety też większość strzałów piłkarzy Polonii, kończyło się zatrzymaniem na siatce za bramką. W 38 minucie natomiast piłka zatrzymała się w bramce, o mało co nie rozrywając siatki. Dobra akcja kombinacyjna naszego zespołu, którą wykończył Marcel Scholz mocnym strzałem za pola karnego, przyniosła Polonii prowadzenie 2:0. W dalszej części meczu, Marcel jeszcze dwukrotnie próbował w ten sposób zaskoczyć bramkarza, ale w obu przypadkach, piłka szybowała nad bramką. Bardzo dobra gra naszego zespołu, zmuszała wychowanków UKS do wybijania piłki przez co poloniści mogli na nowo organizować się do ponownego ataku.
Niestety mimo znaczącej przewagi w drugiej połowie, więcej bramek już nie padło i Polonia zasłużenie wygrała z UKS Śrem 2:0.
Przeciwko drużynie ze Śremu, nie mogło wystąpić trzech naszych zawodników, co także zmusiło trenera do roszad w składzie. Na nowej dla siebie pozycji zagrał Marcel Scholz, który może być bardzo zadowolony ze swojego występu, gdyż brał udział w każdej akcji Polonii, a swoją dobrą grę udokumentował piękną bramką. Skuteczna gra całego naszego zespołu w tym meczu, przypieczętowała kolejne 3 pkt. na nasze konto i po 3 kolejkach, Polonia jest liderem grupy mistrzowskiej, mając 2 pkt. przewagi nad Lechem Poznań z którym poloniści zmierzą się już za tydzień w Poznaniu.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, W. Piotrowski, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, W. Moroz, M. Scholz, A. Rozwora, A. Cukrowski, K. Cyka, S. Łopatka, M. Kościelniak, I. Motyl
Najnowsze aktualności
-
11.03.2014
4 kwietnia losowanie 1/2 finału PP
W piątek, 4 kwietnia o godzinie 17:00 w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par półfinałowych Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.
-
10.03.2014
Wyniki 1/4 finału Pucharu Polski
W ostatnią sobotę odbyły się trzy z czterech meczów ćwierćfinałowych Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Faworyci nie zawiedli, co oznacza że w półfinałach zagrają aż trzy drużyny trzecioligowe.
-
10.03.2014
Jakub Solarek najpopularniejszym sportowcem
Jakub Solarek został Najpopularniejszym Sportowcem powiatu średzkiego. Tytuł przyznali mu czytelnicy Gazety Średzkiej.
-
10.03.2014
Bezbramkowy remis juniorów
W ostatnia sobotę drużyna juniorów młodszych Polonii rozegrała na wyjeździe mecz kontrolny z zespołem Gromu Golina. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
-
09.03.2014
Bramki oraz akcje z meczu Mieszko - Polonia
Dostępny jest już skrót wideo z wczorajszego meczu Polonii Środa Wielkopolska w Gnieźnie z Mieszkiem. Nasi zawodnicy wygrali 4:0 i awansowali do półfinału Pucharu Polski.
-
09.03.2014
Galeria z ćwierćfinału
Dostępna jest już fotogaleria z sobotniego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na wyjeździe Mieszko Gniezno 4:0.
-
08.03.2014
Polonia w półfinale PP!
W dzisiejszym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego piłkarze średzkiej Polonii pokonali w Gnieźnie, Mieszko 4:0 i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.
-
07.03.2014
Wielki Piłkarski Piknik wydarzeniem 2013 roku!
Wielki Piłkarski Piknik Kolejorz kontra Polonia został wybrany głosami czytelników Gazety Średzkiej wydarzeniem roku 2013 w powiecie średzkim.





















































