11.04.2016
Pewna wygrana z UKS Śrem (2003)W sobotę 9 kwietnia, godzinę przed meczem naszej seniorskiej drużyny z Wdą Świecie, na dolnym boisku Centrum Treningowego Polonia, doszło do spotkania piłkarzy rocznika 2003 - Polonii Środa i UKS Śrem. Zawodnicy obu drużyn znają się bardzo dobrze, gdyż w ciągu roku spotykają się kilkanaście razy i każdy mecz stoi na wysokim poziomie, nie mając pewnego faworyta. Było to także spotkanie mistrza z wicemistrzem grupy mistrzowskiej z sezonu 2014/2015, gdyż piłkarze ze Śremu w ubiegłym sezonie zajęli 1 miejsce, a poloniści byli jedno oczko niżej.
Do sobotniego meczu wychowankowie ze Środy podchodzili jako aktualny lider grupy mistrzowskiej z kompletem punktów, a piłkarze ze Śremu jeszcze bez zwycięstwa, zajmowali dopiero 6 miejsce. Ta różnica w tabeli, była także widoczna na boisku.
Już od początku spotkania, nasi piłkarze ruszyli na śremskich piłkarzy, którzy chyba nie spodziewali się tak dobrej gry naszego zespołu i choć ta część była w znacznej przewadze na korzyść gospodarzy to UKS Śrem nie był dłużny i także piłkarze tej drużyny, próbowali swoich sił pod polem karnym Polonii. Pierwsza część mogła podobać się kibicom, gdyż była bardzo szybka i mało było przestojów. Piłka krążyła od pola karnego do pola karnego z wieloma okazjami do zdobycia bramki. Pierwsza bramka padała dopiero w 26 minucie dla Polonii, a strzelcem był Witek Moroz, który przyjmując piłkę z zawodnikiem na plecach, potrafił się obrócić i oddać celny strzał, który był na tyle silny, że przeszedł po palcach interweniującego golkipera. Do przerwy już wynik nie uległ zmianie i Polonia do szatni schodziła z jednobramkową przewagą.
Po zmianie stron, mecz był już jednostronny. Goście nie potrafili sobie poradzić z wyjściem z własnej połowy. Każda ich próba kończyła się na skutecznym odbiorze piłki w środkowej strefie boiska przez młodych polonistów i z atakiem naszej drużyny na bramkę Śremu. W tej części, bramkarz ze Śremu miał więcej pracy, ale niestety też większość strzałów piłkarzy Polonii, kończyło się zatrzymaniem na siatce za bramką. W 38 minucie natomiast piłka zatrzymała się w bramce, o mało co nie rozrywając siatki. Dobra akcja kombinacyjna naszego zespołu, którą wykończył Marcel Scholz mocnym strzałem za pola karnego, przyniosła Polonii prowadzenie 2:0. W dalszej części meczu, Marcel jeszcze dwukrotnie próbował w ten sposób zaskoczyć bramkarza, ale w obu przypadkach, piłka szybowała nad bramką. Bardzo dobra gra naszego zespołu, zmuszała wychowanków UKS do wybijania piłki przez co poloniści mogli na nowo organizować się do ponownego ataku.
Niestety mimo znaczącej przewagi w drugiej połowie, więcej bramek już nie padło i Polonia zasłużenie wygrała z UKS Śrem 2:0.
Przeciwko drużynie ze Śremu, nie mogło wystąpić trzech naszych zawodników, co także zmusiło trenera do roszad w składzie. Na nowej dla siebie pozycji zagrał Marcel Scholz, który może być bardzo zadowolony ze swojego występu, gdyż brał udział w każdej akcji Polonii, a swoją dobrą grę udokumentował piękną bramką. Skuteczna gra całego naszego zespołu w tym meczu, przypieczętowała kolejne 3 pkt. na nasze konto i po 3 kolejkach, Polonia jest liderem grupy mistrzowskiej, mając 2 pkt. przewagi nad Lechem Poznań z którym poloniści zmierzą się już za tydzień w Poznaniu.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, W. Piotrowski, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, W. Moroz, M. Scholz, A. Rozwora, A. Cukrowski, K. Cyka, S. Łopatka, M. Kościelniak, I. Motyl
Najnowsze aktualności
-
17.03.2014
Dwa sparingi trampkarzy
Na sobotę i niedzielę trampkarze mieli zaplanowane dwa mecze kontrolne z silnymi rywalami. Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych , oba udało się rozegrać.
-
15.03.2014
Skrót meczu Unia - Polonia
Dostępny jest już skrót wideo z dzisiejszego meczu ligowego Polonii w Solcu Kujawskim z Unią. Spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych i zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0.
-
15.03.2014
Wyniki 19. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrana został 19. kolejka trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Czternaste zwycięstwo w sezonie zanotował lider tabeli, Sokół Kleczew, który pokonał Cuiavie Inowrocław 3:1. Do największej sensacji doszło w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Centra rozgromiła rezerwy Lecha Poznań 0:4.
-
15.03.2014
Zdjęcia z Solca Kujawskiego
Dostępna jest już galeria zdjęć z inauguracyjnego meczu rundy wiosennej Polonii Środa Wielkopolska w Solcu Kujawskim z Unią. Autorem fotografii jest Czesław Kościelski.
-
15.03.2014
Porażka na inauguracje
W meczu 19. kolejki 3 ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrali w Solcu Kujawskim 0:2.
-
13.03.2014
Inauguracja rundy wiosennej w Solcu
Po zimowej przerwie w najbliższą sobotę piłkarze średzkiej Polonii powrócą do rozgrywek ligowych inaugurując rundę wiosenne. Pierwszym przeciwnikiem polonistów będzie Unia Solec Kujawski.
-
13.03.2014
Przedsezonowe spotkanie dla sponsorów
Wczoraj wieczorem w salce VIP Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się tradycyjne spotkanie dla sponsorów i osób wspierających nasz Klub.
-
11.03.2014
Rezerwy przegrywają mecz ze Stellą Luboń
W ostatnią niedzielę 9 marca zespół rezerw rozegrał mecz sparingowy z przedstawicielem klasy okręgowej drużyną Stelli Luboń. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodników z Lubonia 2:0.





















































