11.04.2016
Pewna wygrana z UKS Śrem (2003)W sobotę 9 kwietnia, godzinę przed meczem naszej seniorskiej drużyny z Wdą Świecie, na dolnym boisku Centrum Treningowego Polonia, doszło do spotkania piłkarzy rocznika 2003 - Polonii Środa i UKS Śrem. Zawodnicy obu drużyn znają się bardzo dobrze, gdyż w ciągu roku spotykają się kilkanaście razy i każdy mecz stoi na wysokim poziomie, nie mając pewnego faworyta. Było to także spotkanie mistrza z wicemistrzem grupy mistrzowskiej z sezonu 2014/2015, gdyż piłkarze ze Śremu w ubiegłym sezonie zajęli 1 miejsce, a poloniści byli jedno oczko niżej.
Do sobotniego meczu wychowankowie ze Środy podchodzili jako aktualny lider grupy mistrzowskiej z kompletem punktów, a piłkarze ze Śremu jeszcze bez zwycięstwa, zajmowali dopiero 6 miejsce. Ta różnica w tabeli, była także widoczna na boisku.
Już od początku spotkania, nasi piłkarze ruszyli na śremskich piłkarzy, którzy chyba nie spodziewali się tak dobrej gry naszego zespołu i choć ta część była w znacznej przewadze na korzyść gospodarzy to UKS Śrem nie był dłużny i także piłkarze tej drużyny, próbowali swoich sił pod polem karnym Polonii. Pierwsza część mogła podobać się kibicom, gdyż była bardzo szybka i mało było przestojów. Piłka krążyła od pola karnego do pola karnego z wieloma okazjami do zdobycia bramki. Pierwsza bramka padała dopiero w 26 minucie dla Polonii, a strzelcem był Witek Moroz, który przyjmując piłkę z zawodnikiem na plecach, potrafił się obrócić i oddać celny strzał, który był na tyle silny, że przeszedł po palcach interweniującego golkipera. Do przerwy już wynik nie uległ zmianie i Polonia do szatni schodziła z jednobramkową przewagą.
Po zmianie stron, mecz był już jednostronny. Goście nie potrafili sobie poradzić z wyjściem z własnej połowy. Każda ich próba kończyła się na skutecznym odbiorze piłki w środkowej strefie boiska przez młodych polonistów i z atakiem naszej drużyny na bramkę Śremu. W tej części, bramkarz ze Śremu miał więcej pracy, ale niestety też większość strzałów piłkarzy Polonii, kończyło się zatrzymaniem na siatce za bramką. W 38 minucie natomiast piłka zatrzymała się w bramce, o mało co nie rozrywając siatki. Dobra akcja kombinacyjna naszego zespołu, którą wykończył Marcel Scholz mocnym strzałem za pola karnego, przyniosła Polonii prowadzenie 2:0. W dalszej części meczu, Marcel jeszcze dwukrotnie próbował w ten sposób zaskoczyć bramkarza, ale w obu przypadkach, piłka szybowała nad bramką. Bardzo dobra gra naszego zespołu, zmuszała wychowanków UKS do wybijania piłki przez co poloniści mogli na nowo organizować się do ponownego ataku.
Niestety mimo znaczącej przewagi w drugiej połowie, więcej bramek już nie padło i Polonia zasłużenie wygrała z UKS Śrem 2:0.
Przeciwko drużynie ze Śremu, nie mogło wystąpić trzech naszych zawodników, co także zmusiło trenera do roszad w składzie. Na nowej dla siebie pozycji zagrał Marcel Scholz, który może być bardzo zadowolony ze swojego występu, gdyż brał udział w każdej akcji Polonii, a swoją dobrą grę udokumentował piękną bramką. Skuteczna gra całego naszego zespołu w tym meczu, przypieczętowała kolejne 3 pkt. na nasze konto i po 3 kolejkach, Polonia jest liderem grupy mistrzowskiej, mając 2 pkt. przewagi nad Lechem Poznań z którym poloniści zmierzą się już za tydzień w Poznaniu.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, W. Piotrowski, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, W. Moroz, M. Scholz, A. Rozwora, A. Cukrowski, K. Cyka, S. Łopatka, M. Kościelniak, I. Motyl
Najnowsze aktualności
-
23.03.2014
Polonia TV: Polonia Środa - Wda Świecie
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wczorajszego meczu Polonii z Wdą Świecie oraz wysłuchania konferencji pomeczowej z udziałem trenerów obu drużyn.
-
23.03.2014
Fotogaleria z meczu Polonia - Wda
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Wdą Świecie. Spotkanie po golu Macieja Kota z 36. minuty zakończyło się wygraną gości 1:0.
-
22.03.2014
Wyniki 20. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrane zostały wszystkie spotkania 20. kolejki III ligi. Niespodziewaną porażkę 0:2 z Gromem Plewiska zanotował lider z Kleczewa. Także sensacyjny wynik zanotowano w Ostrowie, gdzie miejscowa Centra pokonała Start Warlubie 2:0.
-
22.03.2014
Wda Świecie lepsza w Środzie
Nie udała się inauguracja wiosennych rozgrywek III ligi Polonii na własnym boisku. Nasi piłkarze nie sprostali dziś Wdzie Świecie ulegając jej 0:1. Jedynego gola dla gości zdobył w 36. minucie Maciej Kot.
-
20.03.2014
Skrót meczu z reprezentacją Polski
Zapraszamy do obejrzenia skrótu środowego meczu sparingowego młodzieżowej reprezentacji Polski z naszą Polonią. Zawody zakończyły się wygraną biało-czerwonych 4:1.
-
20.03.2014
Oldboje Lecha Poznań w półfinale Pucharu
W środę, na bocznym boisku stadionu przy ul.Bułgarskiej w Poznaniu odbył się czwarty mecz ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Strefy Poznańskiej.
-
20.03.2014
Polonia podejmie Wdę Świecie
Po długich miesiącach oczekiwań piłkarze średzkiej Polonii w końcu zaprezentują się przed własną publicznością w meczu o stawkę. Inauguracja rundy wiosennej na stadionie w Środzie zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem na ziemię średzką zawita wicelider tabeli, Wda Świecie.
-
19.03.2014
Polonia zagrała z reprezentacją Polski (foto)
Dostępna jest już galeria zdjęć z dzisiejszego meczu kontrolnego Polonii Środa Wielkopolska z reprezentacją Polski. Fotografie z tego bardzo ciekawego spotkania przygotował Czesław Kościelski.





















































