OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

10.06.2024

Pewna wygrana na zakończenie

W ostatnim meczu ligowym sezonu 2023/24 piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Czwórkę Radom. Oba zespoły bezpieczne swojej ligowej pozycji i ligowego bytu na kolejny sezon mogły do tego meczu przystąpić na tak zwanym luzie. To dało też szkoleniowcom obu ekip większe możliwości w doborze wyjściowej jedenastki i dania szansy tym zawodniczkom które do tej pory grały w meczach ligowych mniej.

Od samego początku lepiej na boisku prezentowały się polonistki które dłużej utrzymywały się przy piłce i konstruowały groźniejsze ataki. Swoje okazje miały Katarzyna Ciesiółka i Kamila Wielińska ale za każdym razem górą była bramkarka rywalek. Dopiero w 35 minucie Klaudia Nogalska prostopadłym podaniem obsłużyła Katarzynę Ciesiółkę a ta w sytuacji sam na sam z bramkarką Czwórki Radom posłała piłkę do bramki. Jeszcze przed przerwą Katarzyn Ciesiółka mogła podwyższyć prowadzenie swojego zespołu ale tym razem górą była bramkarka Czwórki Radom.

Po zmianie stron rywalki ruszyły do odrabiania strat. W 50 minucie Oliwia Bida była bliska wpakowania piłki do średzkiej bramki ale w ostatniej chwili interweniowała Urszula Buczak. W 75 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Julii Drożak zakotłowało się w polu karnym rywalek a z najbliższej odległości piłkę do bramki Czwórki Radom wepchnęła wprowadzona chwilę wcześniej na plac gry Katarzyna Grzesik. Dziewięć minut później Kamila Wielińska przedarła się przez obronę rywalek i wyłożyła piłkę Katarzynie Grzesik a ta dopełniła formalności pakując po raz trzeci w tym meczu piłkę do bramki. W samej końcówce spotkania z rzutu wolnego z około 25 metrów uderzała Dominika Hyża a piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywalek. Chwilę później pani arbiter zakończyła to spotkanie. Ostatecznie piłkarki Polonii Środa pokonały Czwórkę Radom 3:0 i dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Szatkowska – Falkowska, Ratajczak, Hyża, Drożak, Ciesiółka (84` Serafiniak), Wielińska, Nogalska (78` Dobroń), Pawlak (63` Nowak), Buczak (84` Szewczyk), Nowicka (63` Grzesik).

Żółte kartki: Drożak - Soboń

Bramki: Ciesiółka (45`), Grzesik (77`), Grzesik (85`)

Najnowsze aktualności

  • 16.08.2021

    Wygrana na inaugurację sezonu (2006)

    W sobotę 14 sierpnia swoje rozgrywki ligowe w sezonie 2021/2022 rozpoczęli poloniści z rocznika 2006, którzy występują w kategorii juniora młodszego B2. Ligowe zmagania nasi zawodnicy rozpoczęli od wygranej nad Canarinhos Skórzewo 1-0.

  • 16.08.2021

    Ostatnie szlify rezerw

    W sobotę 14 sierpnia drużyna rezerw rozegrała ostatni sparing przed startem ligi, który zaplanowany jest na 21 sierpnia. Tym razem nasz młody zespół wysoko postawił sobie  poprzeczkę, stając w szranki z V- ligowym Reissem Poznań.  Poznaniacy , będący jednym z kandydatów  do awansu – dodatkowo wzmocnieni w okienku transferowym kilkoma zawodnikami -  okazali się niezwykle wymagającym przeciwnikiem. Nie pozwolili na zbyt wiele naszym zawodnikom, a w ofensywie bezlitośnie wykorzystali błędy polonistów  i pewnie wygrali 4:0.

  • 16.08.2021

    Świetna inauguracja kobiet

    Lepszej inauguracji sezonu 2021/22 w I lidze kobiet wymarzyć sobie nie mogliśmy. Na własnym boisku zespół Polonii Środa pokonuje spadkowicza ekstraligi kobiet zespół LKS Rolnik B. Głogówek wynikiem aż 7:2.

  • 14.08.2021

    Polonia wygrywa w Toruniu

    W drugim meczu ligowym sezonu 2021/22 piłkarze Polonii Środa rywalizowali w Toruniu z miejscową Elaną. Faworytem tego spotkania byli zdecydowanie podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego którzy koniecznie chcieli odnieść zwycięstwo i zmazać nim porażkę z ubiegłego tygodnia z pierwszej kolejki rozgrywkowej.

  • 13.08.2021

    Kontrolnie z Heliosem

    W środę drużyna rezerw Polonii Środy udała się na grę kontrolną do Czempinia, gdzie zagrała o godz. 18.30 z Heliosem Czempiń.  Rywal bardzo mocny co widać było na boisku.

  • 11.08.2021

    Pierwszy wyjazd w sezonie

    W najbliższą sobotę 14 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrają drugą kolejkę spotkań trzecioligowych sezonu 2021/22. Tym razem ich rywalem będzie Elana Toruń, a spotkanie odbędzie się w Toruniu. Dla podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie to pierwszy wyjazd w sezonie i okazja do odniesienia pierwszego ligowego zwycięstwa w obencej kampanii.

  • 11.08.2021

    Rusza I liga kobiet

    W sobotę 14 sierpnia o godzinie 15:00 na boisku przy ul. kosynierów w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się mecz pierwszej kolejki I ligi kobiet pomiędzy Polonią Środa a Rolnikiem Biedrzychowice. Spotkanie to nie będzie łatwe,  gościnie sobotniej potyczki to obecny spadkowicz z Ekstraligi „faworytem na pewno będzie spadkowicz z Ekstraligi, ale my jesteśmy nie obliczalną drużyną potrafiącą grać z trudnymi przeciwnikami, pokonywaliśmy zespoły z czołówki takie jak Tarnovię, Rekord Bielsko – Biała czy Stomilanki Olsztyn, jednak jest to pierwszy mecz i może być różnie „– zapowiada trener naszych dziewczyn Marek Gierałka.

  • 09.08.2021

    Ostre strzelanie kobiet

    Kiedy kolejkę ligową rozpoczynali seniorzy Polonii Środa w tym samym czasie ostatnią grę kontrolną przed inauguracją I ligi kobiet grały także seniorki. Naszymi przeciwniczkami były dziewczyny KA 4 resPect Krobia.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.