06.09.2015
Pewna wygrana na inaugurację sezonu (2000/01)Druga drużyna juniorów młodszych, czyli chłopcy z roczników 2000 i 2001, rozpoczęli sezon w sobotę 5 września meczem z Pogonią Książ. Był to ich pierwszy mecz o punkty w tej kategorii wiekowej i po dobrej grze zdecydowanie pokonali swoich rywali 5:1.
Praktycznie od pierwszej minuty Poloniści dyktowali warunki gry na boisku. Długo utrzymywali się przy piłce , często przebywali pod bramką Pogoni , co chwilę niepokojąc ich bramkarza. Już w 7 minucie po indywidualnej akcji i pięknym strzale z 20 metrów Roberta Szymczaka nasi zawodnicy objęli prowadzenie. Nawet stracona – po rzucie karnym- bramka nie zmieniła obrazu gry . Wręcz przeciwnie , nasi juniorzy jeszcze bardziej podkręcili tempo pragnąc jak najszybciej zdobyć kolejne bramki. Pierwszą z nich zdobyli 2 minuty po straconej bramce , a jej autorem był Kacper Furmanek. W pierwszej części gry mieli jeszcze kilka okazji , aby podwyższyć wynik ale w decydującym momencie zabrakło im albo ostatniego podania , albo skuteczności pod bramką.
Po zmianie stron nasi piłkarze nie byli już tak łaskawi dla swoich rywali , bowiem za sprawą Mateusza Stoleckiego trzykrotnie ! ! ! umieścili piłkę w ich bramce. Wielkie brawa należą się nie tylko Mateuszowi ale całej drużynie , która dobrze zaprezentowała się w tym spotkaniu. Potrafiła wykorzystać słabe strony przeciwnika , a sama wystrzegła się większych błędów. Mamy nadzieję , że z meczu na mecz ich dyspozycja będzie coraz lepsza , bo to początek sezonu, a czeka ich jeszcze kilka meczów . Najbliższy z nich rozegrają 19 września o godzinie 13.00 znowu na własnym boisku, tym razem z drużyną Orlika Miłosław .
Z Pogonią Książ zagrali : F. Górski, K. Furmanek, F. Lesiński, P. Sokowicz, W. Łuczak, P. Ratajczak, R. Szymczak, D. Słabikowski, G. Małolepszy, M. Wujek, M. Stolecki, F. Radek, K. Szymczak, W. Dominiczak, M. Graczyk.
Najnowsze aktualności
-
21.10.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (19/20.10.2024)
Pełen goli i ciekawych spotkań był miniony weekend. Zarówno sobota jak i niedziela przepełnione były sportowymi emocjami. W sobotę Polonia 2009 pewnie pokonała Przemysława Poznań 7:0, a Polonia 2012 wygrała 9:1 ze Stalą Pleszew. Cenne zwycięstwo odniosły też juniorki, które pokonując 5:0 Medyka II Konin utrzymały bezpieczną przewagę nad rywalkami w ligowej tabeli. Równie ciekawie było w niedzielę, kiedy to nasze zespoły odniosły kilka ważnych zwycięstw. Polonia 2010 III wyszła zwycięsko ze starcia lidera i wicelidera, wygrywając 3:2 na boisku Clescevii Kleszczewo. Dobrą formą potwierdziła Polonia 2013, która w meczu ligi wojewódzkiej wygrała aż 17:1 z Lubońskim KS-em, a jeszcze wyżej wygrała Polonia 2010 II (25:1) w meczu 1. ligi okręgowej. Dość niespodziewanej porażki doznała Polonia 2008 z Mieszkiem Gniezno (1:2), a drugi zespół ponownie nie zdołał przeciwstawić się Lechicie Kłecko w 1. lidze okręgowej B1.
-
19.10.2024
Bez bramek w derbach Wielkopolski
W meczu trzynastej kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku Pogoń Nowe Skalmierzyce.
-
18.10.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (19/20.10.2024)
Przed naszymi podopiecznymi kolejny weekend pełen piłkarskich zmagań. W sobotę ważny mecz rozgrają nasze juniorki, który w przypadku zdobycia punktu z Medykiem II Konin mogą zapewnić sobie awans do Centralnej Ligi Juniorek. Polonia 2009 będzie chciała wrócić na zwycięską ścieżkę po środowej porażce. Rywalem naszego zespołu będzie Przemysław Poznań.
W niedzielę nasze zespoły w ligach wojewódzkich grać będa na wyjeździe. Polonia 2008 zmierzy się z Mieszkiem Gniezno, Polonia 2011 będzie rywalizować z AP Reissa Poznań, a Polonia 2013 o trzy punkty zawalczy z Lubońskim KS Luboń.
-
18.10.2024
Minimalna porażka z liderem (2009)
W środę zaległy mecz 1. ligi wojewódzkiej rozgrywała Polonia 2009, która udała się do Opalenicy, gdzie zmierzyła się z liderem rozgrywek - zespołem AP Reissa Poznań. Początek meczu ułożył się idealnie dla naszego zespołu, bo w 21. minucie do siatki trafił Benjamin Wałuszko, a w 27. minucie zawodnik gospodarzy został ukarany czerwoną kartą. Po przerwie wydarzyło się jednak coś, czego nikt się nie spodziewał. Grająca w osłabieniu drużyna AP Reissa w 47. i 56. minucie trafiła do bramki, wychodząc na prowadzenie, którego nie oddała już do końcowego gwizdka.
-
17.10.2024
Zwycięstwa w zaległych meczach (2012)
We wtorek i środę Polonia 2012 rozgrywała zaległe mecze 1. ligi wojewódzkiej i 1. ligi okręgowej, które w pierwotnym terminie nie odbyły się z powodu zalania boiska. Mecz ligi wojewódzkiej dostarczył dużych emocji, bo choć Polonia prowadziła już 2:0 po golach Kacpra Lecieja i Jakuba Jackowa to goście zdołali doprowadzić do remisu. Dopiero w ostatniej minucie gola na wagę trzech punktów dla naszego zespołu strzelił Szymon Kempski. W meczu 1. ligi okręgowej Poloniści wygrali już pewnie 7:2 z zespołem LPFA Poznań/Gniezno.
-
17.10.2024
Żaki i skrzaty grały w Śremie (2017/2018)
Zespoły żaków 2017, a także skrzatów 2018/2019 w niedzielę rozgrywały turnieje 3. kolejki rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Oba turnieje odbyły się w Śremie, a rywalizacji naszych najmłodszych adeptów mimo niesprzyjającej pogody towarzyszyły uśmiechy.
-
17.10.2024
Żaki grały w Poznaniu i Śremie (2016)
W weekend zespół Polonii Środa 2016 wziął udział w turniejach 3. kolejki rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Pierwsza grupa rywalizowała w Poznaniu, zaś druga w Śremie. Obie drużyny strzeliły wiele bramek, a ich zawodnicy mieli okazję zebrać kolejne cenne piłkarskie doświadczenie.
-
16.10.2024
Orlicy młodsi zagrali w Środzie (2015)
Rocznik 2015 był organizatorem turnieju 3. kolejki rozgrywek turniejowych Wielkopolskiego ZPN. Chociaż nie zabrakło walki to turniej przebiegał w pozytywnej atmosferze. Kibice mogli zobaczyć wiele pięknie strzelonych bramek, kreatywnych zwodów i wspaniałych parad bramkarskich.



























































