11.10.2016
Pewna wygrana młodzików (2005)W sobotę 8 października w Poznaniu odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Młodszych. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Fryderyka Haremskiego był zespół Akademii Piłkarskiej Dębiec. Spotkanie pod początku do końca zdominowali Poloniści i pewnie wygrywają kolejny mecz 2:0 (1:0).
Pierwsze 10 minut to absolutna dominacja Średzian. W tym okresie gry Polonia miała kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Najlepsze okazję do zdobycia gola były po rzutach rożnych. Zabrakło jednak szczęścia i koncentracji. Dopiero w 14 minucie po bardzo ładnej akcji naszego zespołu bramkę z bliskiej odległości strzela Mateusz Duszczak. Mimo ciągłych ataków w pierwszej połowie nie udało się strzelić kolejnych bramek.
Druga część spotkania wyglądała bardzo podobnie jednak rywale po kontrach kilka razy poważnie zagrozili pod naszą bramką. To jednak poloniści byli zespołem wiodącym i prowadzącym grę. Efektem tego jest piękna bramka Mateusza Duszczaka z rzutu wolnego w 41 minucie. Przy wyniku 2:0 Średzianie nie zrezygnowali z dalszych ataków. Ponownie mamy kilka sytuacji bramkowych po rzutach rożnych. Tym razem szczęścia zabrakło Mateuszowi Rosiakowi. W końcówce meczu bardzo ładne uderzenie z dystansu autorstwa Marcela Adamskiego ląduje na poprzeczce. Wynik nie ulega już zmianie.
Mogliśmy wygrać wyżej ale należy cieszyć się z tego co jest. Na koncie zapisujemy kolejne trzy punkty i nie zwalniamy tempa. Brawo dla całego zespołu oraz licznie zebranych kibiców.
Polonia zagrała w składzie: J.Węclewski, K.Mieloszyński, P.Lepczyński, P.Krajewski, F.Hoffmann, J.Góźdź, M.Adamski, W.Stratyński, M.Duszczak, M.Rosiak, K.Mieloszyński, K.Nowak, M.Sobieski, P.Zalewski.
Najnowsze aktualności
-
19.05.2012
Porażka rezerw w Książu Wlkp.
W sobotnie popołudnie 19 maja zespół rezerw udał się na kolejny mecz ligowy do Książa Wlkp. Po przecietnej pierwszej odsłonie oraz bardzo dobrej drugiej nasz zespół uległ miejsowej Pogoni 3:2, przegrywając do przerwy 3:1. Bramki dla Polonii zdobyli w 5 minucie debiutant Maciej Polody oraz w 53 minucie Dominik Baziór. W zespole rezerw zadebiutowało w meczu kilku nowych zawodników, w tym dwóch graczy z juniorów młodszych, którzy zaliczyli bardzo dobre zawody.
-
19.05.2012
Minimalna przegrana młodzików
W sobotę 19 maja na boisku w Środzie Wlkp. zespół młodzików rozegrał kolejne spotkanie mistrzowskie. Tym razem nasi zawodnicy wystąpili jako goście prtzeciwko drużynie Warty Poznań. Po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu Poloniści przegrali mecz 2:1 (1:0).























































