11.10.2016
Pewna wygrana młodzików (2005)W sobotę 8 października w Poznaniu odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Młodszych. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Fryderyka Haremskiego był zespół Akademii Piłkarskiej Dębiec. Spotkanie pod początku do końca zdominowali Poloniści i pewnie wygrywają kolejny mecz 2:0 (1:0).
Pierwsze 10 minut to absolutna dominacja Średzian. W tym okresie gry Polonia miała kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Najlepsze okazję do zdobycia gola były po rzutach rożnych. Zabrakło jednak szczęścia i koncentracji. Dopiero w 14 minucie po bardzo ładnej akcji naszego zespołu bramkę z bliskiej odległości strzela Mateusz Duszczak. Mimo ciągłych ataków w pierwszej połowie nie udało się strzelić kolejnych bramek.
Druga część spotkania wyglądała bardzo podobnie jednak rywale po kontrach kilka razy poważnie zagrozili pod naszą bramką. To jednak poloniści byli zespołem wiodącym i prowadzącym grę. Efektem tego jest piękna bramka Mateusza Duszczaka z rzutu wolnego w 41 minucie. Przy wyniku 2:0 Średzianie nie zrezygnowali z dalszych ataków. Ponownie mamy kilka sytuacji bramkowych po rzutach rożnych. Tym razem szczęścia zabrakło Mateuszowi Rosiakowi. W końcówce meczu bardzo ładne uderzenie z dystansu autorstwa Marcela Adamskiego ląduje na poprzeczce. Wynik nie ulega już zmianie.
Mogliśmy wygrać wyżej ale należy cieszyć się z tego co jest. Na koncie zapisujemy kolejne trzy punkty i nie zwalniamy tempa. Brawo dla całego zespołu oraz licznie zebranych kibiców.
Polonia zagrała w składzie: J.Węclewski, K.Mieloszyński, P.Lepczyński, P.Krajewski, F.Hoffmann, J.Góźdź, M.Adamski, W.Stratyński, M.Duszczak, M.Rosiak, K.Mieloszyński, K.Nowak, M.Sobieski, P.Zalewski.
Najnowsze aktualności
-
12.06.2012
Młodzicy zostali vi-ce mistrzami okręgu
W niedzielę 10 czerwca zespół młodzików rozegrał kolejne spotkanie w grupie mistrzowskiej. Tym razem na boisko w Środzie zawitała drużyna Polonii Chodzież. Po ciekawym meczu nasi zawodnicy zasłużenie pokonali gości 4:2. Tym samym Poloniści zrewanżowali się rywalom za porażkę 2:4 w Chodzieży. Zwycięstwo to także zapewniło naszym młodym graczom zajęcie na koniec rozgrywek II miejsca w tabeli w grupie mistrzowskiej, a tym samym zdobycie vi-ce mistrzostwa okręgu młodzików D-2, mimo iż do rozegrania został jeszcze jeden zaległy mecz z Błękitnymi Owińska.























































