OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

09.05.2025

Pewna domowa wygrana ze Ślęzą

W ostatnim domowym spotkaniu tego sezonu piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Ślęzę Wrocław. Z racji że wszystkie rozstrzygnięcia już zapadały wcześniej spotkania tak naprawdę miało dla obu ekip charakter czysto prestiżowy.

Od samego początku kibice oglądali bardzo ciekawe i toczone w szybkim tempie spotkanie. Oba zespoły odważnie atakowały a bramkarki miały sporo zajęcia. W 12 minucie świetnie piłkę w pole karne dośrodkowała Daryna Krawczuk a całą akcję celnym strzałem wykończyła Marta Rozwadowska. Na odpowiedź polonistek nie trzeba było długo czekać. Trzy minuty później centrostrzał Kamili Wielińskiej ląduje w bramce wrocławskiego zespołu i mamy ponownie remis. W kolejnych minutach polonistki uzyskały nieco przewagi. Swoje okazje miały Laura Nowicka i Hanna Skryhanava ale za każdym razem górą była bramkarka rywalek. Dopiero w 40 minucie Agata Ratajczak idealnie dośrodkowała w pole karne wprost na głowę Joanny Ścisłowskiej a ta po raz drugi w tym meczu pokonuje Biankę Raduj i polonistki wychodzą na prowadzenie. Prowadzenie którego podopieczne Łukasza Kubzdyla nie oddały do końca pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron widowisko zdecydowanie straciło na jakości. Mało było klarownych sytuacji a oba zespoły nie prezentowały już takiej jakości jak w pierwszych czterdziesty pięciu minutach. Polonistki skupiły się na obronie korzystnego dla nich rezultatu a rywalki nie mogły znaleźć sposobu na pokonanie Viktorii Ćwik. Kolejne minuty upływały pod znakiem prób Ślęzy i kontrataków Polonii z których nic nie wynikało. I nawet doliczone przez panią arbiter osiem minut nic w tej materii nie zmieniło. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną polonistek które w udany sposób pożegnały się w sezonie 2024/25 z własną publicznością.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Ćwik – Falkowska, Ratajczak, Paduch (78` Glogier), Nowicka, Wielińska, Rogaciova (67`Greser), Szewczyk, Skryhanava (78` Pawlak), Zakrzewska (46` Kujawa), Ścisłowska (55` Petkova).

Żółte kartki: Greser - Krawczyk

Bramki: Wielińska (15`), Ścisłowska (40`) – Rozwadowska (12`)

Najnowsze aktualności

  • 18.09.2025

    Akademia: Zapowiedź (20/21.09.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 20/21 września 2025.

  • 18.09.2025

    Transmisja ze Swarzędza

    W dziewiątej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Swarzędzu z zespołem Unii. Nasza klubowa telewizja także z tego meczu przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy.

    Startujemy w piątek 19 września o godzinie 15:50

    Transmisja oczywiście z komentarzem

  • 17.09.2025

    Domowa porażka z Lechem (2011)

    We wtorek Polonia 2011 rozegrała zaległy mecz ligowy z Lechem Poznań 2012. Polonia w 33. minucie objęła prowadzenie po golu Kuby Kucharskiego, ale chwilę później Lech doprowadził do remisu, który utrzymał się do przerwy. Goście w 52. minucie strzelili gola dającego im prowadzenie, a w 74. minucie podwyższyli je z rzutu karnego. Tuż przed końcem straty zmniejszył Jan Jankowiak, ale zabrakło czasu by jeszcze doprowadzić do remisu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 2:3.

  • 16.09.2025

    Kolejne derby przed nami

    Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2025/26. Już w najbliższy piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny mecz. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego udadzą się do Swarzędza na pojedynek z tamtejszą Unią.

  • 15.09.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (13/14.09.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 13/14 września 2025.

  • 15.09.2025

    Polonistki zbierają doświadczenie (Dziewczyny)

    Juniorki, trampkarki i młodziczki Polonii zbierają cenne doświadczenie w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego ZPN. W ostatnich dniach nasze zespoły dziewcząt rozegrały mecze ze Spartą Miejska Górka, Lechem Poznań/Bułgarska oraz Medykiem Konin.

  • 15.09.2025

    Zwycięstwo w Kaliszu (2014)

    Zespół młodzików z rocznika 2014 w czwartek i niedzielę rozgrywał mecze 1. ligi wojewódzkiej D2. Najpierw Poloniści przegrali u siebie 0:5 (0:1) z APR Lampart Poznań, a w niedzielę pokonali na wyjeździe KKS 1925 Kalisz 2:0 (0:0) po golach Bruno Gruszczyńskiego i Aleksandra Szymoniaka. Drugi zespół rywalizował w Pobiedziskach z Huraganem i choć prowadził 2:0 po golach Antoniego Wichera i Kacpra Matuszewskiego to ostatecznie przegrał 2:8.

  • 15.09.2025

    Młodzicy bez punktów (2013)

    Ostatnie dni nie były udane dla naszych drużyn z rocznika 2013. Pierwszy zespół mimo prowadzenia do przerwy ostatecznie przegrał w 1. lidze wojewódzkiej 2:4 (2:1) z Olimpią Koło. Gole strzelali Maksymilian Małecki oraz Stanisław Majchrzak. Drugi zespół we wtorek po ciekawym meczu przegrał 5:7 z Talentem Poznań, a bramki zdobyli Michał Jakubiak - trzy oraz Bartosz Nowacki - dwie. W niedzielę natomiast nie udało się zdobyć bramki w zakończonym rezultatem 0:3 (0:2) meczu z Mieszkiem II Gniezno.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.