14.03.2026
Pechowy piątek trzynastegoW trzeciej wiosennej kolejce piłkarze Polonii Środa podejmowali Wikęd Luzino. Spotkanie pierwszy raz odbyło się w tym roku na Nowym Stadionie Średzkim dzięki czemu z wysokości trybun mogła je śledzić spora grupa kibiców.
Od samego początku poloniści starali się narzucić rywalowi swój styl gry i przez pierwszy kwadrans to się udawało. Już w 5 minucie na bramkę rywali uderzał Piotr Skrobosiński ale piłka przeszła minimalnie obok słupka. Pięć minut później ten sam zawodnik po dośrodkowaniu Patryka Mikity znalazł się w doskonałej sytuacji i już nie spudłował a Polonia Środa objęła prowadzenie. Chwile później mogło być 2:0 ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Damian Kołtański który w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę nad poprzeczką. Z minuty na minutę zaczęli rozkręcać się za to rywale którzy coraz częściej zagrażali bramce Miłosza Garstkiewicza. Do przerwy jednak polonistom udało się utrzymać skromne prowadzenie.
Po zmianie stron na boisku dominował już tylko Wikęd. To przyjezdni częściej byli przy piłce i stwarzali sobie groźne sytuacje bramkowe. Z przebiegu gry dało się wyczuć że gol dla gości wisi w powietrzu. I tak się faktycznie stało. W 64 minucie po dośrodkowaniu na długi słupek celnym strzałem całą akcję zakończył Piotr Kurbiel. Jak by tego było mało dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Filip Sosnowski i celnym strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Od tego momentu Wikęd cofnął się na własną połowę skupiając się na wybijaniu piłki przed siebie i grze na czas. Poloniści nie byli w stanie sforsować tego muru i choć już w doliczonym czasie gry doskonałą okazję na wyrównanie miał Szymon Doba ostatecznie musieli zejść z boiska pokonani. Porażka kosztowała średzian utratę fotelu lidera na który wskoczył Zawisza Bydgoszcz.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz (70` Frąckowiak) – Walczak, Budych, De Amo, Skrobosiński, Ciapa, Misztal (80` Szczypek), Wilczyński (67` Stangel), Sarbinowski (67` Żmudź), Kołtański, Mikita (80` Doba).
Wikęd Luzino wystąpił w składzie: Staniszewski – Pawłowski, Maszota (53` Karlikowski), Weremko, Kostuch, Ziętarski, Szałecki, Koniuszy (88` Wanat), Sosnowski (89` Wicki), Kurbiel, Kitowski (53` Konkol).
Żółte kartki: Kitowski, Sosnowski
Bramki: Skrobosiński (10`) – Kurbiel (64`), Sosnowski (66`)
Najnowsze aktualności
-
22.10.2012
Żaki w obiektywie
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu drużyny żaków Polonii Środa z Gniewkiem Gniezno. Spotkanie zakończyło się dość wysoką porażką średzian 2:8.
-
22.10.2012
Podsumowanie 13. kolejki III ligi
W mieniony weekend rozegrana została 13. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Okazji na objęcie fotelu lidera nie wykorzystał Sokół Kleczew, a mecz Polonii Środa z Notecianką Pakość został przerwany w pierwszej połowie.
-
22.10.2012
Rezerwy wygrały z Czarnymi Czerniejewo
W sobotnie popołudnie drugi zespół Polonii podejmował na własnym boisku Czarnych Czerniejewo. Dla naszych zawodników była to okazja do rewanżu za mecz pucharowy , w którym w normalnym czasie gry padł wynik 2 : 2 ale po rzutach karnych nasz zespół odpadł z tych rozgrywek.
-
22.10.2012
Prezes Polonii wystąpi w radiu
Już dziś o godzinie 21:00 Prezes Polonii Środa Rafał Ratajczak wystąpi w Radiu Merkury w programie „Rozmowy po zachodzie”. Tematem programu prowadzonego przez Rafała Regulskiego i Grzegorza Hałasika będą zbliżające się wybory do władz PZPN. Po za Prezesem naszego Klubu gościem audycji będzie również Michał Chojara – Przewodniczący Rady Strefy Poznańskiej.
-
21.10.2012
Ligowa porażka Warty Śrem
Najbliższy rywal Polonii Środa Wielkopolska, Warta Śrem przegrała na własnym boisku w meczu 10. kolejki poznańskiej klasy okręgowej z Winogradami Poznań 0:1.
-
21.10.2012
Polonia TV: Polonia II Środa - Czarni Czerniejewo
Dostępny jest już skrót wczorajszego meczu rezerw Polonii Środa Wielopolska z Carnymi Czaerniejewo. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian w stostunku 3:0.
-
21.10.2012
Wyniki niedzielnych meczów 11. kolejki klasy A
Dzisiaj dokończono 11. kolejkę spotkań poznańskiej klasy A. Orkan Jarosławiec zdeklasował Błękitnych Owińska 11:0, Poznań FC pokonał GKS Gułtowy 4:3, a Szturm Junikowo Poznań nie sprostał Maratończykowi Brzeźno i przegrał 0:2.






















































