14.03.2026
Pechowy piątek trzynastegoW trzeciej wiosennej kolejce piłkarze Polonii Środa podejmowali Wikęd Luzino. Spotkanie pierwszy raz odbyło się w tym roku na Nowym Stadionie Średzkim dzięki czemu z wysokości trybun mogła je śledzić spora grupa kibiców.
Od samego początku poloniści starali się narzucić rywalowi swój styl gry i przez pierwszy kwadrans to się udawało. Już w 5 minucie na bramkę rywali uderzał Piotr Skrobosiński ale piłka przeszła minimalnie obok słupka. Pięć minut później ten sam zawodnik po dośrodkowaniu Patryka Mikity znalazł się w doskonałej sytuacji i już nie spudłował a Polonia Środa objęła prowadzenie. Chwile później mogło być 2:0 ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Damian Kołtański który w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę nad poprzeczką. Z minuty na minutę zaczęli rozkręcać się za to rywale którzy coraz częściej zagrażali bramce Miłosza Garstkiewicza. Do przerwy jednak polonistom udało się utrzymać skromne prowadzenie.
Po zmianie stron na boisku dominował już tylko Wikęd. To przyjezdni częściej byli przy piłce i stwarzali sobie groźne sytuacje bramkowe. Z przebiegu gry dało się wyczuć że gol dla gości wisi w powietrzu. I tak się faktycznie stało. W 64 minucie po dośrodkowaniu na długi słupek celnym strzałem całą akcję zakończył Piotr Kurbiel. Jak by tego było mało dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Filip Sosnowski i celnym strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Od tego momentu Wikęd cofnął się na własną połowę skupiając się na wybijaniu piłki przed siebie i grze na czas. Poloniści nie byli w stanie sforsować tego muru i choć już w doliczonym czasie gry doskonałą okazję na wyrównanie miał Szymon Doba ostatecznie musieli zejść z boiska pokonani. Porażka kosztowała średzian utratę fotelu lidera na który wskoczył Zawisza Bydgoszcz.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz (70` Frąckowiak) – Walczak, Budych, De Amo, Skrobosiński, Ciapa, Misztal (80` Szczypek), Wilczyński (67` Stangel), Sarbinowski (67` Żmudź), Kołtański, Mikita (80` Doba).
Wikęd Luzino wystąpił w składzie: Staniszewski – Pawłowski, Maszota (53` Karlikowski), Weremko, Kostuch, Ziętarski, Szałecki, Koniuszy (88` Wanat), Sosnowski (89` Wicki), Kurbiel, Kitowski (53` Konkol).
Żółte kartki: Kitowski, Sosnowski
Bramki: Skrobosiński (10`) – Kurbiel (64`), Sosnowski (66`)
Najnowsze aktualności
-
01.02.2013
20. urodziny Adriana Błaszaka
Dziś, 1 lutego swoje 20. urodziny obchodzi pomocnik Polonii Środa Wielkopolska - Adrian Błaszak.
-
31.01.2013
Polonia zakończyła obóz przygotowawczy
Dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zakończyli dochodzeniowy obóz przygotowawczy do rundy wiosennej trzeciej ligi.
-
30.01.2013
Przekaż 1% podatku na Polonię
Przypominamy iż w tym roku ponownie wszyscy podatnicy chcący przekazać 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego mogą to uczynić kierując te pieniądze na Klub Sportowy Polonia. Nasz Klub podobnie jak poprzednich latach znalazł się na liście organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012.
-
30.01.2013
Minął trzeci dzień obozu przygotowawczego
Minął już trzeci dzień obozu przygotowawczego Polonii Środa Wielkopolska do rundy wiosennej trzeciej ligi. Poloniści podobnie jak w poprzednich dniach trenowali dwukrotnie.
-
30.01.2013
Trener Czesław Owczarek o obozie
Zapraszamy wszystkich kibiców do wysłuchania wywiadu z trenerem Polonii Środa Wielkopolska Czesławem Owczarkiem. Szkoleniowiec wypowiada się na temat obozu dochodzeniowego polonistów.
-
31.01.2013
31. urodziny Macieja Gendka
Dziś, 31 stycznia swoje 31. urodziny obchodzi obrońca Polonii Środa Wielkopolska - Maciej Gendek.
-
29.01.2013
Drugi dzień obozu
Dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska odbyli kolejne dwa treningi w ramach obozu dochodzeniowego, który trwa od poniedziałku. Poloniści dwukrotnie trenowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią średzkiego OSiR-u.
-
29.01.2013
Trzy obozowe wygrane sparingi juniorów młodszych
Zespół juniorów młodszych Polonii Środa Wlkp. w dniach 20 – 26 stycznia uczestniczył w obozie zimowym w Pobierowie. Podopieczni trenera Roberta Halaburdy zakwaterowani byli w Ośrodku Wypoczynkowym „Morski”.






















































