19.05.2014
Pechowa porażka trampkarzyW niedzielę 18 maja trampkarze udali się do Wągrowca , aby tam zmierzyć się z jednym z kandydatów do zwycięstwa w lidze . Pierwsze spotkanie tych drużyn na naszym boisku zakończyło się wynikiem 1 : 1 ale to nasi piłkarze byli bliżsi zwycięstwa i taki wynik na pewno ich nie zadowolił.
Rewanżowe spotkanie na wyjeździe zapowiadało się bardzo interesująco i faktycznie takie było. Lepiej rozpoczęli gospodarze , którzy w swoich szeregach mają kilku bardzo rosłych i silnych zawodników. Ten atut udało im się wykorzystać w 14 min. meczu , kiedy to jeden z nich ,, główką ‘’pokonał naszego bramkarza. Jakby nieszczęść było mało na 8 min. przed końcem pierwszej połowy nasi rywale zdobyli drugą bramkę – tym razem bezpośrednio z rzutu wolnego. Ataki Polonistów nie przynoszą poprawy wyniku i z dwubramkową stratą schodzą na przerwę.
Po zmianie stron trampkarze pokazali , że mają charakter. Z wielką determinacją zabrali się do odrabiania strat i ich wysiłek nie poszedł na marne. ,, Nowe życie’’ dał swojej drużynie M. Chudy , który po idealnym podaniu od B. Bartkowiaka ograł obrońcę Nielby i silnym uderzeniem pokonał ich bramkarza. To jeszcze bardziej wzmogło działania do zmiany wyniku. Na pięć minut przed końcem meczu ponownie wybuchła radość w naszej drużynie, bo po strzale P. Sokowicza z 18 metrów mieliśmy remis. Inne drużyny, grając na wyjeździe, w takich okolicznościach broniły by swojej bramki ale nasi piłkarze chcieli zgarnąć całą pulę. Czuli , że są w stanie to zrobić i wszystkimi sposobami dążyli do tego. Niestety nie wykorzystali swoich okazji . Mało tego – sami stracili jeszcze jedną bramkę i to w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Wielki żal i niedowierzanie dominowały w obozie Polonii. Jednak i takie doświadczenie daje możliwość wyciągnięcia wielu wniosków na przyszłość, które pozwolą im stać się lepszymi piłkarzami.
Z Nielbą zagrali : Ł. Spychała, J. Maliński, F. Lesiński, P. Sokowicz, K. Gołębiewski, W. Łuczak, Ł. Buczma, G. Małolepszy, K. Szymczak, R. Szymczak, M. Chudy, B. BARTKOWIAK, W. Dominiczak, P. Ratajczak, F. Radek, M. Skibiński, B. Świderski, F. Górski, M. Wujek.
Najbliższy mecz z Lechem zostanie przełożony na inny termin, bowiem między innymi obie drużyny wezmą udział w turnieju KÓRNIK CUP, który odbędzie się w dniach 24 – 25 maja. Zagrają tam także : Kotwica Kórnik, Warta Poznań, kadra WZPN, Lechia Gdańsk. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy !
Najnowsze aktualności
-
31.03.2020
Polonia szósta w PJS
Za nami tylko jedna kolejka rundy wiosennej sezonu 2019/20. Jednak w sumie do tej pory piłkarze na boiskach trzecioligowych rozegrali osiemnaście spotkań. Po tych rozegranych meczach nasz zespół zajmuje szóste miejsce w tabeli III ligi grupy 2 w klasyfikacji Pro Junior System.
-
27.03.2020
Tabela wszechczasów
Tabela wszechczasów obejmuje wszystkie dziewięć sezonów od awansu Polonii do trzeciej ligi.
-
20.03.2020
K. Kapuściński: Zawodnicy trenują indywidualnie
Zapraszamy Was na rozmowę z trenerem Polonii Środa Krzysztofem Kapuścińskim. W wywiadzie nasz szkoleniowiec mówi o trudnej sytuacji w jakiej znalazło się środowisko piłkarskie, a także opowiada co w tym trudnym czasie robią jego podopieczni.
-
13.03.2020
Kadra kobiet na rundę wiosenną
W tym tygodniu miały wystartować rozgrywki rundy wiosennej I ligi kobiet. Niestety także one nie wystartują. Jednak nasz zespół przygotowywał się tak jak by wszystko miało być zgodnie z planem. Dlatego już dziś możemy wam zaprezentować kadrę zespołu seniorek która będzie nas reprezentować wiosną na boiskach pierwszoligowych.
-
12.03.2020
III liga zawieszona na dwa tygodnie
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i rozprzestrzeniającym się Koronawirusem rozgrywki III ligi w naszej grupie zostały zawieszone na dwa tygodnie czyli do 29 marca. Taką decyzję podjął dziś Polski Związek Piłki Nożnej.
-
11.03.2020
TRENINGI WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA!
W związku z decyzją władz państwowych o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych Zarząd KS Polonia Środa Wielkopolska podjął decyzje o wstrzymaniu Z DNIEM DZISIEJSZYM (11 marca 2020) wszelkich zajęć sportowych, treningów, meczów, sparingów, spotkań na czas DO ODWOŁANIA
-
11.03.2020
KS Opatówek rywalem w pucharze
We wtorek 10 marca w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się lodowanie par 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski. Przypomnijmy że obrońcom tego trofeum jest nasz klub, a poloniści w poprzedniej rundzie pokonali Lubuszanina Trzcianka 3:2.
-
11.03.2020
Zwycięski sparing rezerw
W niedzielę 8 marca, w ostatnim sparingu przed ligą , druga drużyna rozegrała sparing z Heliosem Czempiń. Z tej rywalizacji wyszła zwycięsko, utrzymując inicjatywę przez całe spotkanie.























































