19.05.2014
Pechowa porażka trampkarzyW niedzielę 18 maja trampkarze udali się do Wągrowca , aby tam zmierzyć się z jednym z kandydatów do zwycięstwa w lidze . Pierwsze spotkanie tych drużyn na naszym boisku zakończyło się wynikiem 1 : 1 ale to nasi piłkarze byli bliżsi zwycięstwa i taki wynik na pewno ich nie zadowolił.
Rewanżowe spotkanie na wyjeździe zapowiadało się bardzo interesująco i faktycznie takie było. Lepiej rozpoczęli gospodarze , którzy w swoich szeregach mają kilku bardzo rosłych i silnych zawodników. Ten atut udało im się wykorzystać w 14 min. meczu , kiedy to jeden z nich ,, główką ‘’pokonał naszego bramkarza. Jakby nieszczęść było mało na 8 min. przed końcem pierwszej połowy nasi rywale zdobyli drugą bramkę – tym razem bezpośrednio z rzutu wolnego. Ataki Polonistów nie przynoszą poprawy wyniku i z dwubramkową stratą schodzą na przerwę.
Po zmianie stron trampkarze pokazali , że mają charakter. Z wielką determinacją zabrali się do odrabiania strat i ich wysiłek nie poszedł na marne. ,, Nowe życie’’ dał swojej drużynie M. Chudy , który po idealnym podaniu od B. Bartkowiaka ograł obrońcę Nielby i silnym uderzeniem pokonał ich bramkarza. To jeszcze bardziej wzmogło działania do zmiany wyniku. Na pięć minut przed końcem meczu ponownie wybuchła radość w naszej drużynie, bo po strzale P. Sokowicza z 18 metrów mieliśmy remis. Inne drużyny, grając na wyjeździe, w takich okolicznościach broniły by swojej bramki ale nasi piłkarze chcieli zgarnąć całą pulę. Czuli , że są w stanie to zrobić i wszystkimi sposobami dążyli do tego. Niestety nie wykorzystali swoich okazji . Mało tego – sami stracili jeszcze jedną bramkę i to w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Wielki żal i niedowierzanie dominowały w obozie Polonii. Jednak i takie doświadczenie daje możliwość wyciągnięcia wielu wniosków na przyszłość, które pozwolą im stać się lepszymi piłkarzami.
Z Nielbą zagrali : Ł. Spychała, J. Maliński, F. Lesiński, P. Sokowicz, K. Gołębiewski, W. Łuczak, Ł. Buczma, G. Małolepszy, K. Szymczak, R. Szymczak, M. Chudy, B. BARTKOWIAK, W. Dominiczak, P. Ratajczak, F. Radek, M. Skibiński, B. Świderski, F. Górski, M. Wujek.
Najbliższy mecz z Lechem zostanie przełożony na inny termin, bowiem między innymi obie drużyny wezmą udział w turnieju KÓRNIK CUP, który odbędzie się w dniach 24 – 25 maja. Zagrają tam także : Kotwica Kórnik, Warta Poznań, kadra WZPN, Lechia Gdańsk. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy !
Najnowsze aktualności
-
24.02.2020
Pewne zwycięstwo z Canarinhos (2007)
W niedzielny przedpołudnie zespół Młodzika Starszego rocznik 2007 rozegrał mecz sparingowy z zespołem Canarinhos Skórzewo.
-
24.02.2020
Wysoka wygrana ze Stalą (2005)
W dniu 23.02.2020 nasz zespół KS Polonia Środa Wielkopolska rocznik 2005 udał się na zaproszenie Stali do Pleszewa na kolejny mecz towarzyski. To już nasz szósty sparing z dziewięciu zaplanowanych na ten okres przygotowawczy. Mecz kontrolny zaczęliśmy o godzinie 10.00 na boisku ze sztuczną trawą przy Al. Mickiewicza w Pleszewie.
-
24.02.2020
Skrzaty na Polonia Cup (2013)
W niedzielę 23 lutego w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego odbył się kolejny turniej z serii Polonia Cup 2002. Tym razem do rywalizacji stanęły zespoły z rocznika 2013.
-
24.02.2020
Grali rywale
W mijającym już tygodniu rywale średzkiej Polonii rozegrali kolejne spotkania towarzyskie w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/20. Naszym sympatykom prezentujemy ich wyniki.
-
22.02.2020
Udane zakończenie przygotowań
W ostatnim tej zimy meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Swarzędzu z tamtejszym zespołem Unii. Dla naszego zespołu był to ostateczny sprawdzian przed zbliżającymi się meczami o stawkę. Spotkanie rozgrywane było w kiepskich warunkach atmosferycznych przy dość silnie wiejącym wietrze.
-
20.02.2020
Udany turniej Polonia Cup (2009)
W niedzielę 16 lutego odbył się kolejny turniej z cyklu Polonia Cup. Tym razem rywalizowali zawodnicy z roczników 2009 i młodsi.
-
20.02.2020
Ostatni sprawdzian Polonii
W sobotę 22 lutego piłkarze Polonii Środa rozegrają ostatni tej zimy mecz kontrolny. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie czwarto ligowa Unia Swarzędz.
-
19.02.2020
Brąz w Bydgoszczy (2012)
W niedzielny poranek 16 lutego zawodnicy z rocznika 2012 wybrali się na turniej do Bydgoszczy. Turniej rozegrany został na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą. W turnieju rywalizowało 6 zespołów, które reprezentowały bardzo wyrównany poziom. Podopieczni Trenera Radosława Falgiera rozegrali 5 spotkań, w których osiągnęli następujące wyniki:

























































