12.07.2012
Paweł Łączny piłkarzem PoloniiPaweł Łączny podpisał dziś roczny kontrakt z Polonią Środa. Jest to drugi po Michale Wawszczaku piłkarz który zasilił średzki zespół.
19 letni Paweł Łączny jest wychowankiem Tura Turek. W ostatnim sezonie występował w trzecioligowej Warcie Sieradz i czwartoligowej Kasztelani Brudzew. Nominalny napastnik ma za sobą jeden występ w pierwszej lidze w barwach Tura przeciwko GKS Jastrzębie Zdrój. Warto dodać że nowy nabytek miał wtedy piętnaście lat. Zawodnik ma także za sobą pięć występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Dwa razy Paweł zagrał w kadrze U-16 przeciwko Słowacji (3:0, 0:1) strzelając w pierwszym meczu jednego gola. Także dwa razy piłkarza oglądać było można w wygranych meczach reprezentacji U-17 przeciwko Estonii 5:3 i 3:1. W pierwszym z tych spotkań Paweł zdobył jednego gola, a w drugim dwa razy pokonał bramkarza. Raz z kolei Paweł zagrał w kadrze do lat 18 gdy rywalem Polaków była Białoruś. Mecz ten zakończył się porażką biało-czerwonych 1:2, a nowy polonista nie zapisał się na liście strzelców.
Imię i nazwisko: Paweł Łączny
Data urodzenia: 10 maja 1993
Miejsce urodzenia: Turek
Wychowanek: Tur Turek
Kariera seniorska:
2008/09 (w) Tur Turek
2009/10 Tur Turek
2010/11 Tur Turek
2011/12 (j) Warta Sieradz
2011/12 (w) Kasztelania Brudzew
Najnowsze aktualności
-
09.12.2025
Polonia piąta w SBG Cup (2012)
Polonia 2012 zajęła piąte miejsce w weekendowym turnieju SBG Jarocin Cup. Nasz zespół w fazie eliminacyjnej zajął drugie miejsce w grupie B za plecami Śląska Wrocław i awansował do fazy finałowej, by stanąć do walki o medale. W ćwierćfinale Poloniści przegrali 1:4 z Arkonią Szczecin i pozostała im walka o miejsca 5-8. Następnie nasz zespół wygrał 2:1 z Talentem Warszawa, a w meczu o 5. miejsce pokonał Gwardię Koszalin.
-
03.12.2025
Tabele końcowe lig młodzieżowych - jesień 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej sezonu 2025/2026.
-
02.12.2025
Nieudane pożegnanie z 1. ligą wojewódzką (2012)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej, kończącym te rozgrywki, zespół Polonii 2012 przegrał w Pleszewie 3:6 (1:3) z Lechem Poznań/Południe. Bramki dla naszej drużyny, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej, strzelali Bartłomiej Krajewski - dwie, a także Tymoteusz Włodarczak.
-
01.12.2025
Polonia ósma w Błażejewku (2011)
Polonia 2011 w weekend wzięła udział w turnieju Pro-Turnieje Winter Cup, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół najpierw w grupie C zajął trzecie miejsce za placami późniejszego triumfatora Znicza Pruszków oraz drugiego Žalgirisa Kowno. Następnego dnia w grupie Silver średzka drużyna wygrała trzy mecze i raz zremisowała, dzięki czemu zajęła drugie miejsce, a ósme w całym turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Podlak, który strzelił osiem goli.
-
01.12.2025
Futsal: Polonia U-17 bez awansu do turnieju finałowego (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska mimo dzielnej walki nie wywalczył awansu do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polsku U-17 kobiet w futsalu. O braku awansu zadecydowała minimalna porażka 2:3 z Unią Opole. Ponadto Polonistki wygrały 8:0 z Rolnikiem Głogówek, a także przegrywały 0:3 z Rekordem Bielsko-Biała i Śląskiem Wrocław.
-
01.12.2025
HPP: Komplet zwycięstw Polonii (2013)
Polonia 2013 w kompletem zwycięstw zakończyła pierwszy turniej z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, wygrywał kolejno 3:0, 5:0, 4:0, 2:1, 2:1. Drugi turniej podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego oraz Jędrzeja Kujawy rozegrają 13 grudnia w Tuliszkowie.
-
29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
-
27.11.2025
Transmisja meczu z Flotą
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Flotą Świnoujście/
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w piątek 28 listopada o godzinie 12:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński

























































