11.08.2012
Ostrovia Ostrów - Polonia Środa 1:0W meczu pierwszej kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa przegrali w Ostrowiec z Ostrovią 0:1.
Mecz rozpoczął się fatalnie dla średzkiej drużyny, która już w drugiej minucie straciła bramkę. Źle wyprowadzaną piłkę po rzucie rożnym przejęli rywale, posyłając ją później za linię obrony Polonii po czym Krzysztof Gościniak zagrał futbolówkę do Macieja Stawińskiego, a ten minął ładnym zwodem obrońców i uderzeniem w dalszy róg bramki pokonał Sławomira Janickiego. Poloniści przy utracie gola mięli pretensje do arbitra, który powinien wcześniej zasygnalizować zagranie ręką. W kolejnych minutach przewagę na boisku osiągnęli poloniści, ale gospodarze zadowoleni z prowadzenia konsekwentnie się bronili i wyprowadzali groźne kontraktami. Przed meczem w Ostrowie dużo padało i zawodnicy obu drużyn mięli niewielkie problemy z utrzymaniem równowagi na boisku. W 10. minucie poloniści oddali pierwszy strzał w meczu za sprawą Macieja Kononowicza, ale nie stanowił on żadnego zagrożenia dla bramkarza Ostrovii. Sześć minut później groźny kontratak przeprowadzili rywale, jednak na szczęście napastnik ostrowian przy strzale z kilku metrów nieczysto trafił w piłkę, a tą złapał Sławomir Janicki. W 18. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrą obroną po strzale głową jednego z zawodników Polonii popisał się bramkarz parując futbolówkę ponownie za linię końcową boiska. W 32. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową nad poprzeczką uderzał Michał Wawszczak. Kilka minut później Radosław Barabasz mógł pokonać bramkarza po rzucie wolnym z 19. metrów, ale również nie trafił w bramkę. Jeszcze pod koniec pierwszej części gry rywale przeprowadzili groźny kontratak, ale na posterunku stał Sławomir Janicki, który wybronił mocny strzał z dziesięciu metrów.
W przerwie trener Marian Kurowski dokonał jednej zmiany w drużynie Polonii wprowadzając na miejsce Mateusza Plucińskiego, Krzysztofa Wolkiewicza. Już dwie minuty po rozpoczęciu gry tuż przy słupku strzelał Maciej Kononowicz, ale piłkę zdołał wybronić bramkarz. W 52. minucie futbolówkę w polu karnym otrzymał Krzysztof Wolkiewicz i został sfaulowany przez interweniujących obrońców. Arbiter główny bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Maciej Kononowicz i mimo że uderzył mocno przy słupku to golkiper Ostrovii wyczuł jego intencje i sparował piłkę na rzut rożny. Po chwili nad poprzeczką z głowy strzelał Paweł Łączny. Również niecelne było uderzenie Tomasza Bekasa kilka minut później. Ostrowianie wiedząc że poloniści muszą zaatakować czekali na ataki średzian na swojej połowie często kontratakowali, ale za każdym razem rozbijane były one przez defensywę naszej drużyny lub piłka padała łupem Sławomira Janickiego. Pomiędzy 55., a 68. minutą trener Marian Kurowski dokonał aż trzech zmian. Najpierw plac gry opuścił Maciej Kononowicz, a jego miejsce zajął Krystian Pawlak, następnie na boisku pojawił się Krzysztof Błędkowski zastępując Pawła Łącznego, a ostatnia zmiana była już wymuszona boiskiem kontuzji nabawił się Krzysztof Błędkowski i musiał opuścić boisko, a na jego miejscu pojawił się Łukasz Przybyłek. W 72. minucie po strzale Ostrovii z rzutu wolnego piłka w niedalekiej odległości minęła słupek bramki Polonii. Chwilę później uderzał Piotr Loba, ale bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Następnie golkipera pokonać próbował Tomasz Bekas jednak tan pozostawał nadal niepokonany. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania ostrowianie chcący utrzymać wynik atakowali już znacznie mniejszą ilością zawodników i przerywali ataki Polonii daleko od własnego pola karnego. Ostatecznie poloniści nie zdołali już zdobyć gola i pod porażki rozpoczęli sezon 2012/2013.
Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Polonia Środa Wlkp. 1:0 (1:0)
Maciej Stawiński 2
Ostrovia 1909: Sadowski - Czech, Reyer, Woźniak (50. Szymanowski), Krawczyk, Molka, Wojciechowski (88. Świtała), Rusek, Izydorski (82. Kaczmarek), Stawiński, Gościniak (90. Gicz)
rezerwa: Tomczak, Świtała, Szczepański, Szymanowski, Kaczmarek, Sobczak, Giecz
Polonia: Janicki - P. Przybyłek, Siwek, Lisek, Bekas, Barabasz, Pluciński (46. Wolkiewicz), Loba, Łączny (59. Błędkowski, 68. Ł. Przybyłek), Wawszczak, Kononowicz (55. Pawlak)
rezerwa: Korbik, Ratajczak, Pawlak, Wolkiewicz, Błędkowski, Okninski, Ł. Przybyłek
Źółte kartki: Wojciechowski, Reyer, Sadowski (Ostrovia) - Lisek, Pawlak, Wolkiewicz, Barabasz (Polonia)
Sędzia: Michał Sobczak (Bydgoszcz)
Najnowsze aktualności
-
13.06.2024
Polonia była gospodarzem turniejów (2015)
W sobotę 8 czerwca rocznik 2015 rozgrywał turnieje w ramach ostatniej kolejki rozgrywek Wielkopolskiego ZPN, które odbyły się na płycie głównej Stadionu Średzkiego.
-
13.06.2024
Turnieje orlików w Kamionkach i Środzie (2014)
W miniony weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2014) rozegrał dwa turnieje ligowe. Najpierw w piątek 7 czerwca młodzi Poloniści wystąpili na turnieju w Kamionkach, a w niedzielę był gospodarzem turniejów, które rozegrano na płycie głównej Stadionu Średzkiego.
-
13.06.2024
Turniej orlików w Kórniku (2013)
W niedzielę zespół orlików starszych (rocznik 2013 II) wziął udział w przedostatnim turnieju rozgrywek bezwynikowych w Kórniku. Młodzi Poloniści rywalizowali z Kotwicą Kórnik, Orlikiem Miłosław oraz UKS-em Śrem.
-
12.06.2024
Skrobosiński wziął ślub
Piotr Skrobosiński wychowanek naszego klubu i zawodnik pierwszego zespołu seniorów w piątek 7 czerwca w kościele pw. św. Józefa w Środzie Wielkopolskiej zmienił stan cywilny. Jego wybranką została Erika Burchacka.
-
12.06.2024
Piętnaście goli na zakończenie (2012)
We wtorkowy wieczór drugi zespół młodzików młodszych (rocznik 2012) rozegrał ostatni mecz ligowy w sezonie 2023/2024. Młodzi Poloniści spisali się doskonale wygrywając aż 15:1 z Wartą II Śrem. Aż sześć bramek zdobył Nikodem Wolniewicz.
-
11.06.2024
Trampkarze wygrali z wiceliderem (2010)
W poniedziałek swój mecz I ligi okręgowej C2 rozegrała Polonia 2010 II. Nasz zespół sprawił niespodziankę w starciu z wiceliderem rozgrywek Kotwicą Kórnik wygrywając 4:3 (3:2). Spotkanie do końca trzymało w napięciu, ale to Poloniści okazali się skuteczniejsi o jedno trafienie.
-
11.06.2024
Wysoka porażka z Clescevią (Juniorki)
Zespół juniorek w sobotnim meczu III ligi okręgowej przegrał 1:8 (1:5) z wiceliderem rozgrywek - Clescevią Kleszczewo. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobyła Oliwia Stasiak.
-
11.06.2024
Wyjazdowa porażka z Wartą Poznań (2013)
Polonia 2013 w sobotę zmierzyła się z Wartą Poznań 2013 w meczu I ligi okręgowej młodzików D2. Choć to Poloniści strzelili pierwszego gola w spotkaniu to ostatecznie trzy punkty wywalczyli Zieloni. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 (2:1) dla Warty.




























































