OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.12.2022

Ostatni sparing na plus (2009)

W ramach okresu roztrenowania trampkarze młodsi Polonii (rocznik 2009) rozegrali kilka sparingów, z których ostatni odbył się w sobotę. Poloniści zmierzyli się ze zwycięzcą I ligi okręgowej trampkarzy starszych (rocznik 2008) - AP Reissa Poznań. Nasi zawodnicy po dobrym widowisku wygrali 4:2 z mocnym przeciwnikiem po golach Stanisława Korzeniewskiego, Stanisława Solarskiego, Kacpra Kucharskiego i Jakuba Sawucia.

Przed młodymi zawodnikami ostatnie dwa treningi oraz spotkanie wigilijne. Zespół przygotowania do startu w lidze wojewódzkiej rozpocznie 9 stycznia.

Poloniści mecz rozpoczęli z jednym zawodnikiem testowanym w wyjściowym składzie. Zawody od początku były wyrównane i żaden z zespołów nie potrafił zbudowac znaczącej przewagi. W 11. minucie padła pierwsza bramka, a zdobyli ją gospodarze. Po zablokowanym strzale Antoniego Łukaszewskiego w polu karnym najlepiej odnalazł się Stanisław Korzeniewski, który wpakował piłkę do bramki. Zaraz po wznowieniu gry goście jednak wyrównali wynik meczu, wykorzystując moment nieuwagi w defensywie.

Kolejne minuty gry to znów wyrówanana walka, ale widowisko mogło się podobać. Oba zespoły grały szybko i stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. W 19. minucie ponownie na prowadzenie wyszła Polonia, a doskonałą dwójkową akcją popisali się Kamil Jankowiak i Stanisław Solarski, po której drugi z nich pokonal bramkarza w sytuacji sam na sam.

W drugiej tercji na boisko pojawili się trzej kolejni zawodnicy testowani, którzy dobrze wkomponowali się w zespół. Gra nadal była wyrównana i na kolejnego gola czekaliśmy do 48. minuty. Przed polem karnym dał się sfaulować Kamil Jankowiak, a świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kacper Kucharski. Sześć minut później goście zmiejszyli straty o jednej bramki.

W trzeciej części dobre tempo meczu utrzymywało się i obie drużyny naprzemiennie atakowały. Skuteczniejsi okazali się Poloniści, którzy również w obronie spisywali się nienagannie. W 64. minucie po dośrodkowaniu Miłosza Gauzy z rzutu rożnego głową uderzał Antoni Łukaszewski, ale strzał został zablokowany. Bezpańską futbolówkę z bliska do bramki wpakował jednak Jakub Sawuć. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie mimo wielu okazji z obu stron.

Trenerów może cieszyć zarówno gra, jak też wynik. Warto zauważyć, że meczem z tym samym zespołem swoją pracę z rocznikiem 2009 rozpoczynał duet trenerów Miłosz Twardowski - Marcin Parus. W lipcu AP Reissa wygrała 9:2.


Polonia - trampkarz młodszy C2 (2009)
Mecz towarzyski
10 grudnia 2022, godz. 12:00 - Środa Wielkopolska (Stadion Lekkoatletyczny)
Polonia Środa Wielkopolska 4:2 (2:1, 3:2) AP Reissa Poznań
Stanisław Korzeniewski 11, Stanisław Solarski 19, Kacper Kucharski 48, Jakub Sawuć 64 - nieznany 12, 54

Polonia (I tercja): 1. Bartłomiej Wiczyński - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 4. Kacper Kucharski, 18. Antoni Łukaszewski, zawodnik testowany I, 19. Stanisław Korzeniewski - 15. Filip Wojciechowski - 26. Stanisław Solarski, 99. Kamil Jankowiak.
Polonia (II tercja): zawodnik testowany II - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 4. Kacper Kucharski, 18. Antoni Łukaszewski, zawodnik testowany III, 14. Miłosz Gauza - 99. Kamil Jankowiak (48, 11. Stanisław Jaskólski) - 26. Stanisław Solarski (48, 9. Sebastian Grządzielewski), zawodnik testowany IV.
Polonia (III tercja): zawodnik testowany II - 21. Dawid Gołębiak, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 3. Maksymilian Roszkiewicz (72, 4. Kacper Kucharski), 18. Antoni Łukaszewski (83, 9. Sebastian Grządzielewski), zawodnik testowany I (76, 15. Filip Wojciechowski), 14. Miłosz Gauza (75, 19. Stanisław Korzeniewski) - zawodnik testowany III - 99. Kamil Jankowiak (76, 26. Stanisław Solarski), zawodnik testowany IV (83, 11. Stanisław Jaskólski).
trenerzy: Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus.

Grano 3x30 minut.

Najnowsze aktualności

  • 02.05.2022

    Akademia: Podsumowanie weekendu majowego

    Nie udał się weekend majowy reprezentantom Polonii, którzy w ligach wojewódzkich odnieśli tylko jedno zwycięstwo za sprawą trampkarzy z rocznika 2008. Podopieczni trenera Przemysława Otuszewskiego wygrali aż 6:0 z Polonią 1912 Leszno. Remisy odniosły ekipy juniorów starszych oraz juniorow młodszych B1. Świetnie w weekend spisały się żaki z rocznika 2013, które zajęły 3. miejsce w turnieju Marathon Cup w Poznaniu. Lepsze okazły się tylko Warta Poznań oraz Pogoń Szczecin.

  • 30.04.2022

    W Gdyni bez punktów

    W sobotę 30 kwietnia 2022 roku w Gdyni piłkarze Polonii Środa zmierzyli się z miejscowym Bałtykiem. Polonia Środa zagrała w tym meczu ponownie w mocno odmłodzonym składzie, ale i Bałtyk przed meczem zgłaszał swoje aspiracje do wystawienia młodych graczy i walki o jak najwyższe miejsce w Pro Junior System.

  • 28.04.2022

    Weekend majowy zaczną w Gdyni

    W sobotę 30 kwietnia piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie Bałtyk Gdynia. Jest to zespół bardzo dobrze znany Polonii Środa bo od kilku ładnych lat obie jedenastki regularnie rywalizują ze sobą na boiskach trzecioligowych. Sobotnie spotkanie odbędzie się w Gdyni i zostanie rozegrane na Narodowym Stadionie Rugby  na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

  • 28.04.2022

    Akademia: Zapowiedź weekendu (30.04-01.05)

    Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na nadchodzący weekend majowy. Zdecydowana większość meczów zostanie rozegrana w sobotę. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do kibicowania młodym Polonistom.

  • 28.04.2022

    Punkty pojechały do Stargardu

    Tempa nabrały rozgrywki III ligi grupy drugiej a piłkarzom przychodzi grać co trzy dni. Takie tempo i gra na dwóch frontach wymusza na trenerach Polonii Środa rotacje w składzie.  Nie inaczej było podczas środowego spotkania Polonii Środa z Kluczevią Stargard który odbył się na Stadionie Średzkim. W składzie Polonii Środa pojawiło się wielu młodzieżowców dla których ten mecz był okazją do pokazania swoich umiejętności na poziomie trzecioligowym.

  • 26.04.2022

    Gra wewnętrzna i turniej ligowy żaków (2013)

    Żaki z rocznika 2013 zagrały w weekend grę wewnętrzną oraz wzięły udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy rywalizowali z rówieśnikami z Kotwicy Kórnik oraz Warty Śrem.

  • 26.04.2022

    Młodziczki: Zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym (2009)

    Młodziczki Polonii Środa Wielkopolska wygrały turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Młodziczek U-13 rozgrywany w Środzie Wielkopolskiej i uzyskały awans do półfinałów! Polonistki były bezkonkurencyjne i wygrały wszystkie swoje mecze bez utraty gola. Ponadto Amelia Guzenda została wybrana najlepszą zawodniczką, a Julia Brzęcka najlepszą bramkarką turnieju.

  • 26.04.2022

    Turniej ligowy skrzatów w Jarocinie (2015/2016)

    Zespoły skrzatów z roczników 2015 oraz 2016 wzięły udział w swoim drugim turnieju ligowym Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W Jarocinie nasze drużyny współzawodniczyły z Jarotą Jarocin oraz Akademią Piłkarską Reissa Jarocin.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.