02.11.2021
Ostatni mecz w Środzie Wlkp.W sobotę 6 listopada średzcy kibice piłki nożnej będą mieli ostatnią okazję w tym roku do obejrzenia w akcji trzecioligowych piłkarzy Polonii Środa Wlkp. W meczu szesnastej kolejki poloniści podejmą na własnym stadionie GKS Przodkowo. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.
W ostatniej ligowej kolejce piłkarze Polonii Środa zremisowali bezbramkowo w Kołobrzegu z wiceliderem trzecioligowych rozgrywek miejscową Kotwicą. Po tym remisie i zainkasowanym jednym punkcie nasz zespół znajduje się na ósmym miejscu w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 22 punkty tracąc do liderującej Olimpii Grudziądz dwanaście oczek. W spotkaniu z GKS Przodkowo w zespole Polonii Środa na pewni zabraknie pauzującego za nadmiar żółtych kartek Adama Boruckiego. Reszta zawodników jest jednak zdrowa i będzie do dyspozycji średzkiego szkoleniowca.
Obecny sezon dla zespołu GKS Przodkowo jest mocno rozczarowujący. Po poprzedniej świetnej kampanii gdzie przodkowianom udało się zakwalifikować do grupy mistrzowskiej i ostatecznie zająć siódmą lokatę w obecnej zespół prowadzony przez Łukasza Kowalskiego nie punktuje już tak dobrze i okupuje dolne rejony ligowej tabeli. Po piętnastu kolejkach obecnego sezonu GKS Przodkowo znajduje się na siedemnastym miejscu w ligowej tabeli i ma na swoim koncie dziewięć punktów. Na ten dorobek podopiecznych Łukasza Kowalskiego złożyły się dwa zwycięstwa, trzy remisy i dziesięć porażek. Bilans bramkowy zespołu GKS-u to 11-27. Najlepszym strzelcem zespołu są Maksym Demianczuk i Robert Hirsch którzy zdobyli po dwie bramki. W ostatniej ligowej kolejce GKS Przodkowo przegrał na własnym boisku z Bałtykiem Koszalin 0:1.
Oba zespoły spotkały się ze sobą do tej pory siedem razy. Pięć razy górą był zespół Polonii Środa, raz padł remis, a raz zwycięstwo odnieśli piłkarze GKS-u. Bilans bramkowy tych spotkań to 14-4 na korzyść naszego zespołu. W spotkaniach na Stadionie Średzkim, a do tej pory takie mecze były rozegrane trzy, dwa razy zwycięstwo odnosili piłkarze Polonii Środa a raz górą byli gracze GKS-u. Bilans bramkowy tych spotkań to 4-1 na korzyść Polonii Środa.
Po raz ostatni oba zespoły spotkały się 22 maja 2021 roku na boisku w Przodkowie. Wtedy górą był zespół Polonii Środa który wygrał 2:0 po bramkach Krystiana Pawlaka i Adriana Szynki.
Sponsorem meczu z GKS Przodkowo będzie firma MMG zajmująca się produkcją oraz dystrybucją ubrań roboczych i ochronnych dla pracowników. Rodzinne przedsiębiorstwo obchodzi 15. urodziny uruchomienia sklepu zlokalizowanego przy ulicy Zamojskich 1a w Środzie Wielkopolskiej. Z tej okazji kibice Polonii, którzy pojawią się na meczu mogą liczyć na wyjątkowe niespodzianki i kupon rabatowy na zakupy. Dzięki współpracy z renomowanymi partnerami firma jest w stanie zaoferować produkty najwyższej jakości zarówno dla zakładów pracy, jak i osób prowadzących małą, lokalną działalność.
Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion. Wesprzyjcie dopingiem zespół Polonii Środa w walce o kolejne ligowe punkty. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:00. Oczywiście na Stadionie Średzkim.
Najnowsze aktualności
-
03.11.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (4/5.11.2023)
Tylko pięć meczów w weekend rozegrają zespoły akademii. W sobotę wyjazdowy mecz II ligi okręgowej z Zawiszą Dolsk rozegrają młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012). W niedzielę natomiast w Środzie zespół młodzików w I lidze wojewódzkiej podejmie KKS 1925 Kalisz. Juniorzy i trampkarze zagrają na wyjeździe.
-
02.11.2023
Czwarte miejsce w Łodzi (2015)
W weekend grupa biała żaków starszych (rocznik 2015) udała się do Łodzi, aby wziąć udział w turnieju Hary Cup. Na naszych zawodników czekało wiele atrakcji! W piątek młodzi piłkarze obejrzeli mecz PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (0:5), a po sobotnich zmaganiach udali się do łódzkiego aquaparku Fala. Podczas turnieju nasi młodzi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.
-
02.11.2023
Dwa turnieje orlików (2014)
W weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2014) wziął udział w dwóch turniejach ligowych. W sobotę część zespołu udała się do Orzechowa, natomiast w niedzielę druga część grupy rozegrała mecze w Kamionkach.
-
02.11.2023
Turniej orlików w Miłosławiu (2013)
Zespół orlików E1 Polonii Środa (rocznik 2013) rozegrał na boiskach trawiastych w Miłosławiu mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy Polonii rywalizowali z zespołami Warty Śrem, UKS Śrem, Avii Kamionki oraz Orlika Miłosław. Piłkarze Polonii pokazali się z dobrej strony strzelając kilka ładnych bramek.
-
31.10.2023
Porażka z Jedynką (2013)
W swoim przedostatnim jesiennym meczu I ligi okręgowej Polonia 2013 przegrała na boisku w Topoli 1:3 (0:2) z Jedynką Luboń. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Jakub Przybyłek. Ostatni mecz Poloniści rozegrają 12 listopada na wyjeździe z Kotwicą Kórnik.
-
31.10.2023
Wysoka porażka w Lesznie (2012)
Nie udał się sobotni wyjazd młodzików młodszych Polonii. Rocznik 2012 musiał uznać tego dnia wyższość zespołu Polonii 1912 Leszno. Gospodarze bardzo mocno weszli mecz i szybko prowadzili 3:0, a do końca spotkania powiększali swój dorobek bramkowy. Mecz zakończył się wynikiem 8:1, a jedyną bramkę dla Polonii strzelił Franciszek Ratajczak.
-
31.10.2023
Pokonali Lecha Poznań (2010)
Kolejne świetne mecze trampkarzy młodszych! Pierwszy zespół wygrał na wyjeździe z Lechem Poznań 2011 4:2, a do przerwy prowadził już 4:0. Prawdziwym jokerem okazał się Jakub Przybylski, który po wejściu na boisko w ciągiu siedmiu minut ustrzelił hat trick! Poloniści zajmują drugie miejsce, mając tyle samo punktów co prowadząca Warta Poznań, a z przewagą aż 14 punktów nad trzecim Lechem!
Drugi zespół w II lidze okręgowej zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach po tym jak wywalczył trzy punkty w starciu z Clescevią Kleszczewo. Na boisku w Zielnikach Poloniści wygrali 5:0, a szansę gry na dużym boisku dostało kilku chłopców z rocznika 2011.
-
31.10.2023
CLJ U-15: Nieskuteczni Poloniści (2009)
W spotkaniu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska 2009 przegrał z Pogonią Szczecin 1:7, choć do przerwy goście strzelili tylko jedną bramkę. Nasz zespół stwarzał w tym meczu sporo sytuacji bramkowych, ale brakowało zimnej krwi w fazie finalizacji. Honorowego gola dla Polonistów zdobył Antoni Łukaszewski.




























































