13.11.2024
Ostatni mecz rundy jesiennejW sobotę 16 listopada piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają ostatni mecz rundy jesiennej sezonu 2024/25, ale nie ostatni mecz ligowy w tym roku. Będzie to spotkanie z absolutnym beniaminkiem trzeciej ligi Wybrzeżem Rewalskim Rewal.
Wybrzeże Rewalskie Rewal to klub piłkarski o bogatej historii i znaczących osiągnięciach, który został założony 27 maja 1973 roku. Klub ten, mający barwy niebiesko-białe, jest dumnym reprezentantem miejscowości Rewal, położonej w województwie zachodniopomorskim. Siedzibą Ludowego Klubu Sportowego jest Stadion Leśny w pobliskim Niechorzu, który może pomieścić 1500 kibiców na miejscach siedzących.
Wybrzeże Rewalskie Rewal może pochwalić się wygraniem rywalizacji w IV lidze w zeszłym sezonie i dołączeniem do grona drużyn III-ligowych. To osiągnięcie jest wynikiem ciężkiej pracy zawodników, sztabu szkoleniowego oraz wsparcia ze strony kibiców. W zeszłym sezonie w 34 meczach Wybrzeże Rewalskie zdobyło 92 punkty. Na ten dorobek złożyło się trzydzieści zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki. Bilans bramkowy Wybrzeża w tamtym sezonie 120-35.
Warto dodać że w sezonie 2021/2022 klub występował w Klasie Okręgowej, grupie zachodniopomorskiej I. Największym triumfem w historii klubu było niezwykłe zwycięstwo 53:0 nad drużyną Pomorzanin Nowogard, które miało miejsce 14 listopada 2021 roku. Ten mecz przeszedł do historii rekordowych zwycięstw polskich lig, co podkreśla wyjątkowy potencjał i determinację zawodników Wybrzeża Rewalskiego.
Sam Rewal jako miejscowość nie tylko oferuje piękne krajobrazy i atrakcje turystyczne, ale również stanowi siedzibę prężnie działającego klubu sportowego, który jest dumą lokalnej społeczności. Klub przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów, którzy chętnie dopingują drużynę podczas meczów na Stadionie Leśnym. Klub stawia na rozwój młodych talentów i aktywnie działa na rzecz promowania piłki nożnej w regionie.
Obecnie po szesnastu kolejkach sezonu 2024/25 Wybrzeże Rewalskie Rewal zajmuje siedemnaste miejsce w ligowej tabeli i ma w swoim dorobku piętnaście punktów. Na ten dorobek złożyły się cztery zwycięstwa, trzy remisy i dziewięć porażek. Bilans bramkowy Wybrzeża Rewalskiego Rewal to 13-23 a po dwie bramki dla nadmorskiego trzecioligowca zdobyli Damian Gałosz, Adam Ładziak, Patryk Paczuk, Dominik Siwiński i Cyprian Włodarczyk.
Pozostając przy temacie zawodników sobotniego rywala Polonii Środa warto zwrócić uwagę na uznanych już na trzecioligowych boiskach Szymona Cybulskiego, Pawła Paczuka, Adama Ładziaka, Szymona Kurczaka czy Oskara Pogorzelca. Cała piątka ma za sobą sporo występów na boiskach trzecioligowych i na pewno stanowi duże zagrożenie dla każdego zespołu.
Spotkanie Polonii Środa z Wybrzeżem Rewalskim Rewal zostanie rozegrane w sobotę 16 listopada o godzinie 16:00 na Nowym Stadionie Średzkim. Dla kibiców którzy nie będą mogli być tego dnia na stadionie nasz klub przeprowadzi bezpośrednią transmisję na you tubie.
Najnowsze aktualności
-
13.07.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Ostrovia Ostrów
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z dzisiejszego spotkania sparingowego Polonii Środa Wielkopolska. Nasza drużyna w swoim pierwszym kontrolnym starciu uległa Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski 0:3.
-
13.07.2013
Pierwszy sparing przegrany
W swoim pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2013/2014 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska ulegli Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski 0:3.
-
12.07.2013
Polonistki zagrają z wicemistrzyniami Polski
Niemała gratka czeka fanów piłki nożnej w wykonaniu kobiet. Już w niedzielę 21 lipca na stadionie w Środzie zobaczyć będzie można dwa fantastyczne mecze.
-
11.07.2013
Poloniści grają w turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się finały Ogólnopolskiego Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Województwo wielkopolskie reprezentuje średzka Polonia.
-
11.07.2013
W sobotę sparing na własnym boisku
W najbliższą sobotę o godzinie 11:00 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają pierwszy w sezonie 2013/2014 mecz towarzyski. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
10.07.2013
Dziewczyny poznały rywalki
W dniu dzisiejszym Polski Związek Piłki Nożnej opublikował podział grup drugiej ligi kobiet w której zagrają nasze piłkarki.
-
10.07.2013
Beser i Wolkiewicz nie zagrają już w Polonii
Paweł Beser oraz Krzysztof Wolkiewicz to kolejni dwaj zawodnicy, którzy opuszczają Polonię po sezonie 2012/2013.
-
10.07.2013
Dwóch piłkarzy przedłużyło kontrakty
Wyjaśniła się przyszłość kolejnych polonistów. Radosław Barabasz i Maciej Gendek w nadchodzącym sezonie nadal będą reprezentować barwy naszej Polonii.





















































