23.06.2021
Ostatni akcent sezonuW piątek 25 czerwca piłkarze Polonii Środa zagrają ostatnie spotkanie ligowe sezonu 2020/21. Rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański. Będzie to więc pojedynek trzeciej z czwartą ekipą w ligowej tabeli a kibice którzy zdecydują się obejrzeć to spotkanie z trybun Stadionu Średzkiego na pewno mogą liczyć na piłkarskie emocje.
Długi sezon dobiega już do końca. Ostatnim akcentem ligowych zmagań dla piłkarzy Polonii Środa będzie spotkanie na własnym boisku z KP Starograd Gdański. Sytuacja w ligowej tabeli jest już tak naprawdę wyjaśniona. Piłkarze Polonii Środa na pewno zajmą na koniec sezonu trzecią lokatę w tabeli ale mimo to trener Krzysztof Kapuściński zapowiada walkę o zwycięstwo w ostatnim spotkaniu tak żeby w dobrych humorach piłkarze mogli się rozjeżdżać na letnie urlopy.
KP Starogard Gdański obecnie zajmuje czwartą lokatę w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 61 punktów. Na ten dorobek podopiecznych trenera Pawła Budziwojskiego złożyło się dziewiętnaście zwycięstw, cztery remisy i jedenaście porażek. Bilans bramkowy zespołu ze Starogardu to 48-44. Najlepszym strzelcem zespołu jest Filip Sosnowski który zdobył dziewięć bramek.
Najbardziej rozpoznawalnymi graczami zespołu ze Starogardu Gdańskiego są niewątpliwie Robert Wesołowski, Marcin Warcholak i Kamil Sylwestrzak. Ostatni dwaj gracze z tego zestawienia mają za sobą występy na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju. Ten pierwszy ma na swoim koncie ponad 50 występów a także puchar i super puchar krajowy w barwach Arki Gdynia, a ten drugi zaliczył ponad sto występów w polskiej Ekstraklasie w barwach Korony Kielce i Wisły Płock.
Do tej pory oba zespoły spotkały się ze sobą siedem razy. Trzy razy górą był zespół Polonii Środa, dwa razy padł remis i dwa razy górą był zespół ze Starogardu Gdańskiego. Bilans bramkowy tych spotkań to 9-5 na korzyść naszego zespołu. Ostatni raz oba zespoły spotkały się ze sobą 15 maja w Starogardzie. Wtedy po dobrym spotkaniu nasz zespół wygrał 4:0 a łupem bramkowym podzielili się Adrian Szynka, Oskar Kozłowski i Krzysztof Biegański.
Spotkanie z KP Starogard Gdański zostanie rozegrane w piątek 25 czerwca o godzinie 17:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Dla tych kibiców którzy tego dnia nie będą mogli się pojawić na trybunach nasz klub przeprowadzi bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie. Początek relacji o godzinie 16:50. Bądźcie z nami bo to już ostatni okazja w tym sezonie żeby emocjonować się zmaganiami piłkarskimi w wykonaniu Polonii Środa.
Najnowsze aktualności
-
31.03.2026
Bramkostrzelne Polonistki (Dziewczyny)
Dziewięć bramek w dwóch spotkaniach zdobyły w sumie nasze trampkarki i młodziczki w miniony weekend. Zespół trampkarek wygrał swoje spotkanie w 3. lidze okręgowej D1 z PKS-em II Racot 5:3 (3:1). Gole strzelały Olivia Nitka - 2, Marcelina Serba - 2 oraz Wiktoria Błotna. Zespół młodziczek przegrał natomiast 4:9 (3:3) z Kotwicą Kórnik. Spotkanie długo było wyrównane, ale końcówka należała do chłopców z Kórnika. Gole dla Polonii strzelały Wiktoria Surdyk - 2, Iga Nowak oraz Lena Wawroska.
-
31.03.2026
Nieudany weekend młodzików (2014)
Nie był to udany weekend dla Polonii 2014, która przegrała oba swoje mecze. Pierwszy zespół na własnym boisku przegrał 1:3 (1:2) z UKS APR Lampart Jarocin, a jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Mikołaj Mielcarek. Drugi zespół w Przeźmierowie mimo prowadzenia 4:1 ostatecznie przegrał 4:6 z UKS APR Lampart Komorniki/Dębiec.
-
31.03.2026
Porażka młodzików z Victorią (2013)
Polonia 2013 II w drugiej kolejce 2. ligi okręgowej D1 przegrała u siebie 1:5 (1:3) z Victorią Września. Nasz zespół prowadził od 7. minuty po golu Michała Jakubiaka, ale potem strzelali już tylko goście.
-
31.03.2026
Wysoka wygrana w Lesznie (2012)
Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012. Tym razem podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Jakuba Szymczaka pokonali na wyjeździe 7:1 (3:1) zespół Polonii 1912 II Leszno. Hat tricka skompletował Karol Marciniak, a po jednym golu dołożyli Tymoteusz Włodarczak, Marcin Bartkowiak, Marcel Ratajczak oraz Jeremi Sójka. Drugi zespół tym razem przegrał 0:4 (0:1) z Lechem Poznań/Luboń.
-
31.03.2026
Wygrana w Chorzeminie (2011)
Po ciężkim meczu Polonia 2011 pokonała na wyjeździe Orkan Chorzemin 2:1 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Wojciech Śnitko oraz Kuba Kucharski. W piątek swój mecz rozegrał drugi zespół rocznika 2011 wsparty zawodnikami z Polonii 2012. W Opalenicy średzka drużyna wygrała 7:0 (0:0) - trzy bramki strzelił Marcel Ratajczak, a po jednej Jeremi Sójka, Ksawery Duchała, Brajan Jóźwiak oraz Witold Chojnacki.
-
31.03.2026
Z Lampartem na szóstkę (2010)
Drugie wiosenne zwycięstwo odniosła Polonia 2010, która na własnym boisku pokonała 6:1 (3:0) zespół UKS APR Lampart Poznań. Po dwie bramki strzelili Artsiom Kisliakou i Michał Pluta, a po jednej Jakub Przybylski oraz Artur Sowa. Druga drużyna po niezłym meczu przegrała 1:3 (1:3) z liderem rozgrywek - Poznańską 13 Poznań. Jedynego gola dla Polonii strzelił Martin Kono-Abe.
-
31.03.2026
Hat trick Gołaszewskiego (2009)
Polonia 2009 wywalczyła komplet punktów w Baranowie, wygrywając 4:1 (2:1) z UKS APR Lampart Poznań. Na dorobek strzelecki naszej drużyny złożył się hat trick Adama Gołaszewskiego oraz gol Tymoteusza Torzewskiego. Poloniści zajmują trzecie miejsce w 1. lidze wojewódzkiej B1.
-
31.03.2026
CLJ WU-16: Wywalczony remis w Koninie (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii wywalczył kolejny cenny punkt w Centralnej Lidze Juniorek U-16. Rywalki objęły prowadzenie w 27. minucie i długo je utrzymywały, ale w 75. minucie strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadziła Zofia Ambroży. Polonia utrzymuje wysokie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.




















































