OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.02.2016

Ósme miejsce polonistów (2003)

W dniach 20-21.02 w Bydgoszczy, rozgrywany był turniej dla rocznika 2003 pod nazwa „Fight Lounge Cup 2016” który w poprzednich latach nosił nazwę Fit-Max Cup. Na weekendowe zmagania udała się polonijna grupa Młodzika starszego, którzy w pierwszy dzień rywalizowali w grupie przedpołudniowej, a to dlatego że do Bydgoszczy zjechało się 14 zespołów i organizator podzielił drużyny na dwie grupy, gdzie pierwsza grała od godziny 8 do 13, natomiast druga od godziny 13 do 18.

Poloniści w pierwszym dniu rywalizowali z Włókniarzem Kalisz, Polonią I Bydgoszcz, Górnikiem Konin, Notecią Inowrocław, Irasem Czaplinek, oraz Golem Brodnica.

Na pierwszy rzut poszedł Włókniarz Toruń, który uległ młodym polonistom 5:1, a bramki zdobywali Kacper Cyka, Adam Rozwora, Adrian Cukrowski, Stasiu Kornaszewski oraz jedno trafienie samobójcze. Drugim rywalem był Górnik Konin i tutaj także lepsi byli poloniści wygrywając 1:0 po bramce Kacpra Cyki. Trzeci mecz był z pierwszą drużyną gospodarza. Polonia Bydgoszcz w tym meczu był od lepsza wygrywając ostatecznie 5:3. Do bramki Polonii z Bydgoszczy trafiał Kamil Tabaczka, Witek Moroz oraz Adrian Cukrowski. W czwartym meczu, Polonia niestety przegrała z Golem Brodnica 2:0. W następnym meczu nasi piłkarze wysoko wygrali z Notecią Inowrocław bo aż 8:1. W tym meczu bramki zdobywali: Kacper Cyka 3x, Adrian Cukrowski 2x oraz Witek Moroz, Adam Rozwora i Jasiu Kasprzyk po jednej bramce. Na sam koniec sobotniej rywalizacji, Polonia zmierzyła się z Irasem Czaplinek i w tej konfrontacji lepsi byli nasi rywale wygrywając 5:2. Obie bramki zdobył Adam Rozwora.

Polonia w swojej grupie zajęła 4 miejsce, a więc ostatnie premiowane awansem do niedzielnej grupy walczącej o złoto. Z naszej grupy awans również zapewnili sobie: Iras Czaplinek, Gol Brodnica oraz gospodarz Polonia Bydgoszcz. Natomiast z grupy popołudniowej wyszły drużyny: Jedynki Reda, UKS Śrem, Elana Toruń i Don Bosco Ostróda.

W niedziele rozgrywki w grupie o nazwie „liga mistrzów” w której drużyny walczyły o złoto, rozpoczęły się w południe.

Polonia na początek zmierzyła się z Elaną Toruń z którą toczyła równy bój, ale to naszym rywalom raz udało się pokonać naszego bramkarza i to oni zanotowali 3 pkt. na swoim koncie mimo iż bramkarz z Torunia miał wiele szczęścia i mógł po tym meczu wycałować słupek, który go ratował.

W drugim meczu znów graliśmy z Polonia I Bydgoszcz i w tym meczu mimo znaczącej przewagi, przegraliśmy 2:0. Najpierw po naszym faulu tuż przed polem karnym, zawodnik z Bydgoszczy oddał strzał z „największego palca” wprost w samo okienko bramki, natomiast podwyższyli na 2:0, gdy nasz obrońca stracił piłkę na połowie rywala i ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Patrząc na przebieg meczu, były to chyba wszystkie okazje Polonia Bydgoszcz, ale za to obie wykorzystane, a średzcy piłkarze znów bez szczęścia.

W trzecim meczu graliśmy z Jedynką Reda, która jak się później okazało, zwyciężyła w turnieju. Polonia dobrą grę udokumentowała zdobytą bramką za sprawą Adama Rozwory, wszystko wskazywało na to że będzie pierwsze zwycięstwo. Nasi rywale zdobyli jednak bramkę na remis, a 10 sekund przed końcem meczu, bramkę dając im zwycięstwo i znów mimo dobrej gry, przegrywamy.

Bez chwili przerwy, poloniści przeszli na drugie boisko, aby tam zmierzyć się z UKS Śrem. Mecz wyrównany, pod naszą kontrola, ale znów brak szczęścia zarówno w zdobyciu bramki jak i w bronieniu i z ostrego kąta, młody ukaesiak zdobył bramkę dla swojej drużyny. Polonii już nie udało się odrobić strat i znów mimo dobrej gry, poloniści schodzili z boiska bez punktu.

Pierwszy punkt za to został zdobyty z Golem Brodnica. Wyszliśmy na prowadzenie po dobrym odbiorze piłki przez Witka Moroza w środkowej strefie boiska i trójką piłkarzy nasi zawodnicy wyszli tylko na bramkarza z Brodnicy. Przed bramkarzem, Witek podał na lewo do Adama Rozwory, a ten do pustej bramki wyłożył piłkę Kacprowi, który tylko dokładając nogę, zdobył bramkę na 1:0. „Jak nie idzie to nie idzie” i zawodnicy Gola, doprowadzili do remisu i wynikiem 1:1 zakończył się nasz piąty mecz.

W kolejnym spotkaniu, poloniści rywalizowali z Irasem Czaplinek i w tym meczu było już widać olbrzymie zmęczenie, które także przełożyło się na grę. Iras Czaplinek zagrał bardzo dobrze i była to pierwsza drużyna tego dnia, która była od nas piłkarsko lepsza. Dobra gra Czaplinka dała im także dobry wynik bo piłkarze Irasa wygrali 5:0.

Na sam koniec zmierzyliśmy się z Don Bosco Ostróda. Wychowankowie ze Środy, niesieni głośnym dopingiem przez ekipę z Czaplinka, którym to zależało, aby nasi piłkarze ten mecz wygrali, gdyż dawało im to wtedy drugie miejsce. Poloniści wspierani byli także przez UKS Śrem, którym nasz remis także dawał lepsze miejsce. Poloniści odnieśli pierwsze zwycięstwo w drugim dniu turnieju. To przełamanie przyszło troszkę za późno, ale lepiej późno niż wcale i chociaż z jednym zwycięstwem kończyliśmy rywalizację w „lidze mistrzów” Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Adam Rozwora.

Ostatecznie Polonia Środa zajęła 8 miejsce w całym turnieju. Patrząc na dalekie miejsce można myśleć że nasi piłkarze grali słabo. Zdanie trenera jest jednak inne, bo chłopcy zagrali dobrze, lecz nie na tyle skutecznie, aby wznosić puchar za lepsze miejsce.  W piłce nożnej jak i w życiu, ważne jest szczęście. Naszym piłkarzom tego szczęścia w Bydgoszczy zabrakło lub mieliśmy go znacznie mniej niż w tym dniu nasi rywale.

Dla przypomnienie, dwa lata temu nasi piłkarze byli zwycięzcami tego turnieju, natomiast w ubiegłym roku zajęli 2 miejsce, przegrywając w rywalizacji końcowej w bilansie bramkowym o jedną bramkę z Don Bosco Ostróda.

Klasyfikacja końcowa

1 Jedynka Reda

2 Iras Czaplinek

3 UKS Śrem

4 Gol Brodnica

5 Don Bosco Ostróda

6 Elana Toruń

7 Polonia I Bydgoszcz

8 POLONIA Środa Wlkp.

9 Górnik Konin

10 Rozstaje Gdańsk

11 Włókniarz Toruń

12 Noteć Inowrocław

13 Fight Lounge Team

14 Polonia II Bydgoszcz

Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, S. Łopatka, J. Kasprzyk, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, W. Moroz, W. Piotrowski, S. Kornaszewski, A. Cukrowski, K. Cyka, A. Rozwora

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.

 

Najnowsze aktualności

  • 19.06.2016

    Liga zapowiada się ciekawie

    W sobotę 18 czerwca poznaliśmy ostateczny skład III ligi grupy 2 w której od nowego sezonu występować będą piłkarze Polonii Środa. Przypomnijmy że od sezonu 2016/17 obejmować będzie ona swoim zasięgiem aż cztery województwa, a liczyć będzie osiemnaście zespołów. Do dotychczasowych województw  wielkopolskiego i  kujawsko pomorskiego dołączyły województwa pomorskie i zachodniopomorskie.

  • 18.06.2016

    Tomaszewski królem strzelców

    Krystian Tomaszewski z Elany Toruń został najlepszym strzelcem III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej minionego sezonu.  W sumie w 25 spotkaniach w których wystąpił w swoim zespole zdobył szesnaście bramek z czego trzy z rzutów karnych. Najlepszy z polonistów Krzysztof Bartoszak zdobył dziewięć bramek. W sumie w 240 spotkaniach całego sezonu padły 702 bramki co daje średnią 2,93 bramki na mecz.

  • 17.06.2016

    Grają poloniści

    Przed piłkarzami Polonii Środa kolejny weekend w którym poszczególne zespoły rozegrają swoje spotkania ligowe. Tym razem odbędzie się dziewięć spotkań. Sześć z tych meczy odbędzie się na boiskach w Środzie Wielkopolskiej, a trzy spotkania odbędą się na boiskach rywali.

  • 17.06.2016

    Plan sparingów pierwszego zespołu

    Trener Polonii Środa Mariusz Bekas ustalił ostateczny plan przygotowań swojego zespołu do nowego sezonu trzecioligowego. Szkoleniowiec podał także plan spotkań towarzyskich jakie nasz zespół rozegra w tym okresie.

  • 16.06.2016

    M. Bekas: Cele wykonaliśmy ponad program

    Mariusz Bekas trener Polonii Środa ocenia dokonania swoich podopiecznych w minionym już sezonie piłkarskim 2015/16. Zapraszamy do lektury.

  • 15.06.2016

    Lider lepszy od wicelidera

    W 21 kolejce rozgrywek II ligi kobiet, „Polonia” Środa gościła w Stargardzie u lidera grupy „Błękitnych”. Mimo potyczki dwóch czołowych drużyn, mecz nie stał na wysokim poziomie. Zapewne wpłynął na to fakt, że niezależnie od rezultatu tego meczu, drużyna miejscowych miała już zagwarantowany awans do I ligi, a zespół „Polonii” drugą lokatę w tabeli na 2 kolejki przed końcem rozgrywek.

  • 15.06.2016

    Warta Poznań w II lidze

    Zakończyły się spotkania barażowe o awans do II ligi. Przypomnijmy że mistrz III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej Warta Poznań mierzyła się ze zwycięzcą III ligi grupa małopolsko świętokrzyska zespołem Garbarni Kraków.

  • 14.06.2016

    5 lat Polonii w III lidze

    W poniedziałek 13 czerwca na salce Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki piłkarze Polonii Środa wraz z członkami zarządu naszego Klubu podsumowali  miniony sezon rozgrywkowy. Spotkanie było też okazją do małego święta. Miniony sezon był bowiem piątym naszego Klubu w rozgrywkach trzecioligowych.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.