22.02.2016
Ósme miejsce polonistów (2003)W dniach 20-21.02 w Bydgoszczy, rozgrywany był turniej dla rocznika 2003 pod nazwa „Fight Lounge Cup 2016” który w poprzednich latach nosił nazwę Fit-Max Cup. Na weekendowe zmagania udała się polonijna grupa Młodzika starszego, którzy w pierwszy dzień rywalizowali w grupie przedpołudniowej, a to dlatego że do Bydgoszczy zjechało się 14 zespołów i organizator podzielił drużyny na dwie grupy, gdzie pierwsza grała od godziny 8 do 13, natomiast druga od godziny 13 do 18.
Poloniści w pierwszym dniu rywalizowali z Włókniarzem Kalisz, Polonią I Bydgoszcz, Górnikiem Konin, Notecią Inowrocław, Irasem Czaplinek, oraz Golem Brodnica.
Na pierwszy rzut poszedł Włókniarz Toruń, który uległ młodym polonistom 5:1, a bramki zdobywali Kacper Cyka, Adam Rozwora, Adrian Cukrowski, Stasiu Kornaszewski oraz jedno trafienie samobójcze. Drugim rywalem był Górnik Konin i tutaj także lepsi byli poloniści wygrywając 1:0 po bramce Kacpra Cyki. Trzeci mecz był z pierwszą drużyną gospodarza. Polonia Bydgoszcz w tym meczu był od lepsza wygrywając ostatecznie 5:3. Do bramki Polonii z Bydgoszczy trafiał Kamil Tabaczka, Witek Moroz oraz Adrian Cukrowski. W czwartym meczu, Polonia niestety przegrała z Golem Brodnica 2:0. W następnym meczu nasi piłkarze wysoko wygrali z Notecią Inowrocław bo aż 8:1. W tym meczu bramki zdobywali: Kacper Cyka 3x, Adrian Cukrowski 2x oraz Witek Moroz, Adam Rozwora i Jasiu Kasprzyk po jednej bramce. Na sam koniec sobotniej rywalizacji, Polonia zmierzyła się z Irasem Czaplinek i w tej konfrontacji lepsi byli nasi rywale wygrywając 5:2. Obie bramki zdobył Adam Rozwora.
Polonia w swojej grupie zajęła 4 miejsce, a więc ostatnie premiowane awansem do niedzielnej grupy walczącej o złoto. Z naszej grupy awans również zapewnili sobie: Iras Czaplinek, Gol Brodnica oraz gospodarz Polonia Bydgoszcz. Natomiast z grupy popołudniowej wyszły drużyny: Jedynki Reda, UKS Śrem, Elana Toruń i Don Bosco Ostróda.
W niedziele rozgrywki w grupie o nazwie „liga mistrzów” w której drużyny walczyły o złoto, rozpoczęły się w południe.
Polonia na początek zmierzyła się z Elaną Toruń z którą toczyła równy bój, ale to naszym rywalom raz udało się pokonać naszego bramkarza i to oni zanotowali 3 pkt. na swoim koncie mimo iż bramkarz z Torunia miał wiele szczęścia i mógł po tym meczu wycałować słupek, który go ratował.
W drugim meczu znów graliśmy z Polonia I Bydgoszcz i w tym meczu mimo znaczącej przewagi, przegraliśmy 2:0. Najpierw po naszym faulu tuż przed polem karnym, zawodnik z Bydgoszczy oddał strzał z „największego palca” wprost w samo okienko bramki, natomiast podwyższyli na 2:0, gdy nasz obrońca stracił piłkę na połowie rywala i ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Patrząc na przebieg meczu, były to chyba wszystkie okazje Polonia Bydgoszcz, ale za to obie wykorzystane, a średzcy piłkarze znów bez szczęścia.
W trzecim meczu graliśmy z Jedynką Reda, która jak się później okazało, zwyciężyła w turnieju. Polonia dobrą grę udokumentowała zdobytą bramką za sprawą Adama Rozwory, wszystko wskazywało na to że będzie pierwsze zwycięstwo. Nasi rywale zdobyli jednak bramkę na remis, a 10 sekund przed końcem meczu, bramkę dając im zwycięstwo i znów mimo dobrej gry, przegrywamy.
Bez chwili przerwy, poloniści przeszli na drugie boisko, aby tam zmierzyć się z UKS Śrem. Mecz wyrównany, pod naszą kontrola, ale znów brak szczęścia zarówno w zdobyciu bramki jak i w bronieniu i z ostrego kąta, młody ukaesiak zdobył bramkę dla swojej drużyny. Polonii już nie udało się odrobić strat i znów mimo dobrej gry, poloniści schodzili z boiska bez punktu.
Pierwszy punkt za to został zdobyty z Golem Brodnica. Wyszliśmy na prowadzenie po dobrym odbiorze piłki przez Witka Moroza w środkowej strefie boiska i trójką piłkarzy nasi zawodnicy wyszli tylko na bramkarza z Brodnicy. Przed bramkarzem, Witek podał na lewo do Adama Rozwory, a ten do pustej bramki wyłożył piłkę Kacprowi, który tylko dokładając nogę, zdobył bramkę na 1:0. „Jak nie idzie to nie idzie” i zawodnicy Gola, doprowadzili do remisu i wynikiem 1:1 zakończył się nasz piąty mecz.
W kolejnym spotkaniu, poloniści rywalizowali z Irasem Czaplinek i w tym meczu było już widać olbrzymie zmęczenie, które także przełożyło się na grę. Iras Czaplinek zagrał bardzo dobrze i była to pierwsza drużyna tego dnia, która była od nas piłkarsko lepsza. Dobra gra Czaplinka dała im także dobry wynik bo piłkarze Irasa wygrali 5:0.
Na sam koniec zmierzyliśmy się z Don Bosco Ostróda. Wychowankowie ze Środy, niesieni głośnym dopingiem przez ekipę z Czaplinka, którym to zależało, aby nasi piłkarze ten mecz wygrali, gdyż dawało im to wtedy drugie miejsce. Poloniści wspierani byli także przez UKS Śrem, którym nasz remis także dawał lepsze miejsce. Poloniści odnieśli pierwsze zwycięstwo w drugim dniu turnieju. To przełamanie przyszło troszkę za późno, ale lepiej późno niż wcale i chociaż z jednym zwycięstwem kończyliśmy rywalizację w „lidze mistrzów” Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Adam Rozwora.
Ostatecznie Polonia Środa zajęła 8 miejsce w całym turnieju. Patrząc na dalekie miejsce można myśleć że nasi piłkarze grali słabo. Zdanie trenera jest jednak inne, bo chłopcy zagrali dobrze, lecz nie na tyle skutecznie, aby wznosić puchar za lepsze miejsce. W piłce nożnej jak i w życiu, ważne jest szczęście. Naszym piłkarzom tego szczęścia w Bydgoszczy zabrakło lub mieliśmy go znacznie mniej niż w tym dniu nasi rywale.
Dla przypomnienie, dwa lata temu nasi piłkarze byli zwycięzcami tego turnieju, natomiast w ubiegłym roku zajęli 2 miejsce, przegrywając w rywalizacji końcowej w bilansie bramkowym o jedną bramkę z Don Bosco Ostróda.
Klasyfikacja końcowa
1 Jedynka Reda
2 Iras Czaplinek
3 UKS Śrem
4 Gol Brodnica
5 Don Bosco Ostróda
6 Elana Toruń
7 Polonia I Bydgoszcz
8 POLONIA Środa Wlkp.
9 Górnik Konin
10 Rozstaje Gdańsk
11 Włókniarz Toruń
12 Noteć Inowrocław
13 Fight Lounge Team
14 Polonia II Bydgoszcz
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, S. Łopatka, J. Kasprzyk, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, W. Moroz, W. Piotrowski, S. Kornaszewski, A. Cukrowski, K. Cyka, A. Rozwora
Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
05.07.2016
Znamy wstępny terminarz
Znany jest już wstępny terminarz rozgrywek trzeciej ligi grupy drugiej na sezon 2016/2017. W zmaganiach uczestniczyć będzie osiemnaście zespołów z czterech województw.
-
05.07.2016
Skrót meczu z Wisłą Płock
Wróćmy jeszcze na chwilę do spotkania towarzyskiego Polonii Środa z Wisłą Płock. Prezentujemy skrót tego meczu przygotowany przez oficjalną telewizję internetową Wisła Płock TV.
-
04.07.2016
Relacja z obozu – dzień pierwszy
W poniedziałek 4 lipca piłkarze Polonii Środa wyjechali na letni obóz przygotowawczy. Nasi piłkarze w godzinach porannych przybyli do kapitalnego ośrodka” Rueda” w Buczu, gdzie do niedzieli będą szlifować swoją formę przed nadchodzącym sezonem trzeciej ligi.
-
04.07.2016
Nasi rywale: Górnik Konin
W okresie wakacyjnym rozpoczynamy cykl artykułów w których postaramy się naszym czytelnikom przybliżyć kluby które dołączyły do grona trzecioligowców w nowym sezonie rozgrywkowym. Pierwszym z nich jest beniaminek który awansował z IV ligi grupy południowej Górnik Konin.
-
04.07.2016
Poloniści w Niemczech (1999/00)
Drużyna juniorów młodszych Polonii Środa Wlkp. w dniach 1-3.07.2016r. odwiedziła zaprzyjaźnione miasto w Niemczech Hennigsdorf. Nasz zespół zakwaterowano w hotelu Ibis , gdzie miał bardzo dobre warunki mieszkaniowe. Dowóz do Niemiec super autobusem zapewniło biuro podróży „Oskar” Dominowo.
-
03.07.2016
M. Bekas: Gra obronna jest naszym atutem
Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem po meczu towarzyskim z Wisłą Płock.
-
02.07.2016
Mecz z Wisłą okiem aparatu
Prezentujemy galerię zdjęć z meczu towarzyskiego w którym Polonia Środa przegrała w Grodzisku Wielkopolskim 1:0 z beniaminkiem Ekstraklasy Wisłą Płock. Autorem zdjęć jest Czesław Kościelski.
-
02.07.2016
Minimalna porażka z Wisłą
W pierwszym meczu towarzyskim rozegranym tego lata piłkarze Polonii Środa przegrali w Grodzisku Wielkopolskim z występującą w Ekstraklasie Wisłą Płock 1:0 (1:0). Jedyną bramkę zdobył w 38 minucie Emil Drozdowicz.






















































