22.02.2016
Ósme miejsce polonistów (2003)W dniach 20-21.02 w Bydgoszczy, rozgrywany był turniej dla rocznika 2003 pod nazwa „Fight Lounge Cup 2016” który w poprzednich latach nosił nazwę Fit-Max Cup. Na weekendowe zmagania udała się polonijna grupa Młodzika starszego, którzy w pierwszy dzień rywalizowali w grupie przedpołudniowej, a to dlatego że do Bydgoszczy zjechało się 14 zespołów i organizator podzielił drużyny na dwie grupy, gdzie pierwsza grała od godziny 8 do 13, natomiast druga od godziny 13 do 18.
Poloniści w pierwszym dniu rywalizowali z Włókniarzem Kalisz, Polonią I Bydgoszcz, Górnikiem Konin, Notecią Inowrocław, Irasem Czaplinek, oraz Golem Brodnica.
Na pierwszy rzut poszedł Włókniarz Toruń, który uległ młodym polonistom 5:1, a bramki zdobywali Kacper Cyka, Adam Rozwora, Adrian Cukrowski, Stasiu Kornaszewski oraz jedno trafienie samobójcze. Drugim rywalem był Górnik Konin i tutaj także lepsi byli poloniści wygrywając 1:0 po bramce Kacpra Cyki. Trzeci mecz był z pierwszą drużyną gospodarza. Polonia Bydgoszcz w tym meczu był od lepsza wygrywając ostatecznie 5:3. Do bramki Polonii z Bydgoszczy trafiał Kamil Tabaczka, Witek Moroz oraz Adrian Cukrowski. W czwartym meczu, Polonia niestety przegrała z Golem Brodnica 2:0. W następnym meczu nasi piłkarze wysoko wygrali z Notecią Inowrocław bo aż 8:1. W tym meczu bramki zdobywali: Kacper Cyka 3x, Adrian Cukrowski 2x oraz Witek Moroz, Adam Rozwora i Jasiu Kasprzyk po jednej bramce. Na sam koniec sobotniej rywalizacji, Polonia zmierzyła się z Irasem Czaplinek i w tej konfrontacji lepsi byli nasi rywale wygrywając 5:2. Obie bramki zdobył Adam Rozwora.
Polonia w swojej grupie zajęła 4 miejsce, a więc ostatnie premiowane awansem do niedzielnej grupy walczącej o złoto. Z naszej grupy awans również zapewnili sobie: Iras Czaplinek, Gol Brodnica oraz gospodarz Polonia Bydgoszcz. Natomiast z grupy popołudniowej wyszły drużyny: Jedynki Reda, UKS Śrem, Elana Toruń i Don Bosco Ostróda.
W niedziele rozgrywki w grupie o nazwie „liga mistrzów” w której drużyny walczyły o złoto, rozpoczęły się w południe.
Polonia na początek zmierzyła się z Elaną Toruń z którą toczyła równy bój, ale to naszym rywalom raz udało się pokonać naszego bramkarza i to oni zanotowali 3 pkt. na swoim koncie mimo iż bramkarz z Torunia miał wiele szczęścia i mógł po tym meczu wycałować słupek, który go ratował.
W drugim meczu znów graliśmy z Polonia I Bydgoszcz i w tym meczu mimo znaczącej przewagi, przegraliśmy 2:0. Najpierw po naszym faulu tuż przed polem karnym, zawodnik z Bydgoszczy oddał strzał z „największego palca” wprost w samo okienko bramki, natomiast podwyższyli na 2:0, gdy nasz obrońca stracił piłkę na połowie rywala i ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Patrząc na przebieg meczu, były to chyba wszystkie okazje Polonia Bydgoszcz, ale za to obie wykorzystane, a średzcy piłkarze znów bez szczęścia.
W trzecim meczu graliśmy z Jedynką Reda, która jak się później okazało, zwyciężyła w turnieju. Polonia dobrą grę udokumentowała zdobytą bramką za sprawą Adama Rozwory, wszystko wskazywało na to że będzie pierwsze zwycięstwo. Nasi rywale zdobyli jednak bramkę na remis, a 10 sekund przed końcem meczu, bramkę dając im zwycięstwo i znów mimo dobrej gry, przegrywamy.
Bez chwili przerwy, poloniści przeszli na drugie boisko, aby tam zmierzyć się z UKS Śrem. Mecz wyrównany, pod naszą kontrola, ale znów brak szczęścia zarówno w zdobyciu bramki jak i w bronieniu i z ostrego kąta, młody ukaesiak zdobył bramkę dla swojej drużyny. Polonii już nie udało się odrobić strat i znów mimo dobrej gry, poloniści schodzili z boiska bez punktu.
Pierwszy punkt za to został zdobyty z Golem Brodnica. Wyszliśmy na prowadzenie po dobrym odbiorze piłki przez Witka Moroza w środkowej strefie boiska i trójką piłkarzy nasi zawodnicy wyszli tylko na bramkarza z Brodnicy. Przed bramkarzem, Witek podał na lewo do Adama Rozwory, a ten do pustej bramki wyłożył piłkę Kacprowi, który tylko dokładając nogę, zdobył bramkę na 1:0. „Jak nie idzie to nie idzie” i zawodnicy Gola, doprowadzili do remisu i wynikiem 1:1 zakończył się nasz piąty mecz.
W kolejnym spotkaniu, poloniści rywalizowali z Irasem Czaplinek i w tym meczu było już widać olbrzymie zmęczenie, które także przełożyło się na grę. Iras Czaplinek zagrał bardzo dobrze i była to pierwsza drużyna tego dnia, która była od nas piłkarsko lepsza. Dobra gra Czaplinka dała im także dobry wynik bo piłkarze Irasa wygrali 5:0.
Na sam koniec zmierzyliśmy się z Don Bosco Ostróda. Wychowankowie ze Środy, niesieni głośnym dopingiem przez ekipę z Czaplinka, którym to zależało, aby nasi piłkarze ten mecz wygrali, gdyż dawało im to wtedy drugie miejsce. Poloniści wspierani byli także przez UKS Śrem, którym nasz remis także dawał lepsze miejsce. Poloniści odnieśli pierwsze zwycięstwo w drugim dniu turnieju. To przełamanie przyszło troszkę za późno, ale lepiej późno niż wcale i chociaż z jednym zwycięstwem kończyliśmy rywalizację w „lidze mistrzów” Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Adam Rozwora.
Ostatecznie Polonia Środa zajęła 8 miejsce w całym turnieju. Patrząc na dalekie miejsce można myśleć że nasi piłkarze grali słabo. Zdanie trenera jest jednak inne, bo chłopcy zagrali dobrze, lecz nie na tyle skutecznie, aby wznosić puchar za lepsze miejsce. W piłce nożnej jak i w życiu, ważne jest szczęście. Naszym piłkarzom tego szczęścia w Bydgoszczy zabrakło lub mieliśmy go znacznie mniej niż w tym dniu nasi rywale.
Dla przypomnienie, dwa lata temu nasi piłkarze byli zwycięzcami tego turnieju, natomiast w ubiegłym roku zajęli 2 miejsce, przegrywając w rywalizacji końcowej w bilansie bramkowym o jedną bramkę z Don Bosco Ostróda.
Klasyfikacja końcowa
1 Jedynka Reda
2 Iras Czaplinek
3 UKS Śrem
4 Gol Brodnica
5 Don Bosco Ostróda
6 Elana Toruń
7 Polonia I Bydgoszcz
8 POLONIA Środa Wlkp.
9 Górnik Konin
10 Rozstaje Gdańsk
11 Włókniarz Toruń
12 Noteć Inowrocław
13 Fight Lounge Team
14 Polonia II Bydgoszcz
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, S. Łopatka, J. Kasprzyk, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, W. Moroz, W. Piotrowski, S. Kornaszewski, A. Cukrowski, K. Cyka, A. Rozwora
Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
17.09.2016
Mecz z Leśnikiem na zdjęciach
Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z piątkowego meczu III ligi pomiędzy Polonią Środa, a Leśnikiem Manowo. Zdjęcia wybrał i przygotował Czesław Kościelski.
-
17.09.2016
Skrót meczu z Leśnikiem
Prezentujemy skrót meczu Polonii Środa z Leśnikiem Manowo. Przypominamy że po dwóch bramkach Krzysztofa Bartoszaka i dwóch trafieniach Adriana Świątka nasz zespół wygrał to spotkanie 4:0.
-
17.09.2016
S. Suchomski: Wygraliśmy zasłużenie
Myślę że wygraliśmy zasłużenie aczkolwiek pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Byliśmy zbyt nerwowi, a nasze akcje były szarpane. Troszeczkę brakowało nam cierpliwości w konstruowaniu akcji. Na szczęście strzeliliśmy bramkę i trochę uspokoiliśmy wynik. Jednak z pierwszej połowy w naszym wykonaniu nie jestem do końca zadowolony. Druga połowa była już lepsza. Na boisku było widać zmęczenie przeciwnika, a nasz zespół konsekwentnie walczył o strzelenie drugiej bramki. Jak strzeliliśmy tą drugą bramkę to już się worek z bramkami otworzył – mówił Sławomir Suchomski po meczu z Leśnikiem Manowo wygranym przez jego zespół 4:0.
-
16.09.2016
Grają poloniści
W najbliższy weekend szesnaście zespołów Polonii Środa rozegra swoje spotkania ligowe. Jedenaście spotkań odbędzie się na boiskach w Środzie Wlkp., a pięć spotkań odbędzie się na boiskach rywali.
-
16.09.2016
Nareszcie trzy punkty
W meczu 7 kolejki III ligi grupa II Polonia Środa wyjątkowo w piątek podejmowała na własnym boisku Leśnika Manowo.
-
16.09.2016
Bartłomiej Wiśniewski poprowadzi mecz z Leśnikiem
Bartłomiej Wiśniewski z Włocławka poprowadzi piątkowe spotkanie Polonii Środa z Leśnikiem Manowo. Asystować na liniach będą mu Rafał Borkiewicz i Jacek Kowalewski. Cała trójka reprezentuje Kolegium Sędziów Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
-
16.09.2016
Skrót meczu z Sokołem
Prezentujemy Wam obszerny skrót meczu z szóstej kolejki III ligi w którym Polonia zremisowała z Sokołem Kleczew 1:1 (1:1).
-
15.09.2016
Damian Nawrocik w Polonii
Mający za sobą 95 występów w Polskiej Ekstraklasie Damian Nawrocik został nowym zawodnikiem Polonii Środa. Ma on swoim doświadczeniem boiskowym podnieść poziom piłkarski naszego zespołu.























































