28.06.2013
Orliki zakończyły sezon wygranąMecz, który miał być rozegrany jako pierwszy w rundzie, został rozegrany jako ostatni. Mowa o meczu orlików młodszych średzkiej Polonii z rówieśnikami Poznaniaka Poznań. Mecz został przełożony na sam koniec ze względu na aurę panującą na początku kwietnia i rozegrany został w miniony czwartek.
Przed tym spotkaniem poloniści zajmowali 3 lokatę w grupie mistrzowskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i to miejsce nie było już zagrożone, nie było już także szans na miejsce drugie, natomiast Poznaniak Poznań zajmuje ostatnie miejsce i także bez szans na zajęcie wyższej pozycji.
W poprzednim meczu pomiędzy tymi drużynami, Polonia pokonała Poznaniaka w Poznaniu 6:2.
Polonia od początku spotkania wyszła w innym składzie niż to było dotychczas. Kilku zawodników dostało szansę gry od początku, pokazania że należy na nich stawiać. Tymi zawodnikami byli m.in. Michał Hulewicz, Kuba Kusik, Michał Kościelniak, a także Filip Półrolniczak, który ostatnio coraz mniej zaczyna od pierwszej minuty. Młodzi poloniści byli w tym meczu znacznie lepsi, aczkolwiek drużynie przeciwnej nie można odmówić waleczności i chęci wygrania tego spotkania.
Pierwsze minuty obfitowały w wiele sytuacji zarówno z jednej jak i drugiej strony, lecz pierwsza bramka wpadła dopiero w 18 minucie. Celnym uderzeniem mógł się pochwalić Olek Kluczyński który z ok. 20 m przelobował bramkarza i dał tym samym prowadzenie dla Polonii. Jeszcze przed przerwą z tego samego miejsca uderzył Jasiu Kasprzyk, piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę i wpadła do bramki.
Do przerwy wynik się już nie zmienił i Polonia schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.
Po przerwie prócz wyniku nic się nie zmieniło. Polonia kontrolowała grę, Poznaniak miał swoje „5 minut” które wykorzystał.
W 26 min. swoje pierwsze trafienie zaliczył Marcel Scholz, dając wynik 3:0. Chwile później zawodnik Poznaniaka dobrze przymierzył z rzutu wolnego i Sebastian Łopatka musiał wyciągnąć piłkę z bramki. W 30 minucie ponownie Marcel Scholz trafił do bramki Poznaniaka. Strzałem z narożnika pola karnego po długim słupku nie dał szans golkiperowi z Poznania tym samym zmieniając wynik na 4:1.
W 35 minucie nastąpił błąd średzkich obrońców którzy nie upilnowali przeciwnika i ten z najbliższej odległości dopił piłkę do bramki.
Ostatnie słowo należało do podopiecznych Mariusza Kułaka. Rzut Rożny dla Polonii, do narożnika podszedł Olek Kluczyński i jego celne dorzucenie piłki wprost na głowę Stasia Kornaszewskiego, który nie mógł takiej okazji zmarnować i dał piątą bramkę dla Polonii. Stasiu Kornaszewski mógł jeszcze raz zapisać się na liście strzelców, lecz jego piękny strzał zza pola karnego został wybroniony.
Po ostatnim gwizdku sędziego orliki młodsze ze Środy Wlkp. świętowały zwycięstwo tego meczu, ale także zajęcie ostatecznie 3 miejsca w grupie mistrzowskiej, co także przekłada się na to, że młodzi poloniści są trzecią drużyną w Wielkopolsce. W ubiegłym roku Ci sami zawodnicy grając jako grupa żak, zajęła 4 miejsce w grupie mistrzowskiej, a więc z roku na rok jest lepiej. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.
Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, M. Hulewicz, W. Moroz, F. Półrolniczak, K. Kusik. A. Kluczyński, K. Cyka, M. Kościelniak A. Rozwora, K. Tabaczka, W. Król, J. Kasprzyk, M. Scholz, M. Dziadek, G. Kusza, M. Ochowiak, J. Szymczak, S. Kornaszewski, M. Dolata,
Zdjęcia z tego wydarzenia obejrzeć mozna tutaj.
Najnowsze aktualności
-
04.03.2018
Polonia Środa show
Polonia Środa gromi w meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu Huragan Pobiedziska 9:0 (3:0). Spotkanie to było istnym popisem w wykonaniu naszych piłkarzy którzy zdominowali całkowicie rywala. Łupem bramkowym podzielili się: Mikołaj Łopatka trzy (70`, 76`, 80`), Krystian Pawlak dwie (36`, 61`), Krzysztof Bartoszak (16`), Mateusz Molewski (29`), Luis Henriquez (55), Krzysztof Kaźmierczak (72`).
-
28.02.2018
Już w niedzielę Puchar Polski
Puchar Polski Strefy Poznańskiej zbliża się do decydującej fazy. Średzka Polonia w batalii o półfinał zmierzy się na wyjeździe z Huraganem Pobiedziska. Dla naszego zespołu będzie to pierwsze spotkanie w tym roku o stawkę.
-
20.02.2018
Polonia Cup (2010)
W sobotę 3 lutego w hali przy ul. Sportowej osiem zespołów rywalizowało w kolejnym turnieju Polonia Cup. Tym razem turniej przeznaczony był dla dzieci urodzonych w roku 2010 lub młodszych. We wszystkich meczach padło 117 bramek, co daje średnią ponad 4 bramek na jedno spotkanie. Trzeba zaznaczyć, że najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik gospodarzy, Nikodem Odwrot!
-
27.02.2018
Szymon Marciniak w Środzie Wlkp.
W poniedziałek 26 lutego w gościnnych progach hotelu Almarco odbyło się kolejne spotkanie dla sponsorów i przyjaciół sekcji piłki nożnej KS Polonia Środa. Gościem specjalnym spotkania był międzynarodowy sędzia piłkarski Szymon Marciniak.
-
27.02.2018
Ciekawy turniej w Murowanej Goślinie (2011/12)
W sobotę 24 lutego najmłodsi Poloniści z zespołu skrzatów wzięli udział w turnieju Champions League w Murowanej Goślinie.
-
27.02.2018
Rozgromili Unię (2003)
W mroźne sobotnie przedpołudnie trampkarze z rocz. 2003 rozegrali w Swarzędzu kolejny sparing. Tym razem ich przeciwnikiem był zespół trampkarzy z rocz. 2004 miejscowej Unii. Rok różnicy w wieku zawodników okazał się bardzo istotny, bo przez całe spotkanie gra toczyła się pod bramką gospodarzy.
-
26.02.2018
Multimedia po meczu z Mieszkiem
Prezentujemy Wam bramki z meczu towarzyskiego Polonii Środa z Mieszkiem Gniezno, a takze wypowiedzi ibu trenerów po tym spotkaniu.
-
26.02.2018
Mecz z Mieszkiem okiem aparatu
Prezentujemy Wam galerię zdjęć z meczu towarzyskiego Polonii Środa z Mieszkiem Gniezno. Zdjęcia wykonał Czesław Kościelski.





















































