28.06.2013
Orliki zakończyły sezon wygranąMecz, który miał być rozegrany jako pierwszy w rundzie, został rozegrany jako ostatni. Mowa o meczu orlików młodszych średzkiej Polonii z rówieśnikami Poznaniaka Poznań. Mecz został przełożony na sam koniec ze względu na aurę panującą na początku kwietnia i rozegrany został w miniony czwartek.
Przed tym spotkaniem poloniści zajmowali 3 lokatę w grupie mistrzowskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i to miejsce nie było już zagrożone, nie było już także szans na miejsce drugie, natomiast Poznaniak Poznań zajmuje ostatnie miejsce i także bez szans na zajęcie wyższej pozycji.
W poprzednim meczu pomiędzy tymi drużynami, Polonia pokonała Poznaniaka w Poznaniu 6:2.
Polonia od początku spotkania wyszła w innym składzie niż to było dotychczas. Kilku zawodników dostało szansę gry od początku, pokazania że należy na nich stawiać. Tymi zawodnikami byli m.in. Michał Hulewicz, Kuba Kusik, Michał Kościelniak, a także Filip Półrolniczak, który ostatnio coraz mniej zaczyna od pierwszej minuty. Młodzi poloniści byli w tym meczu znacznie lepsi, aczkolwiek drużynie przeciwnej nie można odmówić waleczności i chęci wygrania tego spotkania.
Pierwsze minuty obfitowały w wiele sytuacji zarówno z jednej jak i drugiej strony, lecz pierwsza bramka wpadła dopiero w 18 minucie. Celnym uderzeniem mógł się pochwalić Olek Kluczyński który z ok. 20 m przelobował bramkarza i dał tym samym prowadzenie dla Polonii. Jeszcze przed przerwą z tego samego miejsca uderzył Jasiu Kasprzyk, piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę i wpadła do bramki.
Do przerwy wynik się już nie zmienił i Polonia schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.
Po przerwie prócz wyniku nic się nie zmieniło. Polonia kontrolowała grę, Poznaniak miał swoje „5 minut” które wykorzystał.
W 26 min. swoje pierwsze trafienie zaliczył Marcel Scholz, dając wynik 3:0. Chwile później zawodnik Poznaniaka dobrze przymierzył z rzutu wolnego i Sebastian Łopatka musiał wyciągnąć piłkę z bramki. W 30 minucie ponownie Marcel Scholz trafił do bramki Poznaniaka. Strzałem z narożnika pola karnego po długim słupku nie dał szans golkiperowi z Poznania tym samym zmieniając wynik na 4:1.
W 35 minucie nastąpił błąd średzkich obrońców którzy nie upilnowali przeciwnika i ten z najbliższej odległości dopił piłkę do bramki.
Ostatnie słowo należało do podopiecznych Mariusza Kułaka. Rzut Rożny dla Polonii, do narożnika podszedł Olek Kluczyński i jego celne dorzucenie piłki wprost na głowę Stasia Kornaszewskiego, który nie mógł takiej okazji zmarnować i dał piątą bramkę dla Polonii. Stasiu Kornaszewski mógł jeszcze raz zapisać się na liście strzelców, lecz jego piękny strzał zza pola karnego został wybroniony.
Po ostatnim gwizdku sędziego orliki młodsze ze Środy Wlkp. świętowały zwycięstwo tego meczu, ale także zajęcie ostatecznie 3 miejsca w grupie mistrzowskiej, co także przekłada się na to, że młodzi poloniści są trzecią drużyną w Wielkopolsce. W ubiegłym roku Ci sami zawodnicy grając jako grupa żak, zajęła 4 miejsce w grupie mistrzowskiej, a więc z roku na rok jest lepiej. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.
Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, M. Hulewicz, W. Moroz, F. Półrolniczak, K. Kusik. A. Kluczyński, K. Cyka, M. Kościelniak A. Rozwora, K. Tabaczka, W. Król, J. Kasprzyk, M. Scholz, M. Dziadek, G. Kusza, M. Ochowiak, J. Szymczak, S. Kornaszewski, M. Dolata,
Zdjęcia z tego wydarzenia obejrzeć mozna tutaj.
Najnowsze aktualności
-
17.03.2018
Porażka w Wągrowcu
Polonia Środa przegrała w meczu towarzyskim z czwartoligową Nielbą Wągrowiec 0:1 (0:0). Jedyna bramka padła po uderzeniu w drugiej połowie Jakuba Kubińskiego.
-
16.03.2018
Mecz z KKS Kalisz ODWOŁANY
Niestety sprawdził się czarny scenariusz dotyczący najbliższego spotkania ligowego piłkarzy Polonii Środa. Ze względu na trudne warunki pogodowe oraz prognozowane opady śniegu i mróz mecz z KKS 1925 Kalisz został odwołany i przełożony na inny termin.
-
16.03.2018
FinUp Partner gra z nami!
Do grona naszych Partnerów dołączył FinUp Partner ze Środy Wielkopolskiej.
Często podczas samodzielnego zawierania umów kredytowych może przerazić ilość ofert do porównania i dokumentów do podpisania - warto mieć sprawdzonego pośrednika finansowego. -
14.03.2018
Dwóch polonistów z powołaniami
Dwóch zawodników Polonii Środa zostało powołanych do kadr wojewódzkich w swoich rocznikach.
-
12.03.2018
Leasking gra z nami!
Do grona naszych partnerów dołączyła firma Leasking - zgodnie z nazwą Królowie Leasingu :) Witamy na pokładzie!
-
13.03.2018
Nareszcie startuje runda wiosenna
Z tygodniowym opóźnieniem, ale piłkarska wiosna wraca na trzecioligowe boiska. Średzka Polonia zmierzy się przed własną publicznością z KKS 1925 Kalisz.
-
12.03.2018
Polonia kontra Polonia
W minioną niedzielę na stadionie w Środzie Wlkp. odbyło się towarzyskie spotkanie pomiędzy drużynami kobiecymi „Polonii” Środa i „zmiksowanej”, zasilonej zawodniczkami pierwszoligowego zespołu „Polonii” II Poznań.
-
12.03.2018
Z Tarnovią Tarnowo w półfinale
W miniony weekend odbyły się ostatnie spotkania ćwierćfinałowe tegorocznego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Dzięki temu nasz zespół poznał kolejnego rywala w walce o to trofeum. W półfinale poloniści zagrają z czwarto ligową Tarnovią Tarnowo Podgórne.























































