28.06.2013
Orliki zakończyły sezon wygranąMecz, który miał być rozegrany jako pierwszy w rundzie, został rozegrany jako ostatni. Mowa o meczu orlików młodszych średzkiej Polonii z rówieśnikami Poznaniaka Poznań. Mecz został przełożony na sam koniec ze względu na aurę panującą na początku kwietnia i rozegrany został w miniony czwartek.
Przed tym spotkaniem poloniści zajmowali 3 lokatę w grupie mistrzowskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i to miejsce nie było już zagrożone, nie było już także szans na miejsce drugie, natomiast Poznaniak Poznań zajmuje ostatnie miejsce i także bez szans na zajęcie wyższej pozycji.
W poprzednim meczu pomiędzy tymi drużynami, Polonia pokonała Poznaniaka w Poznaniu 6:2.
Polonia od początku spotkania wyszła w innym składzie niż to było dotychczas. Kilku zawodników dostało szansę gry od początku, pokazania że należy na nich stawiać. Tymi zawodnikami byli m.in. Michał Hulewicz, Kuba Kusik, Michał Kościelniak, a także Filip Półrolniczak, który ostatnio coraz mniej zaczyna od pierwszej minuty. Młodzi poloniści byli w tym meczu znacznie lepsi, aczkolwiek drużynie przeciwnej nie można odmówić waleczności i chęci wygrania tego spotkania.
Pierwsze minuty obfitowały w wiele sytuacji zarówno z jednej jak i drugiej strony, lecz pierwsza bramka wpadła dopiero w 18 minucie. Celnym uderzeniem mógł się pochwalić Olek Kluczyński który z ok. 20 m przelobował bramkarza i dał tym samym prowadzenie dla Polonii. Jeszcze przed przerwą z tego samego miejsca uderzył Jasiu Kasprzyk, piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę i wpadła do bramki.
Do przerwy wynik się już nie zmienił i Polonia schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.
Po przerwie prócz wyniku nic się nie zmieniło. Polonia kontrolowała grę, Poznaniak miał swoje „5 minut” które wykorzystał.
W 26 min. swoje pierwsze trafienie zaliczył Marcel Scholz, dając wynik 3:0. Chwile później zawodnik Poznaniaka dobrze przymierzył z rzutu wolnego i Sebastian Łopatka musiał wyciągnąć piłkę z bramki. W 30 minucie ponownie Marcel Scholz trafił do bramki Poznaniaka. Strzałem z narożnika pola karnego po długim słupku nie dał szans golkiperowi z Poznania tym samym zmieniając wynik na 4:1.
W 35 minucie nastąpił błąd średzkich obrońców którzy nie upilnowali przeciwnika i ten z najbliższej odległości dopił piłkę do bramki.
Ostatnie słowo należało do podopiecznych Mariusza Kułaka. Rzut Rożny dla Polonii, do narożnika podszedł Olek Kluczyński i jego celne dorzucenie piłki wprost na głowę Stasia Kornaszewskiego, który nie mógł takiej okazji zmarnować i dał piątą bramkę dla Polonii. Stasiu Kornaszewski mógł jeszcze raz zapisać się na liście strzelców, lecz jego piękny strzał zza pola karnego został wybroniony.
Po ostatnim gwizdku sędziego orliki młodsze ze Środy Wlkp. świętowały zwycięstwo tego meczu, ale także zajęcie ostatecznie 3 miejsca w grupie mistrzowskiej, co także przekłada się na to, że młodzi poloniści są trzecią drużyną w Wielkopolsce. W ubiegłym roku Ci sami zawodnicy grając jako grupa żak, zajęła 4 miejsce w grupie mistrzowskiej, a więc z roku na rok jest lepiej. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.
Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, M. Hulewicz, W. Moroz, F. Półrolniczak, K. Kusik. A. Kluczyński, K. Cyka, M. Kościelniak A. Rozwora, K. Tabaczka, W. Król, J. Kasprzyk, M. Scholz, M. Dziadek, G. Kusza, M. Ochowiak, J. Szymczak, S. Kornaszewski, M. Dolata,
Zdjęcia z tego wydarzenia obejrzeć mozna tutaj.
Najnowsze aktualności
-
24.04.2018
Porażka z Koziołkiem (2001/02)
22 kwietnia drużyna trenera Mariusza Kułaka zmierzyła się w Poznaniu z Koziołkiem Poznań.
-
24.04.2018
Med & Spa gra z nami!
Centrum Urody i Zdrowia Med & Spa zdecydowało się wspierać nasz Klub!
Cieszymy się, że od dzisiaj #GramyRazem! -
23.04.2018
Zdobyć Puchar Polski
Przed średzką Polonią jeden z najważniejszych meczów piłkarskiej wiosny. W Finale Pucharu Polski Strefy Poznańskiej nasz zespół zagra w Gnieźnie z miejscowym Mieszkiem.
-
23.04.2018
Zwycięstwo w meczu na szczycie
Polonia II Środa odniosła kolejne zwycięstwo w wyjazdowym meczu ligowym tym razem pokonując zespół Pogoni Książ Wlkp. 4:0 (2:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Jakub Solarek - dwie, Szymon Grzelak oraz Krzysztof Kaźmierczak.
-
23.04.2018
Lider bez szans w Środzie (2007)
W sobotę 21 kwietnia doszło do starcia dwóch prowadzących zespołów w lidze. Polonia Środa podejmowała na własnym boisku Błękitnych Owińska.
-
23.04.2018
Rozgromili Wartę (2008)
W sobotnie przedpołudnie druga drużyna Orlika Młodszego prowadzona przez Kamila Kudła, grała swój kolejny mecz ligowy. Przeciwnikiem polonistów był drugi zespół Warty Śrem.
-
23.04.2018
Pewna wygrana (2006)
W sobotę 21.04.2018 o godz. 15.00. na boisku w Środzie Wlkp. pierwsza drużyna Młodzika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Canarinhos Skórzewo. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 2-1. Bramki zdobyli: Wawroski Jakub - 1, Płonka Jakub - 1.
-
23.04.2018
Zwycięski finisz z Akademią Reissa (2004)
W sobotę swój kolejny mecz ligowy w ramach XV kolejki rozegrali trampkarze młodsi z rocznika 2004. Przeciwnikiem polonistów była dobrze znana naszym zawodnikom Akademia Reissa Poznań.























































