OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

18.04.2013

Orliki wysoko pokonały Akademię Reissa

Środowe popołudnie obfitowało w kilka piłkarskich spotkań Naszych drużyn. Jedną z nich była drużyna Orlika młodszego, która na swoim boisku podejmowała drużynę Akademii Reissa Poznań. Pogoda dopisała i jak już przystało, średzcy kibice wstawili się bardzo licznie.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Nasi piłkarze rozpoczynali pierwszą połowę. Pierwsze minuty były wyrównane, piłka krążyła w środkowej części boiska z przewagą gości z Poznania. Nastała 5 minuta i błąd Naszego pomocnika, który bez problemu został minięty przez rywala, przyczynił się do straty bramki gdyż oswobodzony rywal bez problemu oddał strzał z 20 m, a piłka trafiła do siatki tuż przy słupku dając prowadzenie Akademii Reissa. Głośny doping kibiców przyczynił się do lepszej gry Naszych piłkarzy i już po kolejnych dwóch minutach było 2:1 dla Polonii. Dwie bramki padły w 7 minucie, najpierw Kacper Cyka strzałem lewą nogą przy słupku dał pierwszą bramkę, a kilka sekund później Aleksander Kluczyński wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał bramkarza gości. W 10 min Polonia miała kolejną okazje do podwyższenia wyniku jednak strzał, który oddał Kacper Cyka zatrzymał się na słupku, natomiast chwilę później drużyna przyjezdna mogła doprowadzić do remisu, ale na szczęścia piłka uderzyła tylko w poprzeczkę. Jedna z piękniejszych akcji w tym meczu nastąpiła w 13 minucie, gdy Aleksander Kluczyński otrzymując piłkę od Naszego obrońcy, obracając się zagrał piłkę „w uliczkę” do wysuniętego Adama Rozwory, ten jednak nie wykorzystał okazji i strzał Adama trafił w wychodzącego bramkarza.

Długo jednak nie trwało bo już w 14 min. ten sam zawodnik otrzymał podanie od Naszego bramkarza Wiktora Króla, który po chwycie piłki wyprowadził szybką kontrę. Adam Rozwora strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi podwyższając wynik na 3:1 dla średzkiej Polonii, a sam strzał mógł się bardzo podobać.

W 22 min. sędzia podyktował rzut wolny dla Polonii zza linii pola karnego. Do piłki podszedł Adam Rozwora i precyzyjnym strzałem wpakował piłkę do siatki dając 4:1 dla Polonii. Kilkadziesiąt sekund później piątą bramkę dla Polonii, a drugą w tym meczu zdobył Kacper Cyka, który otrzymał podanie wzdłuż linii bramkowej od Adama Rozwory, a Kacper nie marnując okazji wbił futbolówkę do bramki. Tuż przed przerwą Olek Kluczyński ucierpiał w zderzeniu głową z przeciwnikiem i musiał opuścić pole gry, wracając dopiero na koniec drugiej połowy. Do przerwy Polonia prowadziła 5:1 i w drugiej połowie spokojnie kontrolowali grę.

Jedną z głównych ról w drugiej połowie odegrał Marcel Scholz, który na boisku pojawił się jeszcze w pierwszej połowie. Ten zawodnik zapisał się na karcie strzelców pokonując bramkarza aż 3 razy. Pierwszą bramkę Marcel zdobył w 30 min, za sprawą dobrego strzału z narożnika pola karnego. W 35 min M. Scholz wykorzystał prostopadłe podanie od Michała Kościelniaka, a w 38 min. dobił piłkę do pustej bramki, kiedy to po strzale Kamila Tabaczki piłka trafiła w słupek.

Goście w drugiej połowie mieli kilka groźnych sytuacji, lecz dobrze spisujący się Sebastian Łopatka skapitulował tylko raz, było to w 40 min. gdy po mocnym strzale po ziemi, Seba spóźnił się z interwencją i piłka przeleciała tuż pod ręką. W 46 min na boisko wrócił wcześniej kontuzjowany Aleksander Kluczyński i przy pierwszym kontakcie z piłką, zdobył bramkę po strzale zza pola karnego. Była to ostatnia bramka w tym meczu, ustalająca wynik 9:2 dla podopiecznych Mariusza Kułaka.

Kolejny mecz jednak nie będzie należał do łatwych gdyż rywalem Polonii będzie Lech I Poznań. Gospodarzem tego spotkania będzie poznańska drużyna. Mecz odbędzie się w niedzielne popołudnie.

Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, W. Moroz, A. Kluczyński, S. Kornaszewski, A. Rozwora, K. Cyka, S. Łopatka, J, Maćkowiak, M. Scholz, M. Kościelniak, M. Dolata, K. Tabaczka

Najnowsze aktualności

  • 10.10.2022

    Akademia: Wyniki meczów (8-9 października)

    W miniony weekend Poloniści rozegrali kilka bardzo wymagających pojedynków. Juniorzy młodsi doznali pierwszej w sezonie porażki, po bardzo emocjonującym meczu ulegając Górnikowi Konin 5:6. Również ciężką potyczkę mieli trampkarze starsi, którzy zremisowali 2:2 na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno. Bez większych problemów w I lidze okręgowej poradzili sobie trampkarze młodsi. Na Nowym Stadionie wygrali aż 9:2 z Błękitnymi Owińska. Młodzicy starsi bez straty gola wygrali z GSP Sątopy i LPFA Krzykosy, a młodzicy młodsi ponieśli dwie porażki.

  • 10.10.2022

    Towarzyski remis z Medykiem

    W weekend nie było kolejnej kolejki ligowej w I lidze kobiet ale nie był to weekend, który w całości miał być przeznaczony na odpoczynek. Piłkarki Polonii Środa w sobotę z samego rana ruszyły w drogę do Konina, by rozegrać grę kontrolną z zespołem miejscowego KKPK Medyka POLOmarket Konin.

  • 10.10.2022

    Mecz pięknych bramek

    W kolejnym meczu w piątej lidze zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku Polonusa Kazimierz Biskupi. Poloniści po ostatnich dobrych ligowych występach ostrzyli sobie zęby na kolejne punkty które będą mogli dopisać do swojego dorobku.

  • 08.10.2022

    Trzy punkty z Bydgoszczy

    W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Bydgoszczy z tamtejszym Zawiszą. Do tej pory nasz zespół miał niekorzystny bilans spotkań z tym rywalem a więc była doskonała okazja ten bilans poprawić.

  • 07.10.2022

    Transmisja z Bydgoszczy

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz.

  • 05.10.2022

    Miłosz Garstkiewicz zadebiutował w II lidze!

    Miłosz Garstkiewicz, który latem przeszedł z Polonii Środa Wielkopolska do II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg, zadebiutował wczoraj na szczeblu centralnym! 19-letni bramkarz rozegrał 90 minut w wygranym 3:0 meczu z Garbarnią Kraków.

  • 05.10.2022

    Budmark wraca do grona partnerów Polonii

    Każdy powrót niesamowicie nas cieszy, dlatego z olbrzymią satysfakcją informujemy, że Budmark wraca do grona partnerów KS Polonia Środa Wielkopolska.

  • 05.10.2022

    Zagrali z Akademią Orlika Miłosław (2015)

    W niedzielę zespół żaków młodszych w roczniku 2015 rozgrał mecze kontrolne z drużyną Orlika Miłosław.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.