11.11.2012
Orliki wygrały Turniej o Puchar Starosty Powiatu ŚredzkiegoW dniu 10.11.2012r na średzkiej hali sportowo widowiskowej przy Zespole Szkół Rolniczych rozegrany został turniej piłkarski dla rocznika 2003 i młodszych „o Puchar Starosty Powiatu Średzkiego”. W turnieju wzięło udział łącznie 8 drużyn z czego dwie drużyny reprezentowały klub KS Polonia Środa, na turnieju prezentowały swoje umiejętności także drużyny Salosu Szczecin, Chemika Bydgoszcz, MKS Trzemeszno, Szóstki Śrem, Lechii Kostrzyn oraz Gniewka Gniezno, a więc na hali w Środzie o puchar Starosty walczyło ok. 90 zawodników, którzy przyjechali ze swoimi trenerami, rodzicami oraz kibicami. W trakcie turnieju zaplanowano także przerwę na pokazy taneczne średzkich grup tanecznych – Krzyk, Fresz, Szok.
Podczas turnieju zabawiała zawodników oraz kibiców maskotka kangura, która przekazana była przez jednego ze sponsorów – SKOK Wielkopolska, jest to sponsor Naszej grupy Orlika młodszego w roczniku 2003 ze średzkiej Polonii.
Turniej o godz 9 rozpoczął dyrektor Polonii Środa pan Łukasz Szarzyński. Po krótkiej przemowie turniej został uroczyście otwarty i piłka ruszyła do gry.
Łącznie w turnieju zaplanowanych było 28 meczy systemem każdy z każdym a więc wszystkie drużyny zagrały po 7 spotkań. Mecz otwierający turniej to spotkanie Naszych obu drużyn ze Środy a mianowicie Polonia I Środa kontra Polonia II Środa. W meczu tym lepsza okazała się drużyna Polonia I Środa która pokonała swoich kolegów aż 5:0.
Po pierwszej wygranej Polonia I Środa, kolejny mecz rozegrała z Lechią Kostrzyn i w tym meczu także średzianie byli lepsi wygrywając 1:0 a jedyną bramkę w tym meczu zdobył po pięknym strzale Adam Rozwora.
Trzeci mecz Polonia I Środa zagrała z drużyna Salosu Szczecin, w tym meczu wpadły cztery bramki i wszystkie na korzyść Naszych zawodników. Strzelcami byli – Olek Kluczyński 1, Adam Rozwora 2, oraz jedno trafienie było samobójcze.
Następny meczy przyszło rozgrywać z drużyną Gniewko Gniezno, w tym meczu kibice nie obejrzeli żadnej bramki lecz mecz był bardzo zacięty wiec to musiało wystarczyć by zaspokoić kibiców.
Tuż przed przerwą na pokazy Polonia I Środa zagrała z MKS Trzemeszno i mecz do łatwych nie należał ale poloniści wygrali to spotkanie 2:0. Pierwsza bramka wpadła z rzutu karnego a egzekutorem był Olek Kluczyński, druga bramka to zasługa Adama Rozwory.
Z Szóstką Śrem poloniści oznaczeni jako drużyna „I” zagrała swój następny mecz. To spotkanie także zakończyło się wynikiem 2:0 dla Polonii a obie bramki zdobył dobrze spisujący się w tym dniu, Adam Rozwora.
Ostatni mecz był jednocześnie meczem o pierwsze miejsce gdyż drużyna Chemika Bydgoszcz z która Polonia I Środa, miała rozegrać ostatni mecz, do tej pory także wygrała 5 meczy i jeden remisując z Naszą drużyną oznaczoną jako Polonia II Środa. Ciężko wywalczony remis przez kolegów z drużyny oznaczonej „II” dawał Polonii I Środa bardzo duże szanse na pierwsze miejsce.
Polonia I Środa nie mogła tylko tego meczu przegrać a każdy inny rezultat dawał 1 miejsce, ponieważ stosunek bramek w całym turnieju, Polonia I Środa miała lepszy od Chemika Bydgoszcz. Po ciężkich 10 minutach, które Nasi piłkarze rozegrali w ostatnim meczu, wynik utrzymał się bezbramkowy co też dało Polonii „I” pierwsze miejsce.
Powracając do drużyny Polonii II Środa Wlkp, po pierwszym przegranym meczu z Polonia I Środa, był to ich jedyny przegrany mecz w tym turnieju.
W drugim swoim meczu Polonia „II”, zagrała z Szóstką Śrem i to spotkanie wygrali 2:1. Obie bramki w tym meczu zdobył Michał Kościelniak.
Trzeci mecz zagrali z Gniewkiem Gniezno i mimo że Gniewko jako pierwsze strzeliło bramkę to powinni się cieszyć z późniejszego remisu, ponieważ piłka po strzałach Naszych zawodników kilka razy trafiała w słupek bramki w której stał golkiper z Gniezna. Bramkę dającą remis zdobył ponownie Michał Kościelniak.
Kolejny mecz Polonia II Środa zagrała z Salosem Szczecin, to spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem lecz zarówno z jednej jak i z drugiej strony było wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.
Lechia Kostrzyn była następnym rywalem. Ten mecz był bardzo wyrównany i choć Lechia pierwsza zdobyła bramkę to w późniejszym czasie sama ją oddała po błędzie bramkarza który chcąc wybić piłkę podaną od kolegi, nie trafił w nią i futbolówka wkulała się do bramki a Polonii II Środa dało to cenny remis 1:1.
Szósty mecz Polonia II zagrała z MKS Trzemeszno, które mocno chciało wygrać to spotkanie iż dawało im szanse w końcowym rezultacie na 3 miejsce. Tak się jednak nie stało i w tym meczu padł bezbramkowy remis.
Ostatni a zarazem najważniejszy mecz i można pokusić się o słowo najlepszy, Polonia II Środa zagrała z Chemikiem Bydgoszcz. Piłkarze z drugiej drużyny Polonii chcąc pomóc swoim kolegom z pierwszej drużyny, nie mogli tego meczu przegrać, ponieważ to bardziej przybliżyłoby drużynę Chemika do zdobycia pierwszego miejsca. Od pierwszego gwizdka w tym meczu Poloniści się bronili. Chemik miał znaczną przewagę lecz nie potrafił tego wykorzystać, ponieważ na bramce stał Wiktor Król, który wielokrotnie bronił swoją drużynę od straty bramki. Po tym meczu Nasz bramkarz zasłużył na słowa uznania nie tylko od swojego trenera ale także od innych trenerów i kibiców którzy tego dnia uczestniczyli w turnieju, ponieważ parady zachwycały wszystkich i mimo że Polonia w tym meczu bramki nie strzeliła to także jej nie straciła. Był to na pewno jeden z ciekawszych meczy podczas całego turnieju a mury hali w której rozgrywany był turniej jeszcze długo będą pamiętać wrzawę na trybunach jaka panowała w tym meczu.
Po tym meczu Polonia II Środa zapewniła sobie 6 miejsce z jedną porażką, jednym zwycięstwem i czteroma remisami.
Po zakończeniu wszystkich meczy nastąpiła ważna chwila dla zawodników, ten moment na który czekali oraz walczyli w meczach o wygraną i ostatecznie zajęcie jak najlepszego miejsca.
Nastąpiła chwila ceremonii wręczenia nagród. Drużyny ustawione jedna obok drugiej po kolei odbierały swoje puchary, medale, dyplomy, a także nagrody dodatkowe, które zostały ufundowane przez wiele osób i firm zaangażowanych w cały turniej, były to m.in. piłki, spodenki, torby, oraz bidony.
Warto także dodać iż kilku zawodników z drużyny Polonii zostali wyróżnieni dodatkowymi nagrodami Za najlepszego zawodnika turnieju statuetkę odebrał Witek Moroz, najlepszym napastnikiem został Adam Rozwora, ten sam zawodnik otrzymał także pamiątkową statuetkę za króla strzelców z wynikiem 7 bramek. Najlepszym pomocnikiem turnieju także został wybrany Nasz zawodnik – Olek Kluczyński. Najlepszym obrońcą turnieju został zawodnik Chemika Bydgoszcz Jakub Dobrowolski, natomiast najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Wiktor Król także zawodnik Polonii. Podziękowania przede wszystkim dla Starosty Średzkiego pana Tomasza Pawlickiego, pod którego patronatem ten turniej się odbył, podziękowania także dla firmy AMIGO pana Rafała Ratajczaka, SKOK Wielkopolska, BWA BIS, Piekarnia Cukiernia GAJ, Abis – Firma Motoryzacyjna , PHU Kicińscy – Krzysztof Kiciński, Restauracja Wiedeńska - B&G Budasz, Dom Handlowy PANDA, Gazeta Średzka oraz wielu innych sponsorów i rodziców, którzy przyczynili się do tego aby stworzyć tym młodym piłkarzom dzień pełen wrażeń, który miejmy nadzieje zostanie w ich pamięci na długi czas i jednocześnie przyczyni się do rozwoju ich umiejętności piłkarskich.
Polonia wystąpiła w składzie Polonia I Sebastian Łopatka, Kuba Kusik, Filip Półrolniczak, Jasiu Kasprzyk, Stasiu Kornaszewski, Witek Moroz, Olek Kluczyński, Kacper Cyka, Adam Rozwora
Polonia II Wiktor Król, Michał Hulewicz, Kuba Maćkowiak, Kacper Frach, Mateusz Dziadek, Marek Dolata, Kamil, Tabaczka, Marcel Scholz, Michał Kościelniak
Tabela końcowa
1 – Polonia I Środa Wlkp.
2– Chemik Bydgoszcz
3 – Lechia Kostrzyn
4 – MKS Trzemeszno
5 – Gniewko Gniezno
6 – POLONIA II Środa Wlkp.
7 – Salos Szczecin
8 – Szóstka Śrem
Harmonogram turnieju wraz z wynikami
9:00 Uroczyste otwarcie turnieju
1 9:16 Polonia I Środa 5:0 Polonia II Środa
2 9:28 Salos Szczecin 1:1 Lechia Kostrzyn
3 9:40 MKS Trzemeszno 2:3 Chemik Bydgoszcz
4 9:52 Szóstka Śrem 0:1 Gniewko Gniezno
5 10:04 Polonia I Środa 1:0 Lechia Kostrzyn
6 10:16 MKS Trzemeszno 2:0 Salos Szczecin
7 10:28 Polonia II Środa 2:1 Szóstka Śrem
8 10:40 Chemik Bydgoszcz 1:0 Gniewko Gniezno
9 10:52 Polonia I Środa 4:0 Salos Szczecin
10 11:04 MKS Trzemeszno 1:0 Gniewko Gniezno
11 11:16 Lechia Kostrzyn 3:0 Szóstka Śrem
12 11:28 Chemik Bydgoszcz 2:0 Salos Szczecin
13 11:40 Polonia II Środa 1:1 Gniewko Gniezno
14 11:52 MKS Trzemeszno 1:0 Szóstka Śrem
15 12:04 Polonia I Środa 0:0 Gniewko Gniezno
16 12:16 Polonia II Środa 0:0 Salos Szczecin
17 12:28 Lechia Kostrzyn 0:2 Chemik Bydgoszcz
18 12:40 Polonia I Środa 2:0 MKS Trzemeszno
20 13::00 Pokaz tańca Hip Hop
19 13:30 Lechia Kostrzyn 1:1 Polonia II Środa
20 13:42 Salos Szczecin 1:2 Gniewko Gniezno
21 13:54 MKS Trzemeszno 0:0 Polonia II Środa
22 14:06 Szóstka Śrem 0:7 Chemik Bydgoszcz
23 14:18 Lechia Kostrzyn 2:0 MKS Trzemeszno
24 14:30 Polonia I Środa 2:0 Szóstka Śrem
25 14:42 Lechia Kostrzyn 2:0 Gniewko Gniezno
26 14:54 Chemik Bydgoszcz 0:0 Polonia II Środa
27 15:06 Salos Szczecin 1:1 Szóstka Śrem
28 15:18 Polonia I Środa 0:0 Chemik Bydgoszcz
15:30 zakończenie
Najnowsze aktualności
-
14.03.2025
Osiem goli na inaugurację (2012)
Mocne wejście w rundę wiosenną zaliczyli młodzicy Polonii z rocznika 2012. Zespół Bartosza Tomaszewskiego i Dawida Nitki w środę na boisku CTP1 wygrał 8:0 (2:0) z Górnikiem Kłodawa. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Kacper Leciej - dwie, Jeremi Sójka - dwie, Nikodem Wolniewicz - dwie, Witold Chojnacki oraz Kiril Bezsmertnyi.
-
14.03.2025
Weekendowe transmisje w Polonia TV
Zapraszamy Was na kolejne transmisje spotkań zespołów Polonii Środa które zrealizujemy w ten weekend.
Transmisje oczywiście z komentarzem Łukasza Szarzyńskiego.
-
12.03.2025
Turniejowo we Wrocławiu (2010)
W weekend 1-2 marca zespół Polonii 2010 II prowadzony przez trenera Kornela Ladrowskiego udał się do Wrocławia by wziąć udział w międzynarodowym turnieju Wrocław Winter Cup 2025. Poloniści trafili do grupy C, w której zajęli trzecie miejsce, zaś zmagania w grupie Silver zakończyli na czwartym miejscu, co w sumie dało 12. miejsce w całym turnieju. Nasi zawodnicy mieli okazję rywalizować między innymi z drużynami z Niemiec, Czech oraz Bośni i Hercegowiny.
-
11.03.2025
Zwycięstwo w SBG Central Cup! (2010)
Polonia 2010 wygrała turniej piłkarski SBG Central Cup rozgrywany w Kolonii-Łobudzicach! Podopieczni Marcina Łopusińskiego oraz Marcina Grabowskiego byli bezkonkurencyjni i wygrali wszystkie swoje mecze, tracąc przy tym tylko jedną bramkę! Drugi średzki zespół został sklasyfikowany na piątym miejscu. Poza sukcesem całej drużyny dwóch zawodników zostało wyróżnionych indywidualnie. Do najlepszej piątki turnieju trafili Wiktor Nossow (bramkarz) oraz Kamil Jankowiak.
-
11.03.2025
Wyszarpane zwycięstwo z Górnikiem (2011)
Wielu emocji dostarczył mecz 1. ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych, w którym Polonia 2011 wygrała 3:2 (1:2) z Górnikiem Konin. Poloniści źle weszli w mecz i już po piętnastu minutach przegrywali 0:2, ale kilka minut później Ignacy Ucinek wykorzystał rzut karny, zdobywając bramkę kontaktową. Długo utrzymywał się niekorzystny dla Polonii wynik, ale ostatnie kilka minut spotkania należało do podopiecznych Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka. W 75. minucie wyrównał Oskar Różewicz, który wrócił do Polonii po półrocznym pobycie w Warcie Poznań, a w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów zdobył nowy nabytek w średzkim zespole - Wojciech Śnitko.
-
11.03.2025
Komplet punktów na start (2008)
W pierwszym meczu rundy wiosennej Polonia 2008 odniosła pewne zwycięstwo. Podopieczni Dawida Kierzka oraz Marcina Duchały wygrali 3:0 (2:0) wyjazdowy pojedynek z Calisią 14 Kalisz. Do przerwy Poloniści prowadzili 2:0 po trafieniach Piotra Kamińskiego, a wynik meczu w drugiej części gry ustalił Juliusz Gawlikowski.
-
11.03.2025
Minimalna przegrana w sparingu
W sobotę 8 marca trzeci zespół Polonii rozegrał kolejny mecz kontrolny. Poloniści zmierzyli się na wyjeździe z Orlikiem Miłosław, który swoje spotkania ligowe gra na poziomie A – klasy. Poloniści minimalnie ulegli gospodarzom wynikiem 3-2 (2-0).
-
11.03.2025
Ligowy klasyk w Kleczewie
Pojedynki Polonii Środa Wielkopolska i Sokoła Kleczew to jedna z najdłużej trwających rywalizacji w trzeciej lidze grupa druga. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich czternastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 29 razy. I co ciekawe nigdy w tych pojedynkach nie padł jeszcze bezbramkowy remis.