20.05.2014
Orliki starsze ponownie wygrałyW sobotnie południe przy pochmurnej pogodzie Orliki starsze rozgrywali kolejne spotkanie w swojej grupie. Tym razem rywalem była druga drużyna Lidera Swarzędz, która w tym spotkaniu występowała jako gospodarz.
W pierwszej rundzie Polonia pokonała sobotniego rywala 8:1 i wszystko wskazywała na to, że tym razem także Polonia będzie faworytem.
Pierwsze minuty meczu pokazały, że Lider wcale nie chce oddać skóry bez walki i mimo wielu akcji Polonii, bramkarz gospodarzy ratował ich od utraty bramki, m.in. już w 1 minucie A. Rozwora wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak spore warunki fizyczne golkipera ze Swarzędza doprowadziły do tego iż ciężko było jego pokonać. W 5 minucie po rzucie wolnym Kacper Cyka zagrał do Skały i ten ponownie w bramkarza. 14 minuta i kolejna groźna okazja Polonii jednak strzał Kapiego przeszedł obok bramki. W między czasie Lider stworzył także kilka groźnych sytuacji, a raz piłka trafiła nawet w poprzeczkę.
Od 16 minuty było już oblężenie bramki Lidera. Skała mocno uderzył jednak piłka trafiła w słupek i trafiła pod nogi Olka Kluczyńskiego, który jeszcze mocniej uderzył na bramkę, jednak jego strzał wybronił zawodnik asekurujący leżącego już bramkarza i piłkę zmierzającą pod poprzeczkę, wybił głową na rzut rożny. W 18 minucie jeszcze groźniej zrobiło się pod bramką rywali, ale chwilę później Kacper Cyka zmieścił piłkę między bramkarzem, a słupkiem i Polonia od 19 minuty prowadziła 0:1. Bramka ta była przełomowa i dalsza część meczu jeszcze bardziej była pod dyktando Polonii Środa. W 20 minucie poloniści ponownie wyszli z kontrą, ale w ostatnim momencie, gdy piłka wzdłuż pola karnego zmierzała do Kacpra, uprzedził go obrońca Lidera wybijając piłkę nad poprzeczką. W 21 minucie piłkarze Lidera zapędzili się za bardzo na naszą połowę co wykorzystali poloniści. Kolejna groźna kontra Polonii, piłkę dostał Adam Rozwora i rozpędzony zmierzał w kierunku bramki Lidera, bramkarz rzucił się pod nogi, a Skała zachowując spokój, przerzucił piłkę nad golkiperem i było 0:2 dla piłkarzy ze Środy. Jeszcze na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy Polonia zdobyła trzecią bramkę, a strzelcem był Witek Moroz wykorzystując podanie od Adama i praktycznie włożył piłkę do pustej bramki. Po zmianie stron gra toczyła się w ten sam sposób. Problemem był jednak coraz mocniej padając deszcz, który z każda następną chwilą padał jeszcze bardziej. W 30 minucie Lider wykonywał rzut rożny. Pod naszym polem karnym byli w zasadzie wszyscy przeciwnicy, a dosłownie 5 sekund później było już 0:4. Dośrodkowanie Lidera wpadło wprost do rąk Wiktora, który podał do ustawionego na środku boiska Kacpa Cyki, ten uruchomił lewa stroną Adama, który z piłką wbiegł w pole karne i bez trudu pokonał co najmniej o głowę wyższego rywala.
W 40 minucie, Lider II Swarzędz zdobył honorową bramkę, jednak nie była to ostatnia bramka w tym meczu. Kilkadziesiąt sekund później młodzi poloniści wykonywali rzut rożny. Idealne dośrodkowanie trafiło na nogę Witka Moroza, który strzałem z woleja wpakował piłkę do bramki i ustalił jednocześnie wynik spotkania na 1:5. W dalszej części meczu Polonia miała jeszcze kilka okazji jednak padający deszcz utrudniał grę, gdyż piłka prowadziła się własnymi prawami, a szansę na zdobycie bramki miał jeszcze Jasiu Kasprzyk, Filip Półrolniczak, a także Karol Poznański jednak na posterunku stał bramkarz gospodarzy.
Dobre spotkanie rozegrali nasi obrońcy – Kamil Tabaczka, Filip Półrolniczak czy też jego zmiennik Michał Kościelniak, którzy dobrze współpracowali zarówno z Wiktorem Królem, a także z linią pomocy - Witkiem Morozem i Olkiem Kluczyńskim, którzy oprócz konstruowania groźnych akcji ofensywnych, skutecznie także rozbijali w środkowej części boiska akcje Lidera.
kolejne spotkanie rozegrane zostanie dopiero 28 maja, a w przełożonym meczu spotkamy się z Wartą Poznań, którą podejmować będziemy na własnym boisku, natomiast w najbliższy weekend zaplanowany jest turniej „Bocian Cup 2014” którego organizatorem będzie UKS Śrem. W turnieju tym weźmie udział 24 drużyny z całej Polski, a także gościć będzie ekipa z Niemiec. Turniej rozgrywany będzie zarówno w sobotę – faza grupowa, jak i w niedziele – faza pucharowa.
Polonia wystąpiła w składzie
W. Król, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, J. Kasprzyk, W. Moroz, K. Cyka, A. Rozwora A. Kluczyński, M. Kościelniak, M. Dolata, M. Ochowiak, K. Poznański
Najnowsze aktualności
-
11.11.2013
Żaki zagrały w Gnieźnie
W niedzielę 10.11.2013r drużyna żaków 2006 wzięła udział w pierwszym swoim turnieju halowym który odbył się w Gnieźnie. Udział w nim wzięło 10 bardzo dobrych drużyn: Polonia Środa, Akademia Reissa Poznań, MKS Trzemeszno, Wisełka Bydgoszcz, M.P. Inowrocław, Chemik Bydgoszcz, UKS Śrem, Oranje Konin I i II oraz gospodarz turnieju Chrobry Gniezno.
-
11.11.2013
Festiwal strzelecki żaków młodszych
Po zakończeniu rundy jesiennej najmłodsi adepci Polonii w piątek 08.11.2013r rozegrali mecz kontrolny z drużyną Sparty Orzechowo. Mecz odbył się na boisku gospodarzy.
-
11.11.2013
Polonia TV: Wiara Lecha Poznań - Polonia II Środa
W niedzielnym mecz klasy A rezerwy średzkiej Polonii przegrały w Poznaniu z Wiarą Lecha 2:4. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.
-
11.11.2013
Orliki 03 także w grupie mistrzowskiej
Ostatni mecz tej rundy mamy już za sobą. Orliki starsze w miniony piątek wybiegli na boisko w Zaniemyślu, gdzie gospodarzem tego spotkania był tamtejszy Kłos. Orliki przed tym meczem mieli zapewniony już awans do grupy mistrzowskiej w której będą występować na wiosnę, jednak z pełnym profesjonalizmem podeszli oni do meczu pokazując swoim rówieśnikom wolę walki oraz umiejętności. W poprzednim meczu pomiędzy Polonią a Kłosem, lepsza była drużyna ze Środy która na swoim boisku pokonała piłkarzy z Zaniemyśla 16:0. Podczas rewanżu było bardzo podobnie.
-
11.11.2013
Trampkarze w grupie mistrzowskiej
W niedziele 10 listopada trampkarze zakończyli rundę jesienną meczem w Dalewie. Adalbertus to najsłabsza drużyna w grupie , toteż nasi młodzi piłkarze nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem swoich rywali aplikując im 16 bramek , tracąc przy tym jedną - zapewniając sobie w ten sposób awans do grupy mistrzowskiej.
-
10.11.2013
Wyniki niedzielnych meczów 16. kolejki III ligi
Dzisiaj zakończona została 16. kolejka III ligi. Rezerwy Lecha Poznań pokonały we Wronkach Pogoń Mogilno 3:0, a Wda Świecie zremisowała na własnym terenie z Centrą Ostrów Wielkopolski 1:1.
-
10.11.2013
Skromna wygrana żaków starszych
Wczoraj 9 listopada w Gnieźnie odbył się kolejny mecz Żaków 2005. Rywalem średzian była drużyna miejscowego Gniewko. Mecz w Gnieźnie był ostatnim w tej rundzie dla polonistów. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem średzian 4:3. W spotkaniu wyjazdowym również lepsi okazali się poloniści i wygrali mecz 0:1.
-
10.11.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Fogo Luboń
Zapraszamy do obejrzenia skrótu sobotniego meczu 16. kolejki III ligi w którym piłkarze średzkiej Polonii pokonali Fogo Luboń 2:1.






















































