31.03.2014
Orliki starsze podejmowały Lecha PoznańInauguracyjne spotkanie orlików starszych podczas wiosennych rozgrywek ligi WZPN nie będzie mile wspominane. Rywalem Polonii Środa podczas piątkowego spotkania rozgrywanego w na średzkim orliku był Lechem Poznań.
Spotkanie pomiędzy tymi drużynami zawsze były ciekawe i przyciągały wielu kibiców obu drużyn, tak też było i tym razem. Pojedynek ten obfitował w wiele przemyślanych akcji zarówno z jednej jak i drugiej strony, jednak w pierwszej połowie to Lechici mieli więcej szczęścia.
Bramkarze obu drużyn w tym spotkaniu mieli wiele do roboty i w pierwszej połowie Nasz bramkarz Wiktor Król spisywał się bardzo dobrze jednak w 22 minucie skapitulował, gdyż piłkarze z Poznania rozbili obronę Polonii i młody Lechita wychodząc za plecy Jasia Kasprzyka oddał strzał po długim słupku dając pierwszą bramkę w tym meczu. Była to jedyna bramka zdobyta w pierwszej połowie jednak wynik mógłby być znacznie inny, chociażby po strzale Adama Rozwory, który mocno uderzył na bramkę Lecha, jednak trafił tylko w poprzeczkę, a odbitą piłkę chciał jeszcze dobić Kacper Cyka, ale był on o krok za blisko bramki i miał trudności z precyzyjnym strzałem. W pierwszej połowie okazje miał także Olek Kluczyński, Kacper Cyka, a także Jasiu Kasprzyk, który trafił minimalnie obok słupka rewelacyjnie spisującego się Krzysztofa Bąkowskiego broniącego dostępu do bramki Lecha. Lech w pierwszej połowie także miał wiele okazji, lecz większość akcji kończyła się na obrońcach, a w ostateczności piłka lądowała w rękach W. Króla.
Po zmianie stron, Polonia chciała odrobić stratę jednej bramki, ponieważ mimo iż Lech w tym spotkaniu był drużyną lepsza, potrafiącą dłużej utrzymać się przy piłce i podania pomiędzy piłkarzami Lecha były dokładniejsze to Polonia nie odstawała, aż tak bardzo żeby oddać 3 pkt. bez walki. Kluczowa sytuacje tego meczu miała miejsce w 28 minucie, czyli chwile po wznowieniu gry, gdy defensywa średzkiej Polonii rozgrywając piłkę między sobą, zagrali piłkę do swojego bramkarza, a ten lekceważąc przeciwnika podał piłkę wprost pod nogi napastnika Lecha. Takich prezentów się nie marnuje i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku, Lech zdobył bramkę dającą wynik 0:2.
Bramka ta podcięła skrzydła polonistów i jednocześnie dała sygnał Lechitom do jeszcze ofensywniejszej gry, co też chwile później przyniosło trzecią bramkę po strzale z linii pola karnego.
W bramce Polonii nastąpiła zmiana, Sebastian Łopatka zastąpił Wiktora jednak piłkarze Lecha przetestowali Sebe i mimo jego usilnych starań, Lech znalazł drogę do siatki i w 36 min było już 4:0 dla Lecha.
Polonia w drugiej części spotkania także miała kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki jednak słaba skuteczność strzelecka i dobra dyspozycja poznańskiego golkipera dały tylko jedną bramkę. Bramkę zdobył obrońca Kamil Tabaczka w 40 minucie, oddając strzał z połowy boiska, a Olek chcąc jeszcze piłkę dobić do bramki zmylił bramkarza i ostatecznie nikt nie dotknął futbolówki która minęła bramkarza zatrzymując się w bramce Lecha. Piłkarze z Poznania na sam koniec odwdzięczyli się jeszcze jednym trafieniem co w ostatecznym rozrachunku dało wynik 1:5 dla Lecha Poznań.
Było to dobre spotkanie jednak początki bywają trudne, a pierwszy mecz z drużyna która będzie się bić o mistrzostwo ligi to duże wyzwanie, wyzwanie konkurujące z drużyną, która ma tradycje i wielu uzdolnionych chłopców grających na równym poziomie co dla trenera jest dużym atutem.
Podopieczni Mariusza Kułaka mają ambicje i za kilka tygodni w Poznaniu nie mają zamiaru być na przegranej pozycji.
W następny piątek Polonia będzie miała okazję odgonić czarne chmury znad Środy, ponieważ Polonia będzie w roli gospodarza podejmując drugą drużynę Lidera Swarzędz. To spotkanie o godz. 18 na orliku przy ul Witosa.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, F. Półrolniczak, J, Kasprzyk, K., Tabaczka, W. Moroz, A. Kluczyński, K. Cyka, A. Rozwora S. Łopatka, M. Scholz, M. Kościelniak
Najnowsze aktualności
-
09.07.2018
Spore zmiany kadrowe w Polonii
Dziś poznaliśmy nazwiska kolejnych pięciu graczy, którzy w nowym sezonie nie będą reprezentować barw Polonii Środa. Po zakończeniu sezonu 2017/18 z Polonią pożegnali się jeszcze Piotr Kalak, Radosław Barabasz, Jakub Solarek, Maciej Rybak i Mateusz Roszak.
-
07.07.2018
Remis z Chrobrym Głogów
W kolejnym spotkaniu towarzyskim tego lata piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku zespół Chrobrego Głogów. Po raz kolejny w naszym zespole kibice mogli zobaczyć kilku testowanych graczy, wśród których był wychowanek naszego Klubu Michał Górzyński.
-
05.07.2018
W drugim sparingu podejmą Chrobrego
Już w sobotę 7 lipca piłkarze Polonii Środa zagrają drugie towarzyskie spotkanie w ramach przygotowań do nowego sezonu. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie pierwszoligowy Chrobry Głogów. Spotkanie zostanie rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego, a jego początek zaplanowano na godzinę 11:00.
-
05.07.2018
Znamy skład I ligi kobiet
Znany jest już skład zespołów które zagrają w I lidze kobiet grupa północna w sezonie 2018/19 do której awansowała Polonia Środa. Ligę będzie liczyć dwanaście zespołów które w każdej rundzie zagrają jedenaście spotkań.
-
04.07.2018
Porażka z Rakowem
W pierwszym meczu towarzyskim rozgrywanym tego lata piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Jarocinie z pierwszoligowym Rakowem Częstochowa. W zespole Polonii na boisku pojawiło się sporo piłkarzy którzy są w naszym klubie na testach i próbowali tym występem przekonać do siebie trenera Kapuścińskiego.
-
04.07.2018
Pożegnania z Polonią
Ostatnio informowaliśmy Was o zawodnikach, którzy przedłużyli kontrakty z Polonią na kolejny sezon. Dziś pora podać nazwiska zawodników, którzy w barwach naszego Klubu już nie zagrają.
-
03.07.2018
Ligę zaczną w Gdyni z Bałtykiem
Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej który w tym sezonie będzie prowadził rozgrywki trzecioligowe naszej grupy ustalił terminarz grupy drugiej III ligi na nadchodzący sezon. Rozgrywki rundy jesiennej potrwają od 11 sierpnia do 25 listopada. W sumie jesienią Polonia rozegra 17 spotkań. Osiem meczy odbędzie się na boisku w Środzie Wlkp., a dziewięć spotkań zostanie rozegranych na boiskach rywali.
-
03.07.2018
Trzech kolejnych piłkarzy zostaje z nami
Wczoraj z naszym Klubem kontrakty na kolejny sezon podpisało trzech piłkarzy. Cała trójka barwy Polonii reprezentowała już w poprzednim sezonie. Są to Jakub Gwit, Mikołaj Łopatka i Adam Gajda.






















































